Skocz do zawartości
LittlePaulie

Lap Za Max $3000 W Usa Ktory Latwo Pojdzie Na Allegro :)

Rekomendowane odpowiedzi

tak wiec jestem sobie w usa i mam okazje kupic lapa i sprzedac go z zyskiem zeby zarobic na blaszaka dla siebie :) wiec co moglibyscie polecic.

 

przegladalem allegro i cos tam mniej wiecej juz wiem, np:

http://allegro.pl/item219125301_hp_pavilio...gf8400_vhb.html - na tym cos mozna zarobic choc ten to tylko $1,200 stoi w usa wiec zysk troche maly

http://allegro.pl/item219778788_sony_vaio_...pln_b_c_m_.html - takie cus, bodajze za $2k w usa i ten lap tez gosc sprzedaje z usa zobaczymy za ile pojdzie

http://allegro.pl/item218785186_sony_vaio_...essor_nowy.html - i ten niby najlepszy, stoi okolo $3k a w polsce cena sklepowa to 13k zl wiec zysk duzy, gosc tu sprzedawal ale dal minimalna 12k wiec nikt juz nie licytowal, poza tym ten gosc chcial najpierw kase a dopiero mial kupic i przywiezc lapa wiec ludzie sie pewnie wystraszyli, ciekawe tylko ile cena by siegnela gdyby gosc zaraz po licytacji mogl wyslac lapa i nie dalby ceny minimalnej, wlasnie ten model moim zdaniem bylby dobrym zyskiem, no ale czekam na inne dobre propozycje :)

 

pozdrowionka

Edytowane przez LittlePaulie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no no no. Po pierwsze musis wiedzeić że jak go będziesz przewoził i nie chcesz zapłacić opłat to musisz go przywieźć bez pudełka jako "swój", pudełko oczywiście możesz mieć w bagażu, no ale będą już na nim ślady użytkowania, no i każą Ci w usa lapka włączyć. więc nei sugeruj się cenami bo raczej weźmiesz za niego mniej. Wiem z doświadczenia, bo trochę różnych rzeczy ze stanów sprzedałem. W vaio ja bym się nei pchał. Drogi bo fajny designersko, ale w środku gorzej. Jak już to jakiś wymiatacz, typu Asus Lamorghini, G2s. W usa mniej niż 2k (za g2s) a w polsce zależy, ja kupiłem g2p za 1700 papierów i sprzedałem za 8k pln, ale takie akcje się rzadko zdarzają. Z tego co

zaproponowałeś, to najlepiej bybyło jakbyś wracał z kimś i wziął dwa takie pavilony lyb nawet trzy. I wtedy na kompa Ci spokojnie starczy.

 

A ostatnim pomysłem, jest kupno jakiegoś mac'a. U nas ceny chore

http://www.allegro.pl/item221357061_apple_...s_wawaodss.html

takieco macbooka kupisz za oko 1100$, ewentualnie można spróbować z droższymi macbookami pro. Ale zarobek raczej większy na sztuce niż 1500 bym się nie spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no no no. Po pierwsze musis wiedzeić że jak go będziesz przewoził i nie chcesz zapłacić opłat to musisz go przywieźć bez pudełka jako "swój", pudełko oczywiście możesz mieć w bagażu, no ale będą już na nim ślady użytkowania, no i każą Ci w usa lapka włączyć. więc nei sugeruj się cenami bo raczej weźmiesz za niego mniej. Wiem z doświadczenia, bo trochę różnych rzeczy ze stanów sprzedałem. W vaio ja bym się nei pchał. Drogi bo fajny designersko, ale w środku gorzej. Jak już to jakiś wymiatacz, typu Asus Lamorghini, G2s. W usa mniej niż 2k (za g2s) a w polsce zależy, ja kupiłem g2p za 1700 papierów i sprzedałem za 8k pln, ale takie akcje się rzadko zdarzają. Z tego co

zaproponowałeś, to najlepiej bybyło jakbyś wracał z kimś i wziął dwa takie pavilony lyb nawet trzy. I wtedy na kompa Ci spokojnie starczy.

 

A ostatnim pomysłem, jest kupno jakiegoś mac'a. U nas ceny chore

http://www.allegro.pl/item221357061_apple_...s_wawaodss.html

takieco macbooka kupisz za oko 1100$, ewentualnie można spróbować z droższymi macbookami pro. Ale zarobek raczej większy na sztuce niż 1500 bym się nie spodziewał.

wow, dzieki wielkie za odp byla naprawde wyczerpujaca i troche rozjasnila mi w glowie, tak wiec zastanawiam sie wlasnie teraz nad macbookiem bo sa tanie w usa a u nas troszke stoja no i nad takim asuskiem choc on podrozal i stoi teraz $2k :/ a ten mac za $1,8k... zobaczymy jeszcze jak pojdzie, jesli mialbym z tego maca 1,5k zl zysku to byloby git, reszte tzn ok 2k zl (bo za tyle chce sobie zlozyc swojego blaszaka) bede mial z wakacyjnej pracy w stanach.. takze git i jeszcze raz wielkie dzieki za odp

 

 

a moze ktos jeszcze ma jakies propozycje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tez poprawkę że on chce zarobić. Dając 3k za lapka musiałby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 11k za niego. Znasz kogoś kto tyle da? Jak tak to daj mju klienta, bo z doświadczenia wiem, że ludzie chcąc kupić taki sprzęt zwykle szukają po znajomych bliższych i dalszych co by im sprowadzili. Nieraz miałem takie propozycje. Ale jak im podawałem realną cenę to już nie byli tacy zaintresowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK. Na handelek lepiej dwa słabsze niż jeden wypas. Ale dalej brałbym pod uwagę Inspiriona albo właśnie te Paviliony.

