Skocz do zawartości
Sou

External Harddrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam jakiegos urzadzenia ktore pozwoli mi w latwy i bezpieczny sposob transportowac dane miedzy znajomymi ;) Akurat promocje sa wiec znalazlem takie cos: FreeAgent Pro 500GB . 500GB to troche za duzo ale roznica cenowa miedzy 320 a 500 niewielka a w przyszlosci moze sie przydac ( filmy HD i inny syf ).

 

Sadzicie ze to dobre rozwiazanie czy moze sa jakies lepsze i tansze?

 

Z tego co zauwazylem to eSATA wymaga jakiejs karty dodatkowej rozumiem ze bedzie ona w moim kompie a do znajomych na USB bede jechac.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja kupilem wlasnie dysk 3,5" 320GB i WELLAND ME-740J eSATA/USB2.0.

To obudowa z wyjsciem esata i usb. Ja bede korzystal z esata, bo w komlecie jest sledz na esata, ktory podlacza sie do saty na plycie. Oczywiscie ma tez wyjscie usb. Na allegro jest tego pelno, ale rzadko mozna zobaczyc jaki dysk wkladaja, takze postanowilem zamowic na wlasna reke.

Transfer USB to ok 20mbs, takze dosc malo, dlatego szukalem czegos na esate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór HEHE. Mam taki sam zestaw :P

Martwi mnie tylko twój transfer na USB. Ja mam jakieś 26-29MB/s, zaś na eSATA ile wlezie.

Tobie Sou także polecam kupić osobno obudowę do dysku i sam dysk. Oryginalne firmowe dyski zewnętrze są zazwyczaj droższe, a niekoniecznie lepsze.

Obudowa wellanda jest po prostu GENIALNA. Jeszcze nigdy nie było przerwy w jej działaniu, ani żadnych cyrków, a jest włączona czasami nawet kilka dni non stop :D.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to oni tam cos innego wciskaja do srodka?;p Ja to kupuje w USA wiec nikt mi tam nie wcisnie do srodka czegos czego producent nie wsadzil... interesuje mnie tylko czy to dobre rozwiazanie do przenoszenia danych miedzy znajomymi itd zamiast wymontowywania swojego mastera;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... interesuje mnie tylko czy to dobre rozwiazanie do przenoszenia danych miedzy znajomymi itd zamiast wymontowywania swojego mastera;]

IMO do tego zastosowania (jeżeli to ma być główne zadanie dla HDD) idealne są 2.5". Sam ma od kilku lat mixa SAMSUNG MP0402H (niby 40GB ale styka) + Welland ME-930U2.

Obudowa mieści się do kieszeni koszuli :blink: z firmowym kablem (tym ze "złodziejką" na 2 port USB) troszkę gorzej (trzeba troszkę pomysleć jak go upchnąc, żeby nie złamać) ale do przeżycia.

 

Obecnie jakbym kupował do tego celu HDD to na 99% brałbym 2.5" SATA i najprawdopodobniej kieszeń Chiefa SMR-250U :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@benek

Oczywiście popieram twój zakup jeśli komuś nie zależy tak bardzo na ilości miejsca, a ilości zajmowanej przestrzeni życiowej i poręczności.

Dla mnie np: 40GB to prawie tyle, co nic, więc 2,5" odpadają na starcie. Są oczywiście nawet 160GB, ale to znowu bezsensowny zakup jeśli brać pod uwagę ceny. Za tyle to będę miał 400GB w 3,5"

Już nie wspominając o szybkości zgrywania danych po eSATA.

 

Wg mnie najtańszym i najlepszym rozwiązaniem jest znaleźć sobie ładną kieszeń z USB 2.0 i eSATA i do tego jakiś pojemny dysk. Nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Firmowe kieszonki są zazwyczaj o 50-100zł droższe. Wolę dorzucić kasę do dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem tylko alternatywę :P

Sam mam do noszenia (Out Side) tego 2.5 calowcaw + w/w Wellanda, a do użytku domowego mam obudowę ICY Box IB-550U-Wh-BL (5.25") a w niej najczęściej starego Szajsunga 60GB, choć bywa, że gości tam DVD+/-RW LiteOn SOHW-812S@832S (ewentualnie CDRW HP 9100i) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie a propos tego Wellanda ME-740J, bo widze ze pare osob na tym forum posiada owa obudowe

 

a wiec planuje qpic

Samsung Spin Point T166S HD501LJ, 500GB, Serial ATA/300, 7200RPM,16MB cache

i uzywac wlasnie w w/w obudowie

 

ALE

na innym forum spotkalem sie z takim oto tekstem

"Ta obudowa nie wspiera SATA2 tak więc zwróć uwagę żeby dysk miał możłiwość zmiany trybu pracy z SATA2 na SATA1

 

Prawdopodobnie Samsung tego nie ma"

[dokladnie to byla mowa o Samsung SpinPoint T166 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ]

 

i moje pytanie - no chyba rzeczywiscie obudowa nie obsluguje trybu 300, ale to i tak malo wazne...

a najwazniejsze to czy to prawda z ta potrzeba zmiany trybu pracy samego dysku???

obudowa na dyski sata, podlaczal bede przez esata, wiec qrde relaxik i myslalem ze najwyzej dysk sie 'sam' dostosuje do oferowanych mozliwosci...a teraz sie boje czy sie nie okaze ze nie bedzie ten samsung jednak wspolpracowal i trza mi dysku ktory nie wiem, mialby jakimis zworkami ustawiany tryb pracy sata czy cos?

 

ktos cos wie o tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a, i jeszcze - mial ktos moze okazje porownac

Welland ME-740J

z

Revoltec Alu Book Edition 2

???

 

bo parametry maja chyba identyczne jesli sie nie myle...

 

albo chociaz jakies opinie o tej drugiej?:)

 

 

i ciagle nie daje mi spokoju kwestia tego przelaczania trybu sata:/

no ale pozyjemy, zobaczymy...hihihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...