Skocz do zawartości
redjohnny

Hp 6715b Z Turionemx2 Tl-56 - Ciągle Chodzi Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem sobie notebooka HP 6715b z procesorem Turion 64 X2 TL-56.

Problem w tym, że każde, nawet niewielkie, obciążenie procesora powoduje że wiatrak się włącza.

 

Temperatura w idle oscyluje w granicach 40* (798MHz).

Gdy otworzę sobie np przeglądarkę i zacznę coś robić to obciążenie procesora wzrasta do ok 20%, przy czym taktowanie procka wzrasta a razem z nim temperatura, która w tym momencie wynosi 50*. Przy takiej temperaturze wentylator się włącza.

 

W praktyce wygląda to tak, że przy normalnej pracy wentylator ciągle chodzi.

Nie wiem czy to normalne więc chciałbym się zapytać czy wasz Turiony także się tak dziwnie zachowują.

 

Mój system to Win XP ze wszystkimi driverami od AMD i łatkami.

BIOS jest najnowszy (aktualizowałem go dzisiaj).

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

EDIT: OK. Temat rozwiązany. Z tego co się dowiedziałem to cała seria tak ma.

Temat można usunąć, ponieważ raczej nic ciekawego w nim nie ma. Napiszę reckę tego notebooka, w której wszystko opiszę.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To cenne informacje. Też planuje zakup 6715B. Kiedy możemy liczyć na Twoją recenzję?

 

pozdrawiam,

mosnet1

No niestety ale muszę cię zawieść, ale recenzję skasowałem przypadkowo razem z pewnym folderem :mur:

Miałem tam napisane ok 5 stron opisu - była to połowa recenzji.

 

Jeżeli bardzo chcesz to mogę napisać ją od nowa.

Najwcześniej bym ją miał na piątek.

 

Jeżeli chcesz, to daj znać.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

 

Jeżeli folder był cenny, to są programy do odzyskiwania danych. Niektóre wersje testowe radzą sobie całkiem dobrze z plikami do 64kb, o ile pamiętam. O powodzeniu decyduje czy miejsce po usuniętych danych zostało nadpisane i w jakiej części.

 

Jeżeli zaś chodzi o samą recenzje, to bardzo mi zależy, tym bardziej że Twoja recenzja tej konfiguracji będzie zapewne pierwszą w sieci.

 

Ja zaś mogę wskazać taki link (jedyny jaki znalazłem o HP6715*):

 

http://www.zive.sk/h/TestCentrum/AR.asp?ARI=122846

 

Tylko, że opisywana powyżej maszyna HP 6715B jest w znacznie silniejszej konfiguracji (przede wszystkim matryca: większa rozdzielczość oraz pewnie i jakość) i nie przystaje do tego co można nabyć na polskim rynku. Procesor też inny, więc chłodzenie może inaczej pracować.

 

Słowem, trzymamy kciuki i czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeżeli folder był cenny, to są programy do odzyskiwania danych. Niektóre wersje testowe radzą sobie całkiem dobrze z plikami do 64kb, o ile pamiętam. O powodzeniu decyduje czy miejsce po usuniętych danych zostało nadpisane i w jakiej części.

 

Jeżeli zaś chodzi o samą recenzje, to bardzo mi zależy, tym bardziej że Twoja recenzja tej konfiguracji będzie zapewne pierwszą w sieci.

 

Ja zaś mogę wskazać taki link (jedyny jaki znalazłem o HP6715*):

 

http://www.zive.sk/h/TestCentrum/AR.asp?ARI=122846

 

Tylko, że opisywana powyżej maszyna HP 6715B jest w znacznie silniejszej konfiguracji (przede wszystkim matryca: większa rozdzielczość oraz pewnie i jakość) i nie przystaje do tego co można nabyć na polskim rynku. Procesor też inny, więc chłodzenie może inaczej pracować.

 

Słowem, trzymamy kciuki i czekamy.

 

Ok. Postaram się wyrobić do piątku.

Przy odrobinie szczęścia może skończę wcześniej.

 

PS: Byłoby fajnie gdyby admin jednak usunął ten temat, ponieważ zrobił się jeden wielki OT.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...