Skocz do zawartości
Amokk

"frame Buffer Size" - Co To Dokladnie Jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam plyte glowna ze zintegrowana karta graficzna, ktora uzywam - Gigabyte GA-MA69VM-S2. W BIOSie mam takie ustawienie jak "Frame Buffer Size" czy to dotyczy zintegrowanej karty graficznej jesli chodzi o grafike 2D czy wogole o cala ilosc z pamieci ram jaka chce przydzielic tej karcie? Kiedy ustawilem ta wartosc na AUTO moj system pokazuje ze niby karcie zostalo przydzielone 700 MB ! :P (Screen znajduje sie w poscie). Wiec moje pytanie... czego dokladnie dotyczy ta wartosc i jaka wartosc zalecacie tam ? Posiadam 2 x 1 GB ramu OCZ Special Ops Dual. A jak mam rozumiec to co pokazuje moj system (tzn 700 MB)?

 

Zgory dziekuje za pomoc

 

 

POZDRAWIAM

post-150215-1186640905_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie i to jest baaaaaaardzo dziwne :P

Czyli mam ta wartosc "Frame Buffer Size" w BIOS'ie na jakas inna wartosc a nie auto, tak?

I wtedy wszystko bedzie ok?

A jaka wartosc zalecacie?

 

 

Baaardzo dziwne... zmienilem ta wartosc na 256 MB a mimo wszystko w tym okienku ciagle pisze 700 MB :-(

Czy ktos moze mi cos doradzic jak ustawic jakas rozsodna wartosc ktora bedzie rzeczywiscie ustawiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za linki, jednak co maja one wyjasniac?

Bo jakos nie widze tam rozwiazania :-(

Pisze tylko jak to niby ustawiac i jak aktualizowac sterowniki... a moj problem polega na tym ze system i everest podaja 700 MB mimo iz w BIOSie mam ustawione 256 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bawiłem się tą płytką - tak, to jest wartośc którą mozesz przypisać na sztywno - jest to ilośc pamięci jaką wydzielasz karcie graficznej do pracy.

Koledze zostawiłem na 64mb ;)

Wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za linki, jednak co maja one wyjasniac?

Bo jakos nie widze tam rozwiazania :-(

Pisze tylko jak to niby ustawiac i jak aktualizowac sterowniki... a moj problem polega na tym ze system i everest podaja 700 MB mimo iz w BIOSie mam ustawione 256 MB

 

Prawdopodobnie te 700MB to sumarycznie pamięć przydzielona karcie oraz bufor na tekstury w RAMie. Ile bezpośrednio jest przydzielone to łatwo obliczyć - odejmij od całkowitej ilości pamięci ilość jaką podaje zakładka "System" w panelu sterowania. Natomiast ile może być przydzielone podczas gry to sprawdź 3Dmarkiem 2005/2006 (oddzielnie podaje pamięc karty i pamięć na tekstury w RAMie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...