Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

W stanach jest taki sklep internetowy , gdzie można sobie wybrać jakiś konkretny tydzień produkcji ze wszystkich aktualnie znajdujących się procków na magazynie.

i to nie jeden ;)

w niemczech tez sa z tego co wiem :),sklep moze tylko zyskac nie wspominajac o tym jak trafi im sie dobry batch

Ja osobiscie nigdy jeszcze nie kupilem zadnego selekta,raz mialem okazje kupic od MaSella jak sprzedawal e8xxx,ale popilem wczesniej i przespalem cala akcje,jak sie obudzilem to juz nie bylo nic na sprzedaz-buhahaha

Teraz mam e8500 i powiem,ze zla sztuka to mi sie nie trafila,rewelkie tez nie ma,kupilem na slepo,ale mialem mozliwosc wyboru pomiedzy 44 a 45 tygodniem i wzialem 45 :)-wlasnie z niemiec

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q746A488 = 4.50 GHz, 1.4680 v

Q746A519 = 4.30 GHz, 1.3900 v

Q748A115 = 4.20 GHz, 1.4300 v

Q743A748 = 4.13 GHz, 1.3375 v

Q745A567 = 4.05 GHz, 1.2480 v

Q746A377 = 4.05 GHz, 1.2800 v

Q746A489 = 4.05 GHz, 1.2800 v

Q743A748 = 4.05 GHz, 1.3500 v

Q746A377 = 4.05 GHz, 1.3520 v

Q744A761 = 4.05 GHz, 1.3900 v

Q745A553 = 4.00 GHz, 1.2400 v

Q746A377 = 4.00 GHz, 1.3000 v

Q744A698 = 4.00 Ghz, 1.3000 v

Q740A525 = 4.00 GHz, 1.3000 v

Q745A553 = 4.00 GHz. 1.3100 v

Q746A366 = 4.00 GHz, 1.3700 v

 

Najlepiej chyba 44, 45 ,46 !!

 

 

A wie ktos jaki to sklep co siewybiera tydzien ?

Edytowane przez H20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19 ja biorę komputer na raty.

 

To jak dalej z czujnikami padaka jest? Czy teraz słabo się kręcą znowu?

Bo jak tak to biore e2160

A jaki zwiazek ma to ze bierzesz komputer na raty z... czujkami?? :unsure: :blink:

 

Czujki sa jaknajbardziej OK od prockow z okolo 50 tygodnia...

 

I nie kreca sie ZNOWU slabo tylko to zalezy od szczescia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie o to nawet chodzi..tylko czesc pisze ze jedne sie lepiej kreca a inne gorzej...podaja nawet tygodnie ktore lepiej chodza..a potem jeden czy dwoch lebkow majacych te proce pisze ze nie moga dobic do 3.8..wiec o kant d... rozbic te teorie z tygodniami..

ja juz sie pogubilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurcze..to zaczynacie zament wprowadzac..to w koncu te serie wyprodukowane w roznych tygodniach roznia sie oc czy to loteryjka?

...

 

No własnie. Ja tez sie juz w tym wszystkim gubię. Mozna by zrobic jakies podsumowanie ze wszystkich tygodni i podatnosci OC. Tylko komu sie chce ... B-)

...

 

tylko nie o to nawet chodzi..tylko czesc pisze ze jedne sie lepiej kreca a inne gorzej...podaja nawet tygodnie ktore lepiej chodza..a potem jeden czy dwoch lebkow majacych te proce pisze ze nie moga dobic do 3.8..wiec o kant d... rozbic te teorie z tygodniami..

ja juz sie pogubilem

Tu macie odpowiedz...

 

najgorsze to ze nie mozna sobie wybrac serii ktora jest jakas super... pierwsze tygodnie z produkcji nowego produktu sa zazwyczaj najlepsze i naprawde oplaca sie kupowac "swiezynki" pozniej jest tylko gorzej, i pod koniec prodkukcji tez zauwazylem ze bywaja lepsze sztuki...

 

 

No i przede wszystkim nie mozna mowic ze jakastam seria robi 4,0 @ xxx bo kazdy proc niestety kreci sie inaczej.

Czyli wniosek... w kazdym tygodniu produkcji znajdziesz super sztuki i padaki... i tyle... jak macie dojscie to kupujcie z najwczesniejsych tygodni produkcji.. bo tam prawdopodobienstwo na trafienie dobrej sztuki jest wyzsze, a... od 49 tygodnia w gore to w sumie juz prawdopodobienstwo trafienie dobrej sztuki jest nizsze i az do teraz takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

selekta 8400 nie jest prosto kupic..choc ja mowie mialem okazje kupic za 620 z 44 tyg

 

a co do pierwszego lepszego to juz jestem troche cięty na moje e4300 zeby chodzilo na 3.33 musze mu dac 1.52 papuVolta

 

EDIT

a tez jest lipa z kupowaniem na allegro nie od sklepow..bo cos mi sie widzi ze jak ktos sprzedaje 8400 to raczej jakas padake jesli chodzi o oc

Edytowane przez globi-wan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne ze dany tydzien nie daje gwarancji na konkretne oc. Bardziej chodzi o srednia wynikow.

 

Fajne oc bedziecie mieli jak np bedzie nowy stepping, co jak przeskok z b2/b3 na g0 w conroe

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie dziwi ze intel pozwala na produkcje najpierw lepszych a potem gorszych procow..przeciez to swiadczy o ich marce..maja opinie swietnych oc to po kiego chca sobie ją zepsuc

 

EDIT

tak wogole patrze to oc serii 8 jest marne w porownaniu do serii 4 czy 6czy nawet 2

 

tam sie kreci srednio o 80 %

a serie 8 o 30 - 40 %

Edytowane przez globi-wan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie dziwi ze intel pozwala na produkcje najpierw lepszych a potem gorszych procow..przeciez to swiadczy o ich marce..

(...)

:lol2: buehehehe dawno się tak nie uśmiałem :lol2:

 

Co to znaczy lepsze czy gorsze? Sprzedają takie jakie deklarują, że będą chodzić na danym napięciu przy tych ok. 3GHz i z tego wywiązują się znakomicie, a to, że jeden czy drugi "niedzielny overcklocker" nie może wycisnąć 4GHz to już nie zmartwienie Intela :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...