Skocz do zawartości
dywyn

Plyta+procek+ram(+grafika)

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupic: Plyte+Procesor+Pamieci+Grafike(tylko wtedy gdy plyta nie bedzie posiadala x1250 zintegorwanej).

Budzet: 1000zl (najlepiej w jednym sklepie aby nie zaplacic fortuny za przesylke).

Ze starego komputera zostaje HDD Segate 250GB na ATA, zasilacz Tancens 480W oraz obudowa.

Plyta glowna musi posiadac mozliwosc regulacji obrotow wiatraczkow z systemu operacyjnego (moj gigabyte k8ns nie posiada tej mozliwosci) i jest to absolutny mus w tym zestawie nawet kosztem wydajnosci.

Ram powiedzmy taki: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6944 to 299zl

Procesor taki: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=5854 to 285zl

plus jakas plytkato juz bedzie z 900zl wiec na grafike nie starczy chyba ze procesora slabszy 3800+ za 235zl co daje dodatkowe 50zl.

Komputer jest wykorzystwywany glownie do grania w World of Warcraft w rozdzielczosci 1440x900 bez AA z czym GF7600 na ddr2 radzi sobie wysmienicie. Inne gry procz starszych strategii i cRpg mnie nie insteresuja.

Bylbym bardzo wdzieczny za kazda propozycje niewazne czy intel czy amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 x2 3600+ Brisbane AM2

Foxconn A690GM2MA-8KRS2H

2x1GB Kingston 667 DDR2

Uzywany Galaxy 7300GT 256/128 Zalman bądz 76GS Palit sonic

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś aby coś takiego sobie sprawić?

 

post-148516-1186755425_thumb.jpg

 

 

Ja na Twoim miejscu bym kupił C2D E4500 (479PLN), ECS NFORCE 570 SLIT-A (210PLN), GOODRAM DDR2 2x512MB 667 (120PLN), PALIT ATI Radeon HD2400XT 256MB DDR3 128bit TV DVI PCI-E sonic (230PLN)....i zbierał na drugą parę pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

ECS NFORCE 570 SLIT-A (210PLN)

:huh: Chyba bardzo nie lubisz kolegi :blink: Już wolał bym jakiegoś asrocka zamiast tego ecs'a.

 

EDIT: A procka można spokojnie brać E2160.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta musi koniecznie miec ta regulacje obrotow. Chodzi o to ze wlanczam SpeedFana i ustawiam sobie oboty w nim na dana liczbe i tak mi sie obraca (wiadomo do pewnych granic). Gdyby nie to nawet nie wymienialbym sprzetu,

Intel Pentium Dual Core E2140 to jakies 240zl plus plyta i tu najwiekszy problem ASUS P5B za okolo 350zl - tylko czy on ma mozliwosc regulacji obortow wiatraczkow? Powiedzmy ze ostateczna granica to 1100zl (za stary ram powinno byc 100zl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:huh: Chyba bardzo nie lubisz kolegi :blink: Już wolał bym jakiegoś asrocka zamiast tego ecs'a.

 

EDIT: A procka można spokojnie brać E2160.

 

To jest całkiem dobra płyta, porownywalna do ASRock ConRoeXFire-eSATA2, z tym, że ta druga jest o 5 dych droższa

 

Tu jest test tego ECSa: 2712175[/snapback]

Plyta musi koniecznie miec ta regulacje obrotow. Chodzi o to ze wlanczam SpeedFana i ustawiam sobie oboty w nim na dana liczbe i tak mi sie obraca (wiadomo do pewnych granic). Gdyby nie to nawet nie wymienialbym sprzetu,

Intel Pentium Dual Core E2140 to jakies 240zl plus plyta i tu najwiekszy problem ASUS P5B za okolo 350zl - tylko czy on ma mozliwosc regulacji obortow wiatraczkow? Powiedzmy ze ostateczna granica to 1100zl (za stary ram powinno byc 100zl).

 

Do regulacji wiatraków kup sobie tą akasę za 50PLN, dużo wygodniejsze rozwiązanie zwłaszcza gdy ogladasz film albo sciagasz coś przez noc mozesz je skręcić tak że ich wogole nie słychać. Wiatraki do obudowy mozesz sparowac i wszystkie mieć pod jedną gałka (ja tak mam u siebie)..Poza tym te termostaty na płycie głównej różnie lubią działać, wiatrak rozpędza sie na jakiś czas potem zwalnia zamiast utrzymać jedna prędkość obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie jakie mam do wyboru dobre plyty pod AM2? Tylko DFI? - biorac pod uwage ze Abit KN9 juz nie kupie. ABIT KN9-S AM2 nForce 550 nie jest dobra plyta?

I kolejny problem to komputera chcialbym podlaczyc dwa dyski na ATA plus naped optyczny, a wiekszosc plyt nie posiada dwoch takich gniazd (jedno wejscie to dodatkowy koszt wymiany napedu).

http://allegro.pl/item220679825_asus_p5n_e..._3_lata_gw.html wyglada naprawde ladnie tylko ze tak strasznie dorgi:(

http://allegro.pl/item221928279_evga_nforc..._rewolucja.html tansza, ale czy ta plyta nie jest przypadkiem awaryjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...