Skocz do zawartości
kavoo

Problem Z Odpaleniem Nowego Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie skonczylem wkladanie nowych gratow do kompa i juz na dzien dobry wystapil problem.

 

Otoz komp sie nie uruchamia. Wyglada to tak, ze po wlaczeniu wszystko rusza (wiatraki, dyski), po czym po krotkiej chwili komp sie wylacza. Odczeka pare sekund, po czym sam sie znowu wlacza, dochodzi do tego samego momentu... i znowu sie wylacza. I tak w kolko :mur:

 

Nic nie piszczy, nic nie wrzeszczy, po prostu wlacza sie i wylacza na przemian. Ma ktos pomysl co moze byc tego przyczyna?

 

Konfig:

proc: C2D E6750 2.66GHz

plyta: Abit IP35

smiglo: AC Freezer 7 Pro

ram: Kingston HyperX KHX6400D2LLK2/2GN (2x1GB, 800MHz, 4-4-4-12, 2.0V)

grafika: Gigabyte GF8800 GTS 320MB

dyski: 320GB SATA / 250 + 120 + 80 ATA

zasilacz: Tagan 480W TG480-U22

 

Zasilanie jest podpiete 24-pinowa wtyczka do gniazda ATXPWR1 (glowne), 8-pinowa wtyczka do gniazda ATX12V1 (CPU) oraz zwyklym molexem do gniazda ATX4P1 (zasilanie slotow PCI Express), czyli tutaj wszystko jest OK. Prad do grafiki oczywiscie tez jest podpiety.

 

Znajdzie sie jakas dobra dusza, ktora pomoze w biedzie? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem wkladanie nowych gratow do kompa i juz na dzien dobry wystapil problem.

 

Otoz komp sie nie uruchamia. Wyglada to tak, ze po wlaczeniu wszystko rusza (wiatraki, dyski), po czym po krotkiej chwili komp sie wylacza. Odczeka pare sekund, po czym sam sie znowu wlacza, dochodzi do tego samego momentu... i znowu sie wylacza. I tak w kolko :mur:

 

Nic nie piszczy, nic nie wrzeszczy, po prostu wlacza sie i wylacza na przemian. Ma ktos pomysl co moze byc tego przyczyna?

 

Konfig:

proc: C2D E6750 2.66GHz

plyta: Abit IP35

smiglo: AC Freezer 7 Pro

ram: Kingston HyperX KHX6400D2LLK2/2GN (2x1GB, 800MHz, 4-4-4-12, 2.0V)

grafika: Gigabyte GF8800 GTS 320MB

dyski: 320GB SATA / 250 + 120 + 80 ATA

zasilacz: Tagan 480W TG480-U22

 

Zasilanie jest podpiete 24-pinowa wtyczka do gniazda ATXPWR1 (glowne), 8-pinowa wtyczka do gniazda ATX12V1 (CPU) oraz zwyklym molexem do gniazda ATX4P1 (zasilanie slotow PCI Express), czyli tutaj wszystko jest OK. Prad do grafiki oczywiscie tez jest podpiety.

 

Znajdzie sie jakas dobra dusza, ktora pomoze w biedzie? ;-)

Hmm.. Radiator dobrze do procesora dociśnięty? CPU się nie przegrzewa?

Sprawdź, czy to nie czasem wina przycisku PWON..

 

Uruchamiałeś kompa na pająku..? Jeżeli nie, to myślę, że wartoby to zrobić. Jeżeli nadal nie zaskoczy to zostaw tylko płytę z procesorem, grafiką i 1 kością pamięci, podepnij to do zasilacza i wtedy spróbuj zapalić. Jeżeli jeszcze nie to poprzekładaj kość do innych slotów i zasięgnij clear CMOSa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowalo mnie to co piszesz, poniewaz na mojej mobo msi co w sigu, rowniez mam to 8pinowe wejscie pod zasilacz, ale polowa jest zaslepiona zaslepka, a moj zasilacz ma tylko 4 pinowke ktora tam wpiolem (wczesc bez zaslepki) bo nie mialem takiej 8 pinowki i komp smiga.

?? moze to jest wina? a moze ja mam zle?? niewiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Radiator dobrze do procesora dociśnięty? CPU się nie przegrzewa?

Coolera mam zapietego dobrze, zapinalem go jeszcze przed wlozeniem plyty w obudowe i przedtem upewnilem sie, ze wszystkie 4 rozworki trzymaja. Smiglo w Freezerze startuje, wiec nie widze zadnego powodu, dla ktorego CPU moglby sie przegrzewac.

 

Sprawdź, czy to nie czasem wina przycisku PWON.

A cos wiecej na ten temat?

 

Uruchamiałeś kompa na pająku..?

