Skocz do zawartości
oz69

Problem Z Hp Pavilion Dv9207us

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam duzy problem.

Zakupiłem HP Pavilion dv9207us (Intel Core Duo Processor T2250 1.73 GHz , 1 GB, 120 GB HD, NVIDIA GeForce Go 7600 256 MB).Po instalacji nowego Windowsa XP SP2 zaczeły się problemy. Pomijam juz problemy ze znalezieniem sterowników do kart sieciowej i karty dzwiękowej które znajduja się na stronie www.hp ale nie działają.....po prostu porażka... no ale jakoś dałem rade...

I wszytko było by ok gdyby nie jeden mały problem

Po włączeniu Laptopa strasznie głośno chodzi wentylator i nie chce sie wyłączyć standartową procedurą (czyli w menu start - wyłącz komputer nie działa...pokazuje się klepsydra i nic sie nie dzieje)

Jedyna metoda na wyłączneie laptopa to przytrzymanie przez około 5 sekund przycisku on/off...

Czy ktos spotkał się juz z takim problemem??

może zmiana biosu... nie wiem już co mam zrobić...

będe wdzięczny za pomoc i dobre rady

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam duzy problem.

Zakupiłem HP Pavilion dv9207us (Intel Core Duo Processor T2250 1.73 GHz , 1 GB, 120 GB HD, NVIDIA GeForce Go 7600 256 MB).Po instalacji nowego Windowsa XP SP2 zaczeły się problemy. Pomijam juz problemy ze znalezieniem sterowników do kart sieciowej i karty dzwiękowej które znajduja się na stronie www.hp ale nie działają.....po prostu porażka... no ale jakoś dałem rade...

I wszytko było by ok gdyby nie jeden mały problem

Po włączeniu Laptopa strasznie głośno chodzi wentylator i nie chce sie wyłączyć standartową procedurą (czyli w menu start - wyłącz komputer nie działa...pokazuje się klepsydra i nic sie nie dzieje)

Jedyna metoda na wyłączneie laptopa to przytrzymanie przez około 5 sekund przycisku on/off...

Czy ktos spotkał się juz z takim problemem??

może zmiana biosu... nie wiem już co mam zrobić...

będe wdzięczny za pomoc i dobre rady

Pozdrawiam

A na świeżym systemie, jeszcze zanim zainstalowałeś sterowniki, występował ten sam problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na świeżym systemie, jeszcze zanim zainstalowałeś sterowniki, występował ten sam problem?

po zakupie była zainstalowana vista.. i nie mam przekonania do visty.. i dlatego przeinstalowałem na XP-ka

a na swieżym systemie XP nie było tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zakupie była zainstalowana vista.. i nie mam przekonania do visty.. i dlatego przeinstalowałem na XP-ka

a na swieżym systemie XP nie było tego problemu

Pewnie Windows czeka na zamknięcie jakiegoś programu , i dlatego tak masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentna wina któregoś z zainstalowanych sterowników. Osobiście miałem kiedyś podobny przypadek ze sterownikami Creative. Zamykanie systemu trwało ok. 5 minut. Zainstalowanie innego sterownika załatwiło sprawę.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tyle razy... więc napisze jeszcze raz .... może jakiś admin zauważy to i przyklei odpowiednie tematy:

 

Kupując laptopa, najlepiej decydować się na sprzęt z XP jeśli takiego systemu chcemy używać. Instalując XP na kompie na którym była vista lub jest zainstalowana, wiąże się tylko i wyłącznie z problemami. Może są to tylko problemy początkowe ale nie w kazdym przypadku. Sterowniki, niezgodność sprzętu, przeróżne komunikaty o błedach, zła praca zespołów chłodzących... itd.

