Skocz do zawartości
Gosu

Wifi Pentagram Cebereus Adsl Lite/plus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy ten router WIFi jest dobrym jakościowo sprzętem?

Jestem w trakcie remontu w domu i teraz obecny router (Pentagram ADSL Lite) musze wymienić na jakiś WIFI-juz nie będzie kabli.

Z obecnego routera jestem zdwolony.Czy ten pentagram WIFi jest ok?Czy polecacie coś innego cena tak do 250 zł.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja też się podczepie pod pytanko bo takze mam zamiar kupic to cudo :)

Tzn jak to?Jak moge to zrobić?Kupić inny router i go podłączyć do mojego obecnego zeby działał bezprzewodowo?

Za cholere się na tym nie znam,nie mam pojęcia o tym jak się to robi i że sie tak da:-)

Szerzej proszę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że ten pentagram, którego teraz używasz, ma modem ADSL. Kupowanie nowego routera z wifi i modemem nie ma sensu. Ponadto to wydatek dosyć spory i nie zrekompensuje tego co może Ci dać router do którego można wgrać DD-WRT, Tomato, OpenWRT i inne i w dodatku jest tańszy.

 

Modele za którymi warto się obejrzeć to:

 

Linksys WRT54GL

Linksys WRT54GS

Linksys WRT54G

 

Motorola WR850G

 

Buffalo WHR-G54S

Buffalo WHR-HP-G54

 

I inne....

 

Wszystkie wymienione routery nie mają modemu ADSL, ale można do nich wgrać firmware, który pzwala na np. dynamiczny podział łącza, zmianę mocy i inne ciekawe rzeczy.

 

Twój dotychczasowy router pracował by jako zwykły modem, niewidoczny dla sieci. Po to właśnie jest tryb BRIDGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linksys WRT54GS i WRT54G TYLKO W WERSJACH v1-v4 (na nowszych nie działa!)

Szczerze mówiąc to co mi to da co to za przewaga routera bez modemu ADSL nad modemem WIFi ADSL skoro ceny są podobne?

Po za tym,jakoś nie chce mi się bawić w kombinowaniu,poporstu potrzebuje modemu WIFI jaki będzie sprawnie działał.

Czy jak router nie ma modemu ADSL -to rozumiem ze po necie nie pochodze-nie wiedziałem o tym,zupełny ze mnie zieloniak w tym temacie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te następne posty...."mam router pentagrama i MAM PROBLEM".

Ja mam router ADSL Wifi Pentagram Cerberus (bez Lite i bez Plus). Nigdy z nim nie miałem problemów - zasięg bardzo dobry, router stabilny. Nie polecam jedynie D-linka - zawiodłem się na tej firmie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Pentagramami jest jak z zasilaczami marki Codegen. Ogromny rozrzut jakościowy. Albo się trafi sprawny i będzie chodził do usranej śmierci albo trafi się na cegłę, którą sobie można biurko przyozdobić. Dziękuję postoję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie zawracaj [gluteus maximus]

Co to ma być?Po to chyba jest forum żeby uzyskac informacje,więc jeśli piszesz tak nie wnoszące posty żeby je tylko sobie nabijać cwaniaku,może lepiej przejdz się na spacer.

 

Powracając do tematu,czyli generalnie Pentagrama llepiej sobie odpuścić?

W takim razie tak żeby nie kombinować itp-jaki polecacie najlepiej Router z modemem ADSL i WIFI?Poprostu wole kupić sprawdzoną konstrukcję.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie Router Pentagrama ADSL2 Plus Wi-Fi (najnowszy firmware) + karty sieciowe tej firmy w każdym komputerze i moje wrażenia po użytkowaniu są średnie. Sprzęt chodzi po ustawieniu bardzo dobrze, rozłączanie jest naprawdę rzadkie (raz w tygodniu może), a azureus chodzi bez problemów, mam jednak problem, ponieważ po włączeniu jakiegokolwiek szyfrowania (WPA,WEP)drastycznie zwiększa się liczba rozłączeń od sieci. Nie mam narazie czasu się tym zajmować, ale świadomość braku ochrony trochę uwiera. Gdybym obecnie musiał znowu kupić router Wi-Fi pewnie zdecydowałbym się na jakiegoś Linksysa.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma być?Po to chyba jest forum żeby uzyskac informacje,