A moglbys powtorzyc to pytanie w wersji "lame friendly"? ;-) Ostatni raz przeskok technologiczny w moim kompie dokonywal sie 5 czy 6 lat temu, jak przesiadalem sie na T-Breda 1700+, wiec wszelkie nowinki techniczne i zargon komputerowy sa u mnie lekko nie na czasie ;-)

 

Zainteresowalo mnie to co piszesz, poniewaz na mojej mobo msi co w sigu, rowniez mam to 8pinowe wejscie pod zasilacz, ale polowa jest zaslepiona zaslepka, a moj zasilacz ma tylko 4 pinowke ktora tam wpiolem (wczesc bez zaslepki) bo nie mialem takiej 8 pinowki i komp smiga.

?? moze to jest wina? a moze ja mam zle?? niewiem :P

Skoro komp ci dziala, to w czym problem? Ja podlaczylem 8 pinow zamiast 4 (tak, samo jak 24 zamiast 20), bo w instrukcji jest to zalecane "to meet the 240VA protection limits". Wersji zasilania 20/4 nie sprawdzalem, bo nie sadze, ze tedy wiedzie droga do rozwiazania problemu.

 

--------------------------------------------------------

 

Tyle, jesli chodzi o odpowiedzi.

 

Pogooglalem temat i generalnie niczego sie nie dowiedzialem. Znalazlem gdzies na jakims forum jeden topic z dokladnie takim samym problemem, ale nie doszli tam do okreslenia przyczyny takiego zjawiska, po prostu koles stwierdzil, ze po rozebraniu i zlozeniu wszystkiego ponownie zestaw ruszyl.

http://www.hardforum.com/showthread.php?p=...#post1031379943

 

Oprocz tego na newegg.com w komentarzach do IP35-E znalazlem takie cos:

Cons: Quirky P35 chipset. From cold boot system will power on, turn itself off, then turn on and post. Not a problem or defect simply the way it operates, restarts act as normal. Don't be fooled it appears nearly ALL P35 motherboards do it.

Niby sie zgadza, z jednym wszakze "ale" - u mnie robi to na okraglo bez przejscia do POST-a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mialem identycznie i komp zaczal ruszac jak odpialem mala wtyczke do zasilania mobo (chyba 4 piny miala). Podpialem jeszcze stara karte na PCI i smigalo, pozniej sie okazalo ze plyta miala wine i wymienili mi na nowa bo do tego wszystkiego slot PCI E byl jakis wadliwy... Sprobuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update sytuacji:

 

Po wyjeciu mobo z budy i odpaleniu z kompletem zasilania (podpiete wtyczki 24-pin oraz 8-pin) sytuacja wyglada jak wyzej - rusza, zdycha, rusza, zdycha... i tak w kolko.

Po odpieciu zasilania 8-pin komp rusza i nie zdycha, ale nie dzieje sie kompletnie nic poza kreceniem sie wiatrakow. Zero obrazu na monitorze, nawet do POST-a nie dochodzi.

 

Podpiecie tylko polowy malej wtyczki (4-pin zamiast 8-pin) skutkuje dokladnie takimi samymi efektami jak w przypadku wtyczki calej - czyli start, stop, start, stop itp.

 

Dodatkowo zauwazylem, ze przy podpietym mniejszym zasilaniu (opcja 24/8 i 24/4) wiatrak na grafie sie nie kreci. Jesli w ogole nie podepne mniejszego zasilania (opcja 24/0) smiglo na grafie rusza... i to wszystko.

 

"Nie miala baba klopotu"... :?

 

-----------------------------------------------

 

Kolejny update:

Po zresetowaniu CMOS-u zworka opcja zasilania 24/8 zaczela sie zachowywac podobno normalnie dla tej plyty (czyli start-stop-start), juz sie nie restartuje w kolko. Ale w dalszym ciagu na ekranie monitora jest ciemnosc, komp nie przeprowadza POST-a.

 

Czyli jeden maly kroczek w strone normalnosci zostal wykonany, ale w dalszym ciagu potrzebuje pomocy z tym cholerstwem :mur:

Edytowane przez kavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, juz sie odpalil...

 

Po raz kolejny dalem mu szanse wykazac sie poza obudowa i po paru probach w koncu odpalil sie POST przy plycie lezakujacej na piance z podpieta tylko grafa i jednym paskiem pamieci. Pokazal "CMOS checksum error" i niewlasciwie ustawil proca (co ciekawe - rozpoznal go jako E6750, ale ustawil na 200x6 :lol:), ale po szybkiej korekcie w SoftMenu juz normalnie startuje.

 

Teraz tylko pozostala mi kwestia uporania sie z BSOD-ami podczas instalacji Windows... eeeech, komputery... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego zamawia się kompa ze składaniem - ja też chciałem części, ale zdecydowałem się na składanie, które było w cenie. Jak składali padła im Galaxy 7900GS i właśnie dlatego mam EVGA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...