 

Jeśli masz kompa zakupionego z vistą ... zainstaluj ją ponownie a po 2 moze 3 tygodniach przyzwyczaisz się do tego systemu i nie bedziesz miał z nim zadnych problemów. Pozatym technika jak i systemy operacyjne cały czas idzie w górę i trzeba iść z biegiem czasu jeśli ma się na to okazję tak jak Ty teraz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentna wina któregoś z zainstalowanych sterowników. Osobiście miałem kiedyś podobny przypadek ze sterownikami Creative. Zamykanie systemu trwało ok. 5 minut. Zainstalowanie innego sterownika załatwiło sprawę.

myslisz ze to nie wina biosu?? bo aiatrak jak szalony chodzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przychylałbym bym sie do wypowiedzi dazona, ale bios raczej na 99% nie, może go "flaszuj" xD, do mojej toshibki odkąd kupiłem już 3 wersje wypuścili i mam najnowszą, wsjo chodzi stabilnie etc.

 

pytanie by nie zakąłdać tematu:

 

gdzie zapisuje sie automatem kobia starego biosu podczas instalowania nowego? np po 3, 4 flasah nie robi sie jakiś gdzieś śmietnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zakupie była zainstalowana vista.. i nie mam przekonania do visty.. i dlatego przeinstalowałem na XP-ka

a na swieżym systemie XP nie było tego problemu

A mogę poprosić o link do strony HP z której ściągałeś te stery co ci nie chodziły?

Coś musiałeś namieszać przy instalacji.

 

Jak mi podasz stronę, to napiszę więcej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę poprosić o link do strony HP z której ściągałeś te stery co ci nie chodziły?

Coś musiałeś namieszać przy instalacji.

 

Jak mi podasz stronę, to napiszę więcej.

 

Pozdrawiam

witam

to jest link z tej strony co pobierałem sterowniki

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...=pl&lang=pl

.. z tym ze nei ma tutaj wszytkich.. np do karty muzycznej nie pasuja te co sa tutaj na stornie i tez nie ma do karty sieciowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze to nie wina biosu?? bo aiatrak jak szalony chodzi!!!

Moja odpowiedź dotyczyła wolnego zamykania systemu. Co do wiatraczka, to może to być wina biosu, ale również wina braku sterownika, lub złego sterownika.

 

Napisz jeszcze czy pod Vistą, wiatrak tez tak "pędził"?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

to jest link z tej strony co pobierałem sterowniki

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...=pl&lang=pl

.. z tym ze nei ma tutaj wszytkich.. np do karty muzycznej nie pasuja te co sa tutaj na stornie i tez nie ma do karty sieciowej...

1. Tutaj masz linka do sterów do Visty. Spróbuj pokombinować z tymi sterami.

Jeżeli ci nie wyjdzie to zainstaluj sobie jakiś program w stylu Evresta itp, za pomocą którego dokładnie sprawdzisz jaki masz sprzęt. Potem musisz w szukajce na stronie hp wpisać nazwę tego sprzętu.

 

2. Problem wyjącego wiatraczka możesz załatwić instalując nowy bios.

Na tej stronie ze sterownikami jest odpowiedni plik z biosem który odpalasz pod windowsem, po czym restartujesz laptopa.

 

Pokombinuj trochę.

Jak coś to pisz.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na sterowniki prawdopodobnie musisz je zainstalowac w okreslonej kolejnosci - na czystym systemie. tak mialem z nx9420 ktory nie chcial wykryc np BT mimo ze w menadzerze nie bylo juz znakow zapytania czy wykrzyknikow.

 

proponuje skorzystac z opcji chat online with technician czy jak to sie tam nazywa - dziala jak zwykly czat. czlowiek zapyta o model laptopa i poda inne linki do driverow.

 

proponuje wowczas miec czysta instalke

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na sterowniki prawdopodobnie musisz je zainstalowac w okreslonej kolejnosci - na czystym systemie. tak mialem z nx9420 ktory nie chcial wykryc np BT mimo ze w menadzerze nie bylo juz znakow zapytania czy wykrzyknikow.

 

proponuje skorzystac z opcji chat online with technician czy jak to sie tam nazywa - dziala jak zwykly czat. czlowiek zapyta o model laptopa i poda inne linki do driverow.

 

proponuje wowczas miec czysta instalke

 

pozdrawiam

Sory za OT, ale jak w końcu zainstalowałeś to BT?

Bo mam ten sam problem.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...