Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że większość procków zrobi 3.5GHz @ def. A płacenie o ~150zł więcej za 500MHz więcej to troche przesada moim zdaniem. Przecież taki Core2Duo E8xxx na 3.5Ghz i tak juz jest bardzo dobrym prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktoś może wie, czemu temperatura tak skoczyła. Proc teraz ma 1.275V i w stresie temp podchodzi pod 90. Puściłem go na stocj, w idle temperatura 56 zamiast 60, bardzo mała różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktoś może wie, czemu temperatura tak skoczyła. Proc teraz ma 1.275V i w stresie temp podchodzi pod 90. Puściłem go na stocj, w idle temperatura 56 zamiast 60, bardzo mała różnica.

 

Moim zdaniem...upały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiałem to, ale 15 stopni? W dodatku proc się zdegradował.

Było 20* jest 30*. Poza tym gorzej oddać temperaturę do cieplejszego otoczenia.

Ostatnio jak zobaczyłem, że w obudowie jest 42 stopnie to zdjąłem oba boki.

Pasta była świeższa, może trochę podeschła.

Trochę kurzu w radiatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak...

 

Jezeli chodzi o krecenie prockow to jest kompletnie zielony.

 

Prosilbym wiec o male FAQ, poradnik etc. odnosnie krecenia procka .

 

Sprzet na ktorym bede krecil to :

 

procek-Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775)

chlodzenie cpu - Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum

grafika-Radeon 4870 Sapphire 512MB 2xDVI (PCI-E) LiteBOX

ram- OCZ Technology 2x 2GB DDR2 1066MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe

mobo - Asus P5E Intel X38

zasilacz - Chieftec (GPS-650AB-A) 650W

 

Chce podkrecic procka do 4GHz, zachowujac dobre temp i stabilnosc, mam nadzieje, ze sie uda przy tej konfiguracji...w tym proble, ze nie wiem jak.

 

Wiec prosze o pomoc :).

 

Z gory dziekuje.

Pozdrawiam.

 

Dodam, ze PC bedzie w piatek :) jak dobrze pojdzie jutro :).

 

Wiec sa to nowe e8400...

Edytowane przez Jupik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 Q811A394, 3600MHz stabilne dopiero przy 1.3V. :wacko: Dalej nie kręce, bo nie ma sensu.

proponuje sie pobawić

ja mam jeszcze ( bo go sprzedaje 8) ) Q814A151

i max który miał jedyny sens bo był przed 1,4v to 475*8 przy 1,4 w biosie real 1,368

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz E0 ale bez jakis wiekszych rewelacji, chyba ze nie umiem czegos poustawiac w BIOS'ie bo mam nowa plyte P5Q Deluxe'a ale widzialem screena tego proca z FSB 600 wiec wall jest w miare wysoko. Na codzien uzywam default'a a to grania ma taki profil

 

post-108832-1217274461_thumb.jpg

czy udało się coś więcej wycisnąć z tego nowego steppingu?

Ktoś coś wie o tej nowej rev.? trochę mało w necie ... sprawdzonych informacji

E8500 --> rev.SLB9K

E8400 --> rev.SLB9J

PCN108482_01_1_.pdf

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krece swojego proca, mecze orthosem i superpi i teraz pytanie o temperatury i vcore.

 

Chodzi mi o zdrowe temperaturki dla procka. Interesuje mnie stabilny w miare chlodny o/c ale z drugiej strony nie chce zeby potencjal tego krzemu mi sie marnowal ;) Nie po to mam noctue na procku;)

 

W tym momencie pod obciazeniem orthosa mam

temp z everesta:

Plyta : 42C

Procesor: 44C (max)

Rdzen 1: 61C (max)

Rdzen 2: 61C (max)

 

V core : 1,29V

 

9x430

 

Czy mam sie przejmowac ze az 61C na rdzeniach jest czy raczej patrzec na temperature procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krece swojego proca, mecze orthosem i superpi i teraz pytanie o temperatury i vcore.

 

Chodzi mi o zdrowe temperaturki dla procka. Interesuje mnie stabilny w miare chlodny o/c ale z drugiej strony nie chce zeby potencjal tego krzemu mi sie marnowal ;) Nie po to mam noctue na procku;)

 

W tym momencie pod obciazeniem orthosa mam

temp z everesta:

Plyta : 42C

Procesor: 44C (max)

Rdzen 1: 61C (max)

Rdzen 2: 61C (max)

 

V core : 1,29V

 

9x430

 

Czy mam sie przejmowac ze az 61C na rdzeniach jest czy raczej patrzec na temperature procesora?

proce maja konkretnie spierdzielone czujniki,teraz mam 55 stopni w stress ortos prio 9 na 1.45v fsb500,poprzednik mial 65 na takich nastawach i byl to najgoretszy 8400 jaki mialem

na jednym co polecial na gware widzialem 3 razy 125 zanim sie wylaczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proce maja konkretnie spierdzielone czujniki,teraz mam 55 stopni w stress ortos prio 9 na 1.45v fsb500,poprzednik mial 65 na takich nastawach i byl to najgoretszy 8400 jaki mialem

na jednym co polecial na gware widzialem 3 razy 125 zanim sie wylaczyl

Czyli na co mowisz zeby patrzec, temperatury z rdzenia z everestu czy temp procka poprostu ?

Dla mnie temp rdzenia wydaja sie najpewniejsze, nie wiedziec czemu..

