Skocz do zawartości
rostu0

Buda << 500 Zl

Rekomendowane odpowiedzi

hmm.. zawsze upychalem sprzecik w obudowy za 50 zl pora to zmienic i zobaczyc czy bedzie jakas poprawa chlodzenia a co za tym idzie o/c :)

 

..a wiec rzecz najwazniejsza mam do dyspozycji okolo 500 zl (oczywiscie czym mniej tym lepiej :)), wymagania hmm.. jedyne co mi przychodzi do glowy to niech bedzie jak najwieksza bo miejsca mam do bulu :) a reszta to wasza opinia. Dobrze by bylo jak by sugerowana obudowa byla uzasadniona czemu taka a nie inna. :)

z gory dzieki za pomoc - pozdro ^^

Edytowane przez rostu0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. zawsze upychalem sprzecik w obudowy za 50 zl pora to zmienic i zobaczyc czy bedzie jakas poprawa chlodzenia a co za tym idzie o/c :)

 

..a wiec rzecz najwazniejsza mam do dyspozycji okolo 500 zl (oczywiscie czym mniej tym lepiej :)), wymagania hmm.. jedyne co mi przychodzi do glowy to niech bedzie jak najwieksza bo miejsca mam do bulu :) a reszta to wasza opinia. Dobrze by bylo jak by sugerowana obudowa byla uzasadniona czemu taka a nie inna. :)

z gory dzieki za pomoc - pozdro ^^

Pozwole sobie w takim razie zachwalić moją budę :) Chieftec BA jest to BigTower co rozwiązuje wszystkie problemy z brakiem miejsca wewnątrz:

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...at=1&cat2=1

- Buda jest dłuuga i wysoka, zmieści się w niej naprawdę wszystko, wręcz idealna do montowania wewnątrz chłodzonka wodnego (6 x 5.25, 8 x 3.5, 2xFDD).

- Można zamontować w niej kółeczka, co ułatwia sprawe podczas "wyjeżdżania" obudową na środek pokoju (cena kółeczek ~15zł).

- Bardzo ładnie rozwiązana sprawa z panelem USB+audio, w mniejszych jej siostrach w wersji MIDI znajduje się on na boku i na dole, a tutaj mamy z przodu na środku i za małymi drzwiczkami czyli najlepszy kompromis, bo umiejscowienie panela na dole sprawdza się tylko jeśli trzyma się obudowę na biurku.

- Chłodzenie obudowy - 2x120mm + 5x92mm, oczywiście nie ma sensu montować wszędzie wentylatorów, IMO 2x120mm + 2x92mm w zupełności wystarcza, u mnie wszystkie chodzą na minimalnych obrotach a pomimo to jest w niej bardzo chłodno.

-Obudowa ma solidną blache grubości 1mm - jeden bok waży tyle co mój stary Tracer, obudowa waży ~16kg, po wyciszeniu jej matami car-audio zrobiło się już ~20kg, taka waga to zaleta dopóki nie musisz się przeprowadzać.

--Edit--

post-133455-1186383435_thumb.jpg

 

Standardowa taśma do HDD 50cm starcza na "styk" aby poprowadzić ją do napędu zamontowanego na najwyższej zatoce :rolleyes:

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli BigTower Chiefteca Ci sie spodobał ale nie mieści Ci sie pod biurkiem, to możesz pooglądać Chiefteca LBX/LCX - są to rozmiary MIDI, ale w tym przedziale rozmiarowym i tak są niesamowicie duże.

Bardzo solidna i sprawdzona konstrukcja, z niewielkimi wadami łatwymi do rozwiązania, "estetom" najczęściej przeszkadza jej wygląd, choć IMO ona taka ma być bo jest bardzo... męska :gitarzysta2: taki Hammer wśród obudów, prosta ale jakże funkcjoanalna :rolleyes: . Więcej na jej temat znajdziesz w temacie o obudowach Chieftec w tym dziale.

