Skocz do zawartości
pablo78

Toshiba Satellite A20014d

Rekomendowane odpowiedzi

witam! wszystkich :-)

 

małe pytanko. co zrobic jezeli posiałem gdzies płytke serwisowa (nie wiem czy dobrze ja nazwałem) no wiecie... ta co ma wszystko na niej jak chcesz przeinstalowc sobie system. mam nadzieje ze ja znajde ale pytam proforma.

i np jezeli mi sie komp zawiesi jak go zrestartowac??(wyciaganie baterii nie jest chyba dobrym pomysłem) producenci chyba nie pomineli takiej rzeczy.

 

dzieki i pozdrawiam.

Edytowane przez pablo78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zainstalowac jakikolwiek system, a jesli chcesz by byl oryginalny to isnstalujesz taki na ktory masz klucz licencyjny i wpisujesz ten klucz podczas instalacji

przy zwisie przytrzymasz przycisk power az komp sie wylaczy, niestety nie ma w laptokach resetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma w laptokach resetu

U mnie w lapie pod spodem jest mały otworek gdzie producenci zalecają włożyć np: mały drucik od spinacza w razie zwiechy, testowałem i działa ... jednak wspomniana metoda przytrzymania power tez działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w lapie pod spodem jest mały otworek gdzie producenci zalecają włożyć np: mały drucik od spinacza w razie zwiechy, testowałem i działa ... jednak wspomniana metoda przytrzymania power tez działa.

ale z tego co kojarze (w asusie to widzialem) nie jest to reset tylko wylaczenie laptoka, zgadza sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no klucz posiadam bo mam hologram naklejony na kopmie. ale płytki nie......czy to znaczy ze obojetnie jaki system zinstaluje (xp-vista) i wpisze ten klucz przy instalacji co mam i bedzie ok??

ponawiam pytanie! ;-))

pzdr.

Edytowane przez pablo78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no klucz posiadam bo mam hologram naklejony na kopmie. ale płytki nie......czy to znaczy ze obojetnie jaki system zinstaluje (xp-vista) i wpisze ten klucz przy instalacji co mam i bedzie ok??

To zależy na jaki system masz licencję.

Jeżeli masz klucz na XP to nie wykorzystasz go do Visty.

Tak samo nie wykorzystasz klucza Visty do XP. :D

 

Napisz co masz tam napisane na tej naklejce to ci powiem jaką płytkę dorwać.

 

Pozdrawiam.

 

PS: Zobacz czy na naklejce nie jest gdzieś umieszczona marka twojego laptopa.

 

EDIT: Oczywiście bez podawania klucza. :wink:

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec:

windows vista home premium OEMct

jakis numer: G66C0001K410

i jeszcze inny: X13-04657

 

jeszcze jest numer nad kodem kreskowym ale to chyba ci nie jest potrzebne?

Potrzebujesz płytkę z windowsem vistą home proemium w wersji OEM.

Z tego co pamiętam numer nad kodem kreskowym to klucz do twjego systemu.

 

Być może ktoś ze znajomych kupił vistę home premium w wersji oem.

 

Najlepiej sobie zainstalować system ze wszystkimi programami i sterownikami a potem zrobić obraz partycji za pomoca np GHOSTa lub innego programu tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego bezpieczniejsze?

Tego nie wiem czytając instrukcję okazało się że jeśli chodzi o Asusy to takie potraktowanie lapa resetem jest przez ich producentów zalecane bardziej anizeli przytrzymanie guzika POWER... Skoro taką opcję wdrożyli w życie to musi coś w tym prawdy być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz płytkę z windowsem vistą home proemium w wersji OEM.

Z tego co pamiętam numer nad kodem kreskowym to klucz do twjego systemu.

spox płytke zna....lazła moja żona :-/ w miejscu w ktorym szukałem chyba z 10 razy:-/

nie no wiem jak wyglada klucz nie pierwszy raz sie z nim spotykam sam sobie wszystko robie z kompem. ale pierwszy raz mam no wiecie orydżinal ;-) i to w takiej wersji-jaks tam płytka serwisowa-blee jak by nie mogli dac normalnej płytki z systemem.

 

czyli tak czy inaczej wersja home premium w oemie i klucz bedzie pasił??

patrzyłem nawet na allegro myslałem ze jest drozsza kosztuje niecałe 300zł wiec nie tak tragicznie.

aaa pytanko czy ma znaczenie czy jest to wersja 32bit a 64bit przy instalacji czym sie one różnią?

wielkie dzieki i pozdrawiam.

Edytowane przez pablo78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak czy inaczej wersja home premium w oemie i klucz bedzie pasił??

TAK.

 

patrzyłem nawet na allegro myslałem ze jest drozsza kosztuje niecałe 300zł wiec nie tak tragicznie.

Jak zgubisz płytkę to nie musisz od razu nowej kupować aby mieć legalny system :D

Jak już napisałem powyżej najlepiej sobie zrobić obraz dysku i poi problemie. Jak coś szlag trafi to sobie zawsze można przywrócić w 5 min.

A gdyby ktoś się pytał to pokazujesz naklejkę z kluczem i mówisz że ci pies płytkę zjadł :wink:

Chodź znając naszą policję to tak do końca nie wiadomo czego się spodziewać :mur:

 

aaa pytanko czy ma znaczenie czy jest to wersja 32bit a 64bit przy instalacji czym sie one różnią?

Jeżeli nie masz 4GB ramu to raczej 64bity ci nic nie dadzą.

Ogólnie rzecz biorąc jeżeli się nie używa aplikacji 64 bitowych to nie warto instalować 64bitowego systemu.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odkrecić dwie śrubki pod spodem lapka i spokojnie mozna samemu instalować pamięć. Nie ma żadnych plomb. Oczywiście zasilanie zarówno sieciowe jak i akumulator muszą być odłączone. Dobrze też samemu dotknąć przed montażem kaloryfera lub innego uziemionego elementu, aby zabezpieczyc się przed ładunkiem elektrostatycznym mogącym uszkodzić pamiątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem czytając instrukcję okazało się że jeśli chodzi o Asusy to takie potraktowanie lapa resetem jest przez ich producentów zalecane bardziej anizeli przytrzymanie guzika POWER... Skoro taką opcję wdrożyli w życie to musi coś w tym prawdy być :)

fajnie gdyby sie gdzies znalazlo informacje jak to dziala. jak na razie dla mnie to sciema, sam tego uzywalem i komp sie wylacza natychmiast po nacisnieciu przycisku, czyli nie ma mowy np. o zaprzestaniu odczytu/zapisu przez napedy czy zakonczenia instrukcji zapisu/odczytu pamieci, tylko elementy mechaniczne oraz pamieci flash moga ulec uszodzeniu przy naglym odcieciu zasilania ale w specyficznych przypadkach,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...