Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z temperaturą rdzeni procesora E8400.

Dołączona grafika

 

Temperatura CPU, jak widać, jest 31*C za to rdzeni 40-54*C. To jest normalne? Dodam że mam płytę główną ASUS P5Q-E(bios 0803) i chłodzenie Pentagrama Karakorum. Chciałem go podkręcić ale boje się o rdzenie. Może źle jest pasta nalożona? Proszę o szybką odpowiedź..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Z tego co czytałem to w tym nowym steppingu coś znacznie zmienili z DTS-em, pewnie trzeba poczekać na nowsze wersje programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen z Real Temp i SpeedFana, temperatury są dobre ? czy za wysokie ? :P

 

Dołączona grafika

Mogą być ale bez rewelacji mi Real temp pokazuje 32/25 a core temp 42/35 tylko ,że u mnie to jest na 4ghz a u ciebie widzę ,że na 3ghz więc bez rewelacji te twoje tempe....,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen z Real Temp i SpeedFana, temperatury są dobre ? czy za wysokie ? :P

 

Dołączona grafika

Jak na 3GHz i Karakorum to troszke za duzo. Ja na takich ustawieniach i Tacensie mam teraz 34/30C. A mialem zmieniac chlodzenie na Pentka :> Chyba masz czujki zle skalibrowane. Chyba ze ten screen to pod obciazeniem. Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 3GHz i Karakorum to troszke za duzo. Ja na takich ustawieniach i Tacensie mam teraz 34/30C. A mialem zmieniac chlodzenie na Pentka :> Chyba masz czujki zle skalibrowane. Chyba ze ten screen to pod obciazeniem.

Źle skalibrowane czujniki? :] ten screen był zrobiony bez obciążenia, z obciążeniem temp rdzeni to 55/45..

a temp CPU 25*C ;/

Edytowane przez TeGeSiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Słaba sztuka :( Czy takie coś nadaje się do użytku codziennego? Boxowe chłodzenie którego raczej nie bede zmieniał.

 

post-107017-1218714935_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwnie sie zachowuje ten 8600 -dlaczego nie restartuje przy 98*C

nawet nie wiem czy TM dziala

Jakiegoś lewego masz. Każdy jeden którego przebierałem, miał dobra diodkę przynajmniej w zakresie odczytywanych temperatur, a tymbardziej na płytach P5Q pochodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Słaba sztuka :( Czy takie coś nadaje się do użytku codziennego? Boxowe chłodzenie którego raczej nie bede zmieniał.

 

post-107017-1218714935_thumb.jpg

 

Spójrz w mój podpis i wtedy powiedz czy słaba sztuka.

 

A co do codziennego użytku to nie wiem czy nawet te 3.6 jest potrzebne, nawet w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oplaca sie kupic e8400 za (459zl) e8200 jest za (425zl) jest duza roznica w podkrecaniu?

...

 

dopłac do E84OO

... w podkrecaniu nie ma zadnej roznicy... roznica jest tylko w mnozniku... chociaz teraz wiekszosc plyt robi fsb 550-600mhz caje juz spore pole do popisu... 8x600 to jakby nie patrzyc juz sporo mhz :)... a do tego ramy synchronicznie ladnie beda sobie smigaly na wysokich taktach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w podkrecaniu nie ma zadnej roznicy... roznica jest tylko w mnozniku... chociaz teraz wiekszosc plyt robi fsb 550-600mhz caje juz spore pole do popisu... 8x600 to jakby nie patrzyc juz sporo mhz :)... a do tego ramy synchronicznie ladnie beda sobie smigaly na wysokich taktach...

h3h3h3 8x600 hahaha i napięcie 1,55V no chyba ze znajdzie się dobra sztuka. Ja bym brał E8400.. moj robi 4ghz przy 1,311V chyba trzeba będzie znaleźć jakiegoś selekta xD

Edytowane przez gusm3n20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w podkrecaniu nie ma zadnej roznicy... roznica jest tylko w mnozniku... chociaz teraz wiekszosc plyt robi fsb 550-600mhz caje juz spore pole do popisu... 8x600 to jakby nie patrzyc juz sporo mhz :)... a do tego ramy synchronicznie ladnie beda sobie smigaly na wysokich taktach...

E8400 statystycznie kreca sie lepiej niz E8200 i juz ;) Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam e8400, zmienie mnoznik na 8. To procek bedzie jakos gorzej pracowal niz na mnozniku 9 ? Jest w tym jakas roznica ?

zadna w pracy na co dzien

 

panowie jak to jest. mam real temp.gdy ustawiam tjmax 90stopni to temp. procka to ok 30stopni.a gdy ustawiam tjmax 105stopni to temp procka to ok 53stopnie.ile mam ustawic tjmax zeby temperature prawidlowa pokazywalo???

95 Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...