Skocz do zawartości
Yorkus

Pinnacle Radeon 8500 Dv 64 Mb - Jakie Sterowniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupilem na allegro karte graficzna jak w temacie , zainstalowalem chyba z 5 sterownikow od catalyst 3,7 do najnowszych i w 3D Marku 2001 mam 1300 pkt. Na jakich sterownikach zainstalowac ta karte , by poprawinie pracowala w 3D, teraz mam catalysty 2.7 i w 2D karta dziala ok ale w 3D Marku 2001 dalej sypie klatkami. Prosze o pomoc , bo juz zaczyna mnie to powoli denerwowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://icrontic.com/download.php?d=553

Ostatnie omegi, które zrobiono do tych kart - proponuję też wyczyścić driver cleanerem zanim zainstalujesz.

q8ic zainstalowalem te sterowniki co podales , wszsytko poszlo fajnie , ale 2D "zaciaga" jak przegladam stronki internetowe 3D rowniez sypie klaatkami, zauwazylem ze AGP jest OFF, sprawdzalem w biosie ustawienie AGP i nigdzie nie widze takiej opcji, rowniez jak ustawiam z poziomu Ati Tray Tools AGP x4 po restarcie dalej jest AGP OFF? jak wymusic ustawienie AGP 4x ?? dla tej grafy ? mysle wyzej opisane problemy dotycza wlasnie wylaczonego AGP?

 

Ale jak je mam wlaczyc ?

 

Description: Główny sterownik ekranu

Manufacturer: ATI Technologies Inc. (Omega 3.8.252)

Name: RADEON 8500 AIW (Omega 3.8.252)

Total Local Video Memory: 64 MB

Total Local Texture Memory: 64 MB

Total AGP Memory: 0 bytes

Display Driver: ati2dvag.dll

Display Driver Version: 6.14.10.6614

Driver WHQL Certified: No

Max Texture Width : 2048

Max Texture Height: 2048

Max User Clipping Planes: 6

Max Active Hardware Lights: 8

Max Texture Blending Stages: 8

Textures In Single Pass: 6

Vertex Shader Version: 1.1

Pixel Shader Version: 1.4

Max Vertex Blend Matrices: 57

Max Texture Coordinates: 6

Vendor ID: 0x1002

 

Takie dane o karcie - AGP Memory - 0 Mb :) o co chodzi

Device ID: 0x4242

Sub-System ID: 0x0f121002

Revision: 0x00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet miałem taką płytę jak Ty - ale nie pamiętam co z tym agp - raczej była opcja w biosie dot. agp.

Możesz wejść w sterowniki/smart gart i spróbować zrobić test całości - o ile coś takiego tam jest - u mnie na 3.8330 pomagało na problemy z odświeżaniem na 9500 się przestawiało agp i pci na odpowiednie wartości i chdziło.

 

Total AGP Memory: 0 bytes

A to z kolei już się na pewno ustawia w biosie i powinna być wartość chyba dwukrotnie wyższa niż pamięć rzeczywista.

 

To było AGP aperature size bodajże [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ustawione w biosie memory dla AGP , i tak mam 0, kurcze juz ten radeon zaczyna mnie draznic, mial ktos podobne problemy z nim ?? prosze sie wypowiedziec czy karta jak w temacie dziala u kogos poprawnie i na jakich sterownikach

 

P.S. U mnie te w/w problemy na konfigu - Athlon 64 3000+ , Gigabyte K8NS rev. 2.0, 1,7 giga ramu no i ten trefny glupi niedobry niesluchajacy mnie Radeon 8500 DV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że tak się głupiutko zapytam - co było przed radkiem -- nie przypadkiem gf ?

 

:) Wymusilem Power Stripem AGP 4x , ale dalej jest niedobrze :) no przed radziem GF 5500 ktory poszedl z dymem z niewiaadomych przyczyn wraz z zasilaczem :) wszsytkie te operacje robie na starym windowsie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem nowy system , windows zainstalowal grafe - Radeon 8500 DV Family , odpalam Everesta a tam - AGP jest wyłączone. To może zmniejszyć wydajność.

 

Pytanie - wczesniej w slocie AGP spalil sie FX 5500 - moze byc tak ze port AGP jest uszkodzony ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina ewidentnie jest po stronie sterow. To sie dzieje jak nie zainstalujesz sterow do chipsetu. Z tego co pamietam ostatnie do nforce 2 to 5.10 WHQL. Napewno zaistalowales caly pakiet do chipsetu????? Gart musi pokazywac AGP wlaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z Radeonami już tak jest. Ostatnie sterowniki wspierające model 8500 to Catalyst™ 6.11 Display Driver. Ja natomiast używam 6.5. Sama instalacja sterowników do tego radka też wymaga tzw szuczki. Ja jak zakupiłem tą kartę zanim sam organoleptycznie doszedłem co i jak zreinstalowałem system ze cztery razy a restartowałem kompa 40-50.