Co za koleś :-| Odnośnie najlepszych rozwiązań wifi pod neostradę zostało już tu napisanych bardzo dużo tematów. Ty jednak zamiast poszukać, przeczytać i zrozumieć, wolałeś naskrobać kolejny temat... lgolebio napisał Ci co i jak, a ty jeszcze marudzisz :angry:

więc jeśli piszesz tak nie wnoszące posty żeby je tylko sobie nabijać cwaniaku,może lepiej przejdz się na spacer.

Weź się ogarnij człowieku. Pokaż mi więcej postów, które sobie nabiłem od tak, a na spacer to lepiej sam się przejdź bo coś słabo składasz fakty w całość -

Powracając do tematu,czyli generalnie Pentagrama llepiej sobie odpuścić?

W takim razie tak żeby nie kombinować itp-jaki polecacie najlepiej Router z modemem ADSL i WIFI?Poprostu wole kupić sprawdzoną konstrukcję.Pozdrawiam

RECEPTA

Chodzi o to, że ten pentagram, którego teraz używasz, ma modem ADSL. Kupowanie nowego routera z wifi i modemem nie ma sensu. Ponadto to wydatek dosyć spory i nie zrekompensuje tego co może Ci dać router do którego można wgrać DD-WRT, Tomato, OpenWRT i inne i w dodatku jest tańszy.

 

Modele za którymi warto się obejrzeć to:

 

Linksys WRT54GL

Linksys WRT54GS

Linksys WRT54G

 

Motorola WR850G

 

Buffalo WHR-G54S

Buffalo WHR-HP-G54

 

I inne....

 

Wszystkie wymienione routery nie mają modemu ADSL, ale można do nich wgrać firmware, który pzwala na np. dynamiczny podział łącza, zmianę mocy i inne ciekawe rzeczy.

 

Twój dotychczasowy router pracował by jako zwykły modem, niewidoczny dla sieci. Po to właśnie jest tryb BRIDGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PartyBOY - skrytykowałeś kolesia ale sam nie jesteś lepszy.

On się pyta o konkretny model a wy mu dajecie inne rozwiązanie którego on nie akceptuje. Ja np. nie chciałbym mieć dwóch urządzeń w przedpokoju na półce (bo tam mam gniazdko) tylko jedno.

Jak się patrzy z boku to widać że odpowiadasz nie na temat a potem jeszcze go opierdzielasz.

 

Na szczęście parę osób przeczytało ze zrozumieniem i dało konkretne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PartyBOY - skrytykowałeś kolesia ale sam nie jesteś lepszy.

On się pyta o konkretny model a wy mu dajecie inne rozwiązanie którego on nie akceptuje. Ja np. nie chciałbym mieć dwóch urządzeń w przedpokoju na półce (bo tam mam gniazdko) tylko jedno.

Jak się patrzy z boku to widać że odpowiadasz nie na temat a potem jeszcze go opierdzielasz.

 

Na szczęście parę osób przeczytało ze zrozumieniem i dało konkretne odpowiedzi.

No nie....TO JAKAŚ PARODIA ?! Kolejny który nie umie ze zrozumieniem tekstu przyswoić ?? MY SIĘ TYLKO STARAMY UCHRONIĆ LUDZI PRZED KUPOWANIEM wynalazków typu Pentagram, D-link i inne. Tu nie chodzi o opierdzielanie, tylko o ROZSĄDNY wybór. Co z tego, że dwa urządzenia ?? Bez przesady można nawet postawić tego Pentagrama na Linksysa i miejsca będzie dalej tyle samo. To, że FITAEM 126P zaparkujesz wszędzie i mało zapłacisz za benzyne nie oznacza jeszcze, że będziesz wygodnie nim jeździł i, że nie będzie z nim problemów.

