Skocz do zawartości
ra-vau

Problem Z Wooferem W Logitech X-230

Rekomendowane odpowiedzi

Ema,

 

Dołączona grafika

 

mam od 3 dni głośniki Logitech X-230, wszystko było by okej, tylko teraz coś "usłyszałem", coś na co nie zwróciłem uwagi (brak czasu, itd).

 

Dołączona grafika

 

Głośnik basowy "stuka"... tak jakby było coś poluzowane... jest to denerwujące... domyślam się który to element, ale nie wiem, czy to w tym modelu 'normalne' ... ;/

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

trzeszczy ten element który zaznaczyłem, z resztą.... czy to normalne w innych egzemplarzach? :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w moich głośnikach z siga , jest wszystko proste

 

hmmm... w tych x540 jest roszke iny ten woofer, ale budowa chyba taka sama...

 

 

 

nie takie wygięte jak w twoich, może grałeś za mocno? ,albo dali Ci takie.

 

 

 

Czyli jest to ewidentnie uszkodzenie mechaniczne? Jak sprawdzam powierzchnie w środku, to ta tuba, która się łączy z plastykiem w środku, jest tak jakby u góry "źle spasowana" ...tj, taka nie równa ... :blink:

 

może grałeś za mocno? ,albo dali Ci takie.

Co znaczy "za mocno" ? Nawet nie miałem czasu dobrze muzy posłuchać... obn iebyło mnie w domu przez prawie cały czas.... a poza tym, to jak to mam rozumieć, nie można słuchać na tym sprzęcie "na całego" ?

 

Czy te uszkodzenie mogło powstać w wyniku głośnego słuchania?

 

 

 

Głośniki dostałem w sklepie, były zapakowane, tam je podłączyli (na moje życznie) i włączyli ... .chciałem sprawdzić czy tylko grają ... (cuda się zdarzają) ... ale nie przyszło mi do głowy, że będzie takie odgłosy subwoofer wydawał dodatkowo.

Edytowane przez ra-vau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja max daje 50% ze 100% głośności. Bo potem to nie warto.

Grać cały czas nie grałem na nich @full, ale miałem włączone "na całego". Wydawało mi się, że skoro jest skala od 0-100 głośności, to po to by móc słuchać tak głośno. :?

 

 

A jeśli chodzi o Twoje głośniki, może miałeś tak od razu, tylko nie dopatrzyłeś tego, albo zbyt głośno słuchałeś muzy.

 

MOże i miałem, w sklepie, włączyli tylko je "po cichu", bo chciałem mieć pewność, że są sprawne... (przygodny z kinem domowym i niedziałającą satelitką).

 

"albo zbyt głośno słuchałeś muzy" - jeszcze raz zapytam ... skoro jest możliwość słuchania na takim poziomie, i producent np nie ograniczył regulacji do 90% głośności, to czy głośniki (tu woofer) mogą ulec takiemu uszkodzeniu jak na fotkach??? :?

 

 

 

:mur:

 

Edit.

 

...

 

Czy jest może tu jakiś posiadacz X-230, który napisałby, czy u niego także jest takie 'stukanie' ?

 

Przy pewnych dźwiękach, na pewnym poziomie głośności, woofer wydaje te odgłosy...

 

bas wychodzący z niego, obija się o tą tuleję, przez to spasowanie chyba i występuje straszny rezonans ... :?

 

Czy efekt ten wystepuje u każdego?

Czy macie też tak, jak ja na tych załączonych fotkach? :sad:

Edytowane przez ra-vau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie tunel bass reflex, który z przodu jest plastikowy a z tyłu przedłużany jakby rurka z srajtaśmy taka kartonowa ma nieszczelność. Na zdjęciach widać że się jakby coś odkleiło na łączeniu. W tym momencie powietrze ci "furczy" które sie wydostaje z woofera.

Pytanie CZY TAK MIALES czy nie:)

Zreszta imho raczej niemozliwe zeby sie to stalo przy sluchaniu na 100%. Wadliwe mosiales dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie tunel bass reflex, który z przodu jest plastikowy a z tyłu przedłużany jakby rurka z srajtaśmy taka kartonowa ma nieszczelność. Na zdjęciach widać że się jakby coś odkleiło na łączeniu. W tym momencie powietrze ci "furczy" które sie wydostaje z woofera.

Pytanie CZY TAK MIALES czy nie:)

Zreszta imho raczej niemozliwe zeby sie to stalo przy sluchaniu na 100%. Wadliwe mosiales dostac

Pytanie, jak ta rurka powinna być złączona z tą plastikową cześcią... ;/ czy tak tylko 'z chodzić się' czy sklejona.... czy cuś... Na to pytanie, musiałby mi odpowiedzieć jakiś własciciel tych samych głośniczków (albo woofera chociaż) ...

 

 

"Pytanie CZY TAK MIALES czy nie:)" <- no własnie sam już nie wiem, bo nie miałem czasu siedzieć w domu i się wsłuchiwać...

Dopiero teraz, z caiłem te odgłosy, gdy sobie regulowałem głośność... i podczas słuchania wysokiej jakości mp3 (vocal trance), usłyszałem to cuś.

 

'Macając' w środku ten wylot, to z tej srajtaśmy, w jednym miejscu jest tak jakby "pomarszczone" (u góry łączenia z tą plastikową częscią).

 

 

 

 

W moich Creativach inspire 4.1 jak się podkręci za mocno bass to też "furczy". Najwyraźniej regulacja pozwala podkręcić ale głośnik już nie daje rady :wink:

Sęk w tym, że to furczenie występuję przy głośności 1/3 ... i wtedy jest słyszalne, a gdy dam głośniej, to bas to zagłusza...

... (tak jakby bas, obijał luźny plastyk w tej 'tulejce', czy na łączeniu tej tulejki z taką "tubą" chyba ze sklejki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...