Skocz do zawartości
HeretyK

Zasilacz Do 500zł Corsair ?

Rekomendowane odpowiedzi

mój komp

E6300@3,2Ghz

Płyta Asus P5W64 ws pro

karta 7800GT ale czas na zmianę na 8800GTX

2gb DDR2 900 4-4-4-12 @ 2,35V

2 dyski łącznie 0,5TB

2 napędy

kilka świecidełek

Moje wymagania

1) niezawodna cicha praca

2) stabilne napięcia i moc która pozwoli na obsługę nowych generacji kart np g90 i core2 quad, 4gb ram

3) cena oczywiście w granicach rozsądku

4) odpinane kable mile widziane

Czy zasilacz Corsair CMPSU-520HXEU 520W temu sprosta ?

Czy koniecznością jest kupno 620W by sprostać tym wymaganiom no i oczywiście dobrze byłoby gdyby posłużył parę lat

Jak nie Corsair 620W 477zł to jaki proszę o pomoc

Interesujące zasilacze Pentagram niestety odpadają maja według kilku testów niestabilna linie 12v a ona jest najważniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie ten sklep

Emarket :-P <_<

Daje 60 miesięcy gwary tak jak producent a nie jak w innych 36m

mam tylko pytanie czy ten sklep cieszy sie zaufaniem

cena zasilacza 477zł wydaje sie być bardzo kosząca w porównaniu do innych sklepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybys dał 2xgtx to i tak 520 sobie z tym poradzi. No ale jednak do 2x2900xt 520 to za mało.

 

Tylko nie wiem czy za dodatkowe 100zł nie zapewnię sobie większej przyszłości, bo kupiłem juz tagana 380W i sie okazuje za słaby np 8800gtx czy 2900xt

Procesory idą w stronę obniżenia pradozerności karty jakos nie bardzo zwłaszcza w czerwonym narożniku ale ponad miliard tranzystorów w zapowiadanej serii 9 w gf może dać popalić zasiłce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo kupiłem juz tagana 380W

No tak... to był dobry zasilacz jakiś ładnych kilka lat temu ( ale i tak nie najlepszy!! ). Teraz też dobre 380W zasilacze są w stanie sporostać nowoczesnym komputerom, ale te zasilacze mają nowoczesne konstrukcje...

 

Bynajmniej był test na purepc i widać, że chocby p7 450W poradziło sobie z dwoma 8800 gtx i jakims miłym CPU i mocy tam było tak na styk. Także jeśli pytasz o zasilacz do 8800GTX to w zasadzie jakieś 400W od BQ SP bedzie z ładnym zapasem. Albo o ile gdzieś bys dostał, topower p7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P7 już jest nie do dostania, chyba że ktoś używanego sprzeda. Teraz mało kto robi takie zasilacze ze względu na koszty. Topower w serii P6/P7 zaostrzył sobie normy do +/- 3%, dlatego były w stanie wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...