Skocz do zawartości
jahras

Ocz Reaper + Ip35-e - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem nowego kompa i wszystko było dobrze, do momentu kiedy zacząłem bawić się w oc procka (core2duo e4400). Najpierw podniosłem go do 2,4GHz, zero problemów. Później gładko do 2,6GHz i 2,8GHz. Temperatura w stresie 64 stopnie, więc podniosłem jeszcze do 3,1GHz i zaczęły się problemy. (Mnożnik cały czas x10)

 

Z początku po uruchomieniu słyszałem długie piski ze speakera (błąd RAM wg. specyfikacji award z tego co wiem)

Kilka razy wyciagałem memki, czyściłem CMOS, nie pomogło, zniknął tylko ten pisk. Teraz gdy uruchamiam kompa widzę tylko czarny ekran.

Pamięć to OCZ Reaper Dual 2x1GB 800MHz . Próbowałem uruchamiać z jedną kością, ale nie pomogło. Spróbowałem z goodramem 512MB 533MHz i śmiga. O dziwo działa nawet jak do tego goodrama podłączę jeszcze ocz, ale same ocz za nic nie chcą ruszyć. Pamięć nie jest padnięta raczej, bo na Asusie M2N śmiga bez zarzutu.

 

Proszę o pomoc

 

mój conf:

core 2 duo e4400 2GHz

ocz reaper DDR2 2x1GB PC6400 800MHz

Abit ip35-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, pomogło, ale mam pytanie

jestem trochę zielony w tym temacie, ale czy ustawienie samego dzielnika ma jakiś wpływ na wydajność, czy tylko jego, hmmm, wynik? właściwie to domyślam się odpowiedzi, ale pytam z ciekawości.

nie wiem czy dobrze to ująłem, ale chyba wiadomo o co chodzi :) np. czy przy fsb200 i dzielniku 1:2 wydajność będzie taka sama jak przy fsb400 i dzielniku 1:1?

 

edit:

 

jeszcze jedno. ustawiłem w biosie proc na 2,4GHz (6x400, 1.3V z ułamkiem), ale w systemie pokazuje mi 2.0GHz a everest podaje vcore: 1.2V

co może być tego przyczyną?

Edytowane przez jahras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, pomogło, ale mam pytanie

jestem trochę zielony w tym temacie, ale czy ustawienie samego dzielnika ma jakiś wpływ na wydajność, czy tylko jego, hmmm, wynik? właściwie to domyślam się odpowiedzi, ale pytam z ciekawości.

nie wiem czy dobrze to ująłem, ale chyba wiadomo o co chodzi :) np. czy przy fsb200 i dzielniku 1:2 wydajność będzie taka sama jak przy fsb400 i dzielniku 1:1?

 

edit:

 

jeszcze jedno. ustawiłem w biosie proc na 2,4GHz (6x400, 1.3V z ułamkiem), ale w systemie pokazuje mi 2.0GHz a everest podaje vcore: 1.2V

co może być tego przyczyną?

Co do tej wydajnosci to hmmm testow takich nie robilem, ale jakos tak obstawiam, ze FSB 400MHz i 1:1 bedzie bardziej wydajne.

 

Everest zawsze cos zle podaje wiec, sie tym nie przejmuj. Jesli CPU-Z podaje takie MHz jakie w biosie ustawiles to wsio jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, cpu-z pokazuje ~1200MHz dla jednego rdzenia, ale mnożnik czasami skacze z 6 do 10, ale to chyba nic niepokojącego...

 

co do dzielnika, zrobiłem testy w evereście i o niebo lepiej wypada 1:2

 

odczyt z pamięci (MB/s) 4007 - 5727

zapis do pamięci (MB/s) 3567 - 3586

memory copy (MB/s) 3501 - 4109

czas oczekiwania pamięci (ns) 121.3 - 79,2

(pierwsza liczba 1:1 6x400, druga 1:2 10x200)

 

na 2.1V dla pamiątek xpek co 1-3 minuty łapał 10 sekundowe zwiechy, nie można było ruszyć kursorem, ale po ustawieniu na 2.2V problem zniknął.

 

co do pamiątek to przyczyną wydajności jest chyba taktowanie, bo przy nieszczęsnym dzielniku 1:1 cpu-z w okienku frequency pokazywał 200MHz a na 1:2 pokazuje 400MHz. a w biosie w obu przypadkach jest 800

 

 

ten cpu-z też mnie irytuje bo pokazuje 1200MHz (1 rdzeń) i mnożnik 6 a w biosie mam usatwione 2000MHz mnożnik 10

Edytowane przez jahras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajka znalazla mi ten temat ,wiec postanowilem sie pod niego podpiac .