Sterowniki instalują się w ten sposób (niezła zdziwka po NVidi nie?) że po restarcie dokonuja jakiś tam TEST (czego nie pamiętam, czytałem kiedyś dokumentację jak sam walczyłem) musi mignąc obraz jakby zmieniał rozdzielczość, odświeżanie, na chwilę przygasnąć.

Ale do rzeczy:

1. Instalacja windy (zawsze ale to ZAWSZE po zmianie karty graficznej Ati-Nvidia bądź odwrotnie - praktyka)

2. Przed instalacją grafy wyłączyć przyśpieszanie sprzętowe prawym przyciskiem myszy na pulpicie a potem

Właściwości -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Rozwiązywanie problemów -> przyśpieszanie sprzętowe = Brak !!!

3. Instalacja grafy (zawsze jako pierwszą przed dźwiękówką, sieciówką...)

 

Ja bez tej procedury na głupim 2d przy zwijaniu okienek miałem pokaz 6-7 slajdów.

A tak na marginesie ATI świetne firma lecz bardzo mierne wsparcie dla LINUXA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki instalują się w ten sposób (niezła zdziwka po NVidi nie?) że po restarcie dokonuja jakiś tam TEST (czego nie pamiętam, czytałem kiedyś dokumentację jak sam walczyłem) musi mignąc obraz jakby zmieniał rozdzielczość, odświeżanie, na chwilę przygasnąć.

Ja bez tej procedury na głupim 2d przy zwijaniu okienek miałem pokaz 6-7 slajdów.

A tak na marginesie ATI świetne firma lecz bardzo mierne wsparcie dla LINUXA

Test całości - można go wymusić w zakładce smart gart, pisałem o tym.

Ati była świetną firmą do momentu wypuszczenia r300 - później zaczęła łapać różne doły - ale nie o tym temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widisz Owidiusz :wink: . Tylko mi nie chodziło o procedurę TESTU całości a o "procedurę"' kolejności poszczególnych etapów instalacji ze szczególnym uwzględnieniem wyłączenia przyśpieszenia sprzętowego przed instalacją sterowników. U mnie bez tego ani rusz. Bardziej mnie interesuje czy Yorkus-owi udało się zainstalować grafę?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściagnij sobie stery ati catalyst 4.2 +.NET Framework 3.0 lub 2.0 ...

1. wywal stare stery

2. restart

3. instalujesz net framework

4. restart

5. klikasz na instalke catalyst 4.2

6 . jak nie bedzie chcial instalowac karty graficznej ( wyskoczy jakis błąd ) to robisz tak ..

a) klikasz prawym na moj komputer i wybierasz własciwosc a tam zakładke-sprzet menadzer urzadzen

b) komp tam wybierasz karte graficzna ( bedzie pewnie koło niej wykrzyknik bo nie bedą zainstalowane stery do niej )

c) klikasz dwa razy na tą karte graficzna-otworzy sie nowe okno i tam przechodzisz do zakładki sterownik,,,,,, wybierasz tam opcje aktualizuj

d) pojawia sie okno z aktualizowanie sterow.... wybierasz opcje zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji

e) nastepnie wybierasz - nie wyszukuj wybiore sterownik do zainstalowania

f) otworzy sie okno i tam wybierasz opcje - z dysku

g)w tym momencie podajesz sciażke do sterow ktore chciałes zainstalowac( opcjonalnie,, jak nie wybierzesz inaczej to bedzie na dysku C\ati\support\catalyst 4.2 lub jakies tam cyferki inne :D \driver\2KXP_INF\ i wybierasz jeden z plikow *.inf

h) otwiera sie okno z lista sterownikow do wszyskich radeonow .... wybierasz Radeon 8500 series

pozniej tylko dalej dalej i po wszystkim ... karta bedzie śmigac :D

u mnie przynajmniej instalacja sterownikow do tej karty graficznej nie sprawia kłopotow do catalist 4.9 powyżej jakies są problemy i karta traci na wydajności :/ ....( na nowym kompie moze nie bedzie tego widac ale ja mam stary i znacząco widac rożnice )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w biosie płyty głównej w zakładce agp co tam jest ustawione, ja na mojej płycie msi na kt333 po instalacji miałem 1200 punktów po zmianach w biosie 6335 (duron 1200) na lepszym procu ma być coś koło 9000 tyś. karta kupiona jest na allegro (brata) u mnie w tym kompie na stałe r9000 VIVO śmiga bez problemu, myślę, że jest to problem z wykrywaniem (auto) tej karty, bo nawet biosu nie da się zgrać z tej karty, Winflash się nie uruchamia , a i z pod dos_u też mi się nie udało.

stery catalyst 6.11 win xp karta widziana jest jako R 8500 Series (bez DV)

Edytowane przez cs_0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...