Skocz do zawartości
wojooo

Raid 0 - Winxp Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem ze zrobieniem raid 0 .... instalator xp nie widzi 2 dyskow polaczonych pod raida ... podczas nstalacji wciskam f6 i potem pojawia mi sie okno wyboru lecz nie widzi dyskietki ani co w niej jest!! nie mam pojecia co jest .... sterowniki nagralem z plyty od mobo ... juz 5 godzina i nic nie moge zrobic .... dalej nie widzi dyskietki :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam może innego ASUSa ale miałem podobny problem.

Rozwiązanie - ściągnięcie najnowszych sterów do RAIDu ze strony asusa, lub ze strony producenta chipsetu.

 

Rozpakowanie i wgranie na dyskietke.

Wkładasz dyskietkę przed włączeniem kompa potem startujesz instalkę - F6 jak zwykle wymagane:)

Potem już powinno by OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

... moze cos w biosie trzeba dodatkowo ustawic ?

Trzeba włączyć Raid Mode, a później stworzyć macierz, korzystając z biosu Raid'a lub z poziomu windy za pomocą odpowiedniego programiku - to napewno, a czy jeszcze coś -> see manual ;)

Prewencyjnie radzę odłączyć wszystkie inne dyski na czas instalacji (jeśli są jakieś)

.... tylko ze w ogole komp nie widzi tej dyskietki ?!

Sprawdzałeś co jest na dyskietce? Czy pliki dają się odczytać (np. skopiować na hdd?)

Czy pliku INF zawiera dane Twojego kontrolera Raid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Jaja se robisz? I niby nie wywalało ci żadnego błędu jak nagrywałeś stery na dyskietkę?

łapy normalnie opadają <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Wiesz co, jak się pisze coś takiego:

Mam problem ze zrobieniem raid 0 .... instalator xp nie widzi 2 dyskow polaczonych pod raida ... podczas nstalacji wciskam f6 i potem pojawia mi sie okno wyboru lecz nie widzi dyskietki ani co w niej jest!! nie mam pojecia co jest .... sterowniki nagralem z plyty od mobo ... juz 5 godzina i nic nie moge zrobic .... dalej nie widzi dyskietki :|

... a nie raczysz wspomnieć że:

poprostu lampka ktora pokazuje stan musiala sie spalic ... floppa nie uzywam od 3 lat i nie pamietalem jak wlozyc a do tego ta cholerna lampka ... podczas instalacji nie bylo kolorowo ... wyskakiwaly jakies dziwne bledy ... resetowal mi sie ... potem po paru godzinach jakos sie udalo ale niestety ciagle sie przywieszal ... co zresetowalem komputer to nie chcial mi sie uruchomic .. a jak juz sie uruchomil to ciagle pisalo ze overclocking failed choc wszystko mialem na default i zadnego oc nie robilem ...

Marnujesz czas ludzi którzy próbują pomóc. Nie powiedziałeś całej prawdy, a pół-prawda to g#wno prawda. Można się wkurzuć. nara Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy w tym raidzie 0 jest normalne jak sie otwiera np outlocka to czekam z 5/10 sekund az mi sie wszystko zaladuje ... wyglada to tak jakby sie zawiesil komp ale minimalizujac wszystko inne normalnie dziala ...

 

Podobnie jest z odczytem nowego meila , otwieranie stron internetowych itp ... czesto programy na chwile sie przywieszaja i po chwili normalnie dzialaja ... w czym moze byc problem ? moze cos nie tak zainstalowalem tworzac raida ? ogolnie ma wrazenie ze mam spadek wydajnosci w raidzie 0 , poprzednio chodzilo mi wszystko szybciej :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelka, mam dokladnie ten sam problem, dwie stacje i nie wykrywa dyskietki, albo sterow.

 

Wkurza mnie to bo nigdy nie mialem problemow z Raidem, a teraz takie cyrki, ciekaw jestem czy to moze przez nowy bios sie stało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Marnujesz czas ludzi którzy próbują pomóc. Nie powiedziałeś całej prawdy, a pół-prawda to g#wno prawda. Można się wkurzuć. nara

HEHE tomazzi, a żeś się zdenerwował.

BTW ja dostałem 10% ostrzeżenia za oszukiwanie systemu "przeciw wulgaryzmom".

 

@wojooo

 

RAID0 powinien śmigać szybciej, bez żadnych zamułek czy przywieszek.

 

@Xytras

 

Może kabel od dyskietki odwrotnie wsadziłeś :D

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

[ot]

HEHE tomazzi, a żeś się zdenerwował.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale gość nawet pousuwał swoje posty, bo chyba myślał, że wtedy znikną również w cytatach - żenada

[/ot]

 

A co do problemu: XP zazwyczaj nie ma problemów ze sterownikami, więc takie zjawisko raczej nie ma związku z dyskiem. Przyczyny mogą być naprawdę bardzo różne - w takich przypadkach dokładne przejrzenie wszystkich logów i listy uruchamianych usług/aplikacji może co nieco wyjaśnić. (Nie)Stabilność sprzętu też może być żródłem takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xytras

 

Może kabel od dyskietki odwrotnie wsadziłeś :D

...

To ciekawe jak wgralem na nią sterowniki ;)

 

Ja już sobie poradziłem, niestety nie wiem jak bo dopiero clr cmos pomogl :rolleyes: Nie jestem zadowolony z takiego rozwiazania ale nie bylo juz casu szukac i kombinowac wiec poszedlem po najprostrzej lini oporu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...