no tyle ze jesli chcialbym przewiezc dwa to za jeden musze zaplacic 2x% vatu co od razu pozbawiloby mnie zysku, a wracam niestety sam wiec drugiego kompa nie mam komu dac, chyba ze moglbym sie dogadac z kims w samolocie, choc to niestety troche strach bo jak ta osoba pojdzie pierwsza na odprawe celna to moze zniknac ;)

 

popatrze jeszcze na dell'e ale nadal jestem za propozycjami Tonego

 

edit: Szczepano, obejrzyj sobie allegro i zobacz jak chetnie ludzie licytuja xps'y :/ ze wszystkich co sa tylko na jednej aukcji sa chetni a to i tylko pewnie dlatego ze byla od 1zl ;)

Edytowane przez LittlePaulie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z dwoma to jest ryzyko. Chyba że jeden nosi ewidentne ślady użytkowania, a drugi powiedzmy nowy, można powiedzieć, że się kupiło nowy, ale dwie nówki może być ciężko wytłumaczyć jak Cie capną. Ale mogą też nie capnąć :D. Mój dostawca czasem przyjeżdza z paroma cyfrówkami, ale on jest fotoreporterem więc w razie czego powie że jego i pokaże dokumenty bo w pap'ie pracuje, natomiast lapków niegdy dwóch nei przywiózł.

W takim wypadku trzeba brać to na co jest zbyt i co oferuje największy zysk.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz powiedzieć że jeden prywatny drugi służbowy :lol: Tylko gorzej jeżeli są to dwa identyczne laptoki (chociaż jakby to był mac można by sie jakoś tłumaczyć jeszcze)

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciagu kilku najblizszych dni powinny sie pokonczyc aukcje z lapami ktore obserwuje i wtedy pewnie zdecyduje sie juz co wybrac

 

naszla mnie ochota na przewiezienie dwoch powiedzmy pavilionow ale boje sie ze jak kogos poprosze zeby mi przeniosl przez odprawe celna to mi zniknie z tym kompem a dwoch sam nie wezme bo sie bede motac i na pewno mi sie nie uda ;)

 

dzieki wszystkim za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że sobie zbajerujesz jakąś stewardesse, co Ci przy okazji przeniesie lapka a później również co innego zaproponuje jakiś ekskluzywny serwis ;)

 

 

Tak przy okazji to gdzie przylatujesz? Bo w niektórych kwestiach mogę Ci pomóc. Jakby co to PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marża nie jest mała więc jeśli chodzi o zapłacenie 2% od jednej sztuki czyli przy wariancie optymalnym (2 fajne umiarkowane laptoki..) jednego procenta od wartości całości to przy planowanych zakupach na 3k$ zapłacisz całe 30$ tj 82zł ;]

 

może siakieś ibmy ? nie do zdarcia,, zainteresuj się kwestią gwarancji coś mi podpowiada że jeśli będziesz mógł zapewnić że gwarancja jest respektowana w polandzie zarobisz dużo więcej/sprzedasz latwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 2% to jest 60$ :D

No i jeszcze podatek Vat 22% dochodzi od wyceny której dokonuje UC. Więc albo przenosi jako swój i nic nie płaci, albo płaci i wtedy to już nie jest opłacalny deal

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kup lapka i coś jeszcze np ktoś na SymbianOSie z tego co pamiętam wynalazł nokie e90 za około 2k, a na allegro stoi ponad 3. I nie masz wtedy problemu z przewiezieniem tego

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwage czy ma locka, bo jak tak to juz to nie takie opłacalne, bo z nowych N'ek to droga zabawa i do tego niezbyt pewna. Taki typ ode mnie z uczelni pojechał do francji do pracy i wracając za za prawie 4k euro (to co zarobił) nakupił 19 sztuk N80 wyszlo mu to ok 200 euro. Na allegro chodzą po ok 1100 nówki może trochę mniej no więc liczył na 300 zł zarobku na sztuce czyli jakieś 5000 by jeszcze zarobił, ale pech chciał że tylko 3 sztuki były bez simlocka i one poszły za 1100 (bo jeszcze dodawał płytki z mapami do gps i innymi badziewiami) ale z 16 nie mógł sobie poradzić ze sprzedażą, bo albo musiałby sciągać simlocki albo sprzedawać z blokadą a tu cena już nie taka fajna.

 

Także należy uważać co się sprzedaje.

 

A i możesz też się za iphonem rozejrzeć bo już go zrobili chłopcy hackintosh bona to popyt też jest wśród młodej klasy kierowniczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak... patrzylem te nokie na ebayu no i niestety nie znalazlem taniej niz 9xx baksow wiec niestety zysku by nie bylo, no chyba ze to gdzies indziej mialem szukac :P

 

a iphone stoi w usa jakies 1650 zl wiec juz obserwuje kilka aukcji na allegro i zobaczymy jak u nas pojda :)

 

a co do tej gwarancji udzielanej w Polsce to sadze ze forest ma racje tylko jak to znalezc czy powiedzmy macbook pro lub hp pavilion ma gwarancje w polsce? bo ja nie mam zielonego pojecia

Edytowane przez LittlePaulie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...