 

--EDIT--

LBX

http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...cat=1&cat2=

LCX

http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...at=1&cat2=1

 

Są jeszcz inne kolorki do wyboru.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec 900 miesci sie w budzecie

http://zenfist.pl/pID/1185.htm

 

wentylatorow az wiecej niz potrzeba

delikatne okienko

solidna konstrukcja

zasilacz na dole chociaz czy to plus to w sumie nie wiem

latwo wnetrze zmieniac znaczy sie wyrzucic koszyczki na dyski twarde itp..

bardzo ladne wykonanie

seryjne wiatraki nawet do zniesienia sa na nizszych obrotach ale zawsze mozna je wymienic, chociaz co do glosnosci to ja sie nie wypowiadam jako ktos komu nie przeszkadzal do niedawna komputer na seryjnych wiatraczkach z nadmuchem wiatraka pokojowego i zdjetym bokiem

 

a jak nie antec 900 to anteca p182

http://zenfist.pl/pID/1539.htm

 

100 zl wiecej

ale jak zalezy bardziej na ciszy niz wentylacji to pewnie bedzie dobry wybor i nie ma okienka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to mi zakreciliscie :)

dzisiaj musze sie zdecydowac jaka wezme a czasu coraz mniej i czym wiecej czytam tym bardziej nie moge sie zdecydowac.. co do tych, ktore sugerujecie to ten CHIEFTEC LBX-01B-B-B nawet mi pochodzi i LIAN-LI PC 7 SE III SILVER (ale czemu tak nieladnie wyglada.. :) ) ..jeszcze pytanko czy do SUNBEAM QUARTERBACK zmiesci sie GTX ?

 

ps.

dodam od siebie, ze wolalbym obudowe bez okna (i tak nie widac..) i swiecidelek (denerwujace w nocy..) za to bardziej stawial bym na wentylacje i cisze (uzywam sluchawek, wiec nie ma tak wielkiego znaczenia ale w nocy jak sie spi to nie moze chodzic jak kombajn :) )

 

ps2.

podsumowujac najwiekszym priorytetem jest wentylacja i tutaj tez pytanie do fachmanow czy nie lepiej kupic tanszej ~200zl obudowy i do tego 2x PENTAGRAM FREEZONE HP-Silent HDD + 4x ARCTIC COOLING - AF9225 - 92X92 + 1x ARCTIC COOLING AF12025 PWM ?

 

===========EDIT=========

 

hmm.. :?

moze by tak:

1.CHIEFTEC LBX-01B-B-B + 1x ARCTIC COOLING AF12025 PWM + 5x ARCTIC COOLING - AF9225 - 92X92 + ew. 2x PENTAGRAM FREEZONE HP-Silent HDD

 

2.SUNBEAM QUARTERBACK + 3x ARCTIC COOLING AF12025 PWM i 1x ARCTIC FAN PRO 2 TC + ew. 2x PENTAGRAM FREEZONE HP-Silent HDD

 

Czy gtx zmiesci sie w SUNBEAM QUARTERBACK, czy potrzeba az tyle wentylatorow, czy udzwignie to 2 letni zasilacz chieftec 420W (E4400, OCZ REAPER 2x1GB, Gigabyte P35C DS3R, Gigabyte 8600GT, dvd, 2x 320GB i 250GB + sluchawki PHILIPS SHP8900) ??

 

===========EDIT 2===========

 

..przegladajac i .. ...przegladajac ...spodobaly mi sie jeszcze 2 obudowy Aerocool ZeroDegree i LIAN-LI PC G7 BLACK. Co o nich sadzicie?

Edytowane przez rostu0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylacja i cisza - antec p182 poczytaj troche o tej obudowie poogladaj zdjecia zobacz jak wyciszona ona jest itp... nie wiem jako mozna ja porownywac do jakiegos sunbeama czy innych... zeby nie zaczynac nowych dyskusji na temat ktore obudowy sa lepsze a ktore nie...

 

a okno fajna rzecz jak chcesz miec 8800 gtx-a to fajnie na niego bedzie popatrzyc to samo fajne chlodzenie procesora etc ;] takie moje podejscie a swiatelek nie mam zadnych - antec 900 troche tego mial ale nie ma takiego swiatelka ktorego nie da sie wydlubac i wylaczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylacja i cisza - antec p182 [...]

Jak wentylatory będą głośne to najlepiej wyciszona buda tego nie stłumi.

 

Ja bym brał LBXa, ale Arcticów nie ma sensu tylu wsadzać, wystarczy 1x120mm + 2 x 92mm. Pomyślałbym jeszcze o regulatorze obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 92mm są również kompatybilne ze 100mm, jeśli tylko otwory są szerzej rozstawione to ok, jeśli jednak wentylator jest większy to może być problem z zamontowaniem go tam gdzie są dyski, bo jest tam koszyk w który nie wejdzie większy wentylator niż standardowy 92mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...