 

Mam zamiar zlozyc podstawke kompa na bazie Asus P5K-E RAM 2x1GB OCZ Reaper CL4-4-4-12

i C2D 6750 . Moje pytanie na ile max pojda te pamieci ???

Czy jest szansa na 500MHz (1000MHz) ??

 

Ewentualnie jak by ktos znaj jakies odpowiednie pamiatki spelniajace moje wymogi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajka znalazla mi ten temat ,wiec postanowilem sie pod niego podpiac .

 

Mam zamiar zlozyc podstawke kompa na bazie Asus P5K-E RAM 2x1GB OCZ Reaper CL4-4-4-12

i C2D 6750 . Moje pytanie na ile max pojda te pamieci ???

wróżka.pl

Czy jest szansa na 500MHz (1000MHz) ??

jest

Ewentualnie jak by ktos znaj jakies odpowiednie pamiatki spelniajace moje wymogi ;)

nie podałeś żadnych wymogów.

 

Warto rozpatrzyć zakup Kingmax DDR2 1066 - za 270zł masz 2GB i pewność działania jako DDR2 1066 (i nieco więcej po OC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mach82

 

Spoko, dzieki

Juz doczytalem na forach ze te Reapery na asusie nawet i 560MHz osiagaja

przy CL5-5-5-15 i napieciu 2.3v

Mnie styka fsb 510 co daje ponad 4GHz na cpu ,nawet na tyle nie licze ;)

3,8GHz bylo by wystarczajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o moduły nie produkowane na micronach (reapery 6400 4-4-4x), to maksymalne OC wcale nie jest takie pewne. Patrząc na cenę tych reaperów dochodzi się do wniosku, że takie pamieci kupi raczej fan fikuśnych radiatorów i rurek heat-pipe, niż osoba kupująca dobre moduły. Reapery są po prostu zbyt drogie jak na swoje możliwości. Przecież takie kingmaxy Mars za 270zł/2GB są lepsze. Ale fakt - nie mają heat-pipe'ów :lol:

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mach82

 

Ciekaw jestem co przez ciebie przemawia .......? ze cie tak zabolalo ze ktos moze chciec te pamieci

a nie inne ktore tobie pasuja ?

Akurat Ja te Reapery mam w tej samej cenie co inne pamieci o podobnych parametrach .

Wiec nie doplacam nic ,a jesli juz to roznica 20zl :)

Zastanawialem sie tez nad Crucial Balistic Tracer ale te byly 10 funtow drozsze .

zreszta w czwartek powinna przyjsc paczka to sie okaze co te Reapery sa warte na Asusie P5K-E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mach82

Ciekaw jestem co przez ciebie przemawia .......? ze cie tak zabolalo ze ktos moze chciec te pamieci

a nie inne ktore tobie pasuja ?

krótka piłka - w cenie reaperów można mieć lepsze pamięci. lub tańsze o takich samych możliwościach (albo i lepsze). Jak ktos chce niech je kupuje, mi jest to obojętne, ale nie jest to optymalny wybór

 

Tragicznie nisko lataja te memki jak na commando i zestawy po az 400zl :blink:

słabsze kostki nie pozwalają na uzyskanie wysokich rezultatów i to niezależnie od płyty. Na rynku jest wiele tanich modułów, które są w stanie zdecydowanie pokonać testowane moduły, ale ich akurat w teście zabrakło. Trudno się mówi.

 

Test wcale taki rewelacyjny nie jest. Zabrakło testów z CL3 i nie ma też pokazanego skalowania się modułów z napięciem. Do ideału można by jeszcze dorzucić ostre i słabsze alphy. Autor również nie zadbał o to żeby alphy były stałe dla modułów - zapewne były to wartości ustawione na AUTO - autor jednak o tym nie wspomina. Autorowi być moze zabrakło też nieco wiedzy ze znajomości kostek. Przy OCZ 5300 value pisze, zę kostki są remarkowane przez co jest je trudno rozpoznać - w domyśle - kostki remarkowane, więc nie wiem na czym są te moduły, z drugiej jednak strony pisze że wersja gold jest na powerchipach, ale są to przecież moduły remarkowane, wiec może jednak autor wszystko wie, ale trudno to wywnioskować. Fakt faktem że na OCZ nie są użyte całkowite remarki - na kostkach pozostawiono napisy ułatwiające ich łatwe rozpoznanie, przez co od razu wiadomo że w OCZ5300 są użyte najzwyczajnijsze powerchipy.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...