 

Tyle, więcej się na ten teman nie wypowiadam. A kupujcie co chcecie, tylko pytań na forum nie zadawajcie, bo widać nie trafia do was to co słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie....TO JAKAŚ PARODIA ?! Kolejny który nie umie ze zrozumieniem tekstu przyswoić ?? MY SIĘ TYLKO STARAMY UCHRONIĆ LUDZI PRZED KUPOWANIEM wynalazków typu Pentagram, D-link i inne. Tu nie chodzi o opierdzielanie, tylko o ROZSĄDNY wybór. Co z tego, że dwa urządzenia ?? Bez przesady można nawet postawić tego Pentagrama na Linksysa i miejsca będzie dalej tyle samo. To, że FITAEM 126P zaparkujesz wszędzie i mało zapłacisz za benzyne nie oznacza jeszcze, że będziesz wygodnie nim jeździł i, że nie będzie z nim problemów.

 

Tyle, więcej się na ten teman nie wypowiadam. A kupujcie co chcecie, tylko pytań na forum nie zadawajcie, bo widać nie trafia do was to co słuszne.

 

Piszesz jak byś wszystkie rozumy pozjadał,w takiej formie pełnej arogancji i irytacji na cały swiat,jesteś pesymistą prawda? :)

Mniejsza o to.wniosek -nie ma na rynku DOBRYCH routerów WIFI z modemem ADSL?Kurde,to kiepsko :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lgolebio - to chyba ty czytasz bez zrozumienia. Piszę przecież że parę osób dało mu konkretną odpowiedź (także negatywne opinie).

 

A co do różnicy miedzy dwoma pudełkami a jednym to róznica jest znaczna. Jak ktoś ma gniazdko w przedpokoju i tylko półkę na telefon to gdzie ma powstawiać te pudełka? 2 zailacze trzeba podłączyć, itp. Nie każdemu się to podoba, nie każdy ma na to warunki. Jak masz nowocześnie urządzone mieszkanie to taki linksys (nowe modele) może nawet stanowić pewną ozdobę, wpisywać się w projekt wnętrza. Postaw sobie taki modem Motorolli i AP Linksysa (niebieski) jak wpompowałeś w remont parę tysięcy (albo twoi starzy to zrobili).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak sie wybiera router pod wzgledem wygladu a nie mozliwosci to nikt nie bedzie reczyl, ze on wytrzyma bez zwisu cokolwiek wiekszego jak gg i "ping wp.pl -t"... Do ozdabiania to sa firaneczki i [ciach!]lki a nie router..

 

Do gniazdka mozna wpiac rozgaleznik czy cokolwiek... A jak ktos ma net z kablowki, to jak to zamierzasz zrobic? Ni da rady, dwa pudelka czasem sa lepsze niz trzy. W ekstremalnych sytuacjach mozna sobie nawet 4 pudeleczka polozyc(router, switch, AP, modem) wiec dwa nie sa takie zle, jesli maja byc bardziej komfortowe

 

Podsumowujac - moim zdaniem WRT54G i ten Cerberus w bridge'u to bedzie najlepsze rozwiazanie... [Po za tym, WRT54G chyba brzydki nie jest... a jak sie komus nie podoba obudowa, zawsze mozna wybebeszyc srodek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tego Pentagrama i bardzo go sobie chwalę.

Nie zrywa połączeń. Szyfrowanie WIFI działa bez problemu. Mam go podłączone do jednego kompa po lanie a drugiego po WIFI.

Może mam po prostu szczęście a może nie taki diabeł straszny jak go niektórzy malują. Nie wydaje mi się, żeby Linksys był "jedynie słuszną" marką dla tego typu rozwiązań. Każdy ma inne potrzeby - ja np. potrzebowałem jednego pudełka z obsługą QOS i WIFI dla 2-3 userów i w tej roli Pentagram sprawdza się wyśmienicie.. Jak ktoś zakłada sieć osiedlową na większą ilość ludzi to mu tego modelu nie polecą bo nie wiem jak się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...