Gdzie jest poprzeczka temp core ktorej nie powinno sie przekraczac? 65 70 75 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na co mowisz zeby patrzec, temperatury z rdzenia z everestu czy temp procka poprostu ?

Dla mnie temp rdzenia wydaja sie najpewniejsze, nie wiedziec czemu..

Gdzie jest poprzeczka temp core ktorej nie powinno sie przekraczac? 65 70 75 ??

 

LUDZIE!! Czytajcie ten temat! Kilkanaście razy juz było wspomniane, że temperatury mierzy się programem 'REAL TEMP'! On pokazuje realne temperatury procesorów E8xxx. Ja bym nie przekraczał ~75-80c w orthosie. Swoją drogą, Temperatura w orthosie to jedno, a np. w grach to drugie. Orthos potrafi rozgrzać mojego procka do 68/70c a gdy gram w Crysisa i mam włączone logowanie temperatury, to rzadko kiedy dochodzi do 55c na obu rdzeniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Grzesiu w tej sytuacji sie mylisz zaden real temp ani coretemp nie jest dokladny nalepiej sie nadaja programy dolaczone do plyt glownych np:asus w moim przypadku roznica jest 10C pomiedzy real temp a softem asusa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Grzesiu w tej sytuacji sie mylisz zaden real temp ani coretemp nie jest dokladny nalepiej sie nadaja programy dolaczone do plyt glownych np:asus w moim przypadku roznica jest 10C pomiedzy real temp a softem asusa :wink:

Może i się myle, ale mając 4 rózne programy które pokazują 4 rózne odczyty, nie wiadomo i tak który jest prawidłowy, mozemy jedynie się domyślać który jest najbliższy prawdy porównując temperature radiatora którą czujemy palcem a tą którą pokazuje nam programik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna sobie zrobic ostry hardzik:zmniejszyc obroty wentyla na minimum dac na proca z 1.45 wlaczyc orthosa i zobaczyc kiedy sie wywali,potem z 10 stopni w dol i juz wiesz ktorej nie przekraczac

a tak na powaznie im mniej tym lepiej,zreszta e8400 pokazuja jak chca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE!! Czytajcie ten temat! Kilkanaście razy juz było wspomniane, że temperatury mierzy się programem 'REAL TEMP'! On pokazuje realne temperatury procesorów E8xxx. Ja bym nie przekraczał ~75-80c w orthosie. Swoją drogą, Temperatura w orthosie to jedno, a np. w grach to drugie. Orthos potrafi rozgrzać mojego procka do 68/70c a gdy gram w Crysisa i mam włączone logowanie temperatury, to rzadko kiedy dochodzi do 55c na obu rdzeniach...

Dzieki kolego bardzo ze info, wiadomo ze mecza proste pytania ktore sie powtarzaly na tym watku ale z drugiej strony tobie napisac a mi przedrzec sie 99strony zeby znalezc info...

 

Dzieki jeszcze raz ..

Teraz zabieram sie za porzadne krecenie, bo ciagle sie balem ze cieplo mam ale real temp mowi 52c na core temp to lece z voltami i mhzami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Grzesiu w tej sytuacji sie mylisz zaden real temp ani coretemp nie jest dokladny nalepiej sie nadaja programy dolaczone do plyt glownych np:asus w moim przypadku roznica jest 10C pomiedzy real temp a softem asusa :wink:

no wlasnie zebys to Ty sie zdziwil. Wlasnie real temp pokazuje faktyczna temp. jajek 45nm (czyli o 10*C nizsza niz Coretemp, Everest) Proponuje przeczytac topic to sie dowiecie o tym.

Ewentualnie mozesz sciagnac wersje Coretemp'a przerobiona jesli sie nie myle przez meeron'a, ktora pokazuje wlasnie temp. takie same jak real temp i skonczmy z tym tematem, bo pojawia sie co 10 strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie real temp pokazuje faktyczna temp. jajek 45nm (czyli o 10*C nizsza niz Coretemp, Everest)

Dokładnie tak własnie jest.

 

i skonczmy z tym tematem, bo pojawia sie co 10 strona.

Popieram ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e84 q816 tj 16 tydzień ktoś miał do czynienia ? padaka czy coś z nim da się zrobić bo na chwilę obecną

1.2v 9*390 i po 2 sec orhos wali błąd

memki 1:1 @2.1v

 

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e84 q816 tj 16 tydzień ktoś miał do czynienia ? padaka czy coś z nim da się zrobić bo na chwilę obecną

1.2v 9*390 i po 2 sec orhos wali błąd

memki 1:1 @2.1v

 

<_<

Ja mam 17 i to co w podpisie, do 3.6ghz idzie bez zmian V a pozniej 4.2 przy 1.42V :/ czyli tak bez rewelacji ale zle nie jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak...

 

Jezeli chodzi o krecenie prockow to jest kompletnie zielony.

 

Prosilbym wiec o male FAQ, poradnik etc. odnosnie krecenia procka .

 

(...)

TEN poradnik powinien Ci spokojnie wystarczyć, masz w nim wyjaśnioną większość zagadnień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ,chłodniej to nie jest ,ale wygodniej,zresztą zawsze mogę lekko skropić AC ln :lol2:

ale 70C......

Przyczyna znaleziona: Procek jest poprostu cieply. E8400 C0 i 10 stopni mniej na tych samych ustawieniach co E8200.

 

 

Pozatym, co z tego ze z proste kupiliscie? I tak nic nie pokazecie na tym, bo... zawsze znajda sie jakies argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...