Skocz do zawartości
Maq4all

Linksys Wrt54gl-eu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie czy są jakieś w sprzedaży wersje LINKSYS WRT54GL-EU do których nie da się w wgrać np. Tomato czy OpenWrt? Chciałbym się upewnić ponieważ mam zamiar zamówić ten router, ale tam gdzie chcę kupić nie potrafią mi powiedzieć w jakiej wersji dostanę ten router.

Czy jednak muszę szukać gdzieś jakiegoś pewnego w wersji 1.1 lub niższej?

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam routera z rozbudowaną sekcją QoS, myślę o połączeniu Tomato z linksysem wrt54gl-EU 1.1

 

czy dobrze celuję ?

 

a swoją drogą jaki modem na annex A powinienem dobrać do ww ?

Edytowane przez Krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 zł na sam modem to trochę duzo wydaje mi się, z kolei zasysanie bez udziału komputera wiąże się z posiadaniem hdd na usb 2 co zwieksza koszt i tak juz nie mały zreszta niepotrzebne są mi 2 routery

 

 

 

czy cos innego moze byc ?

Edytowane przez Krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, Lucent Pipe, ale ile jest on wart bo nie wiem do ilu mogę licytować

 

chyba jest to towar trudno dostępny z tego co widzę

 

i z tego co rozumiem to trzeba by go ustawić w tryb bridge aby nie działał jako router tylko jak modem, tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy twierdza o jakichś problemach z wrt54gl z p2p

 

nie ukrywam ze wlasnie dlatego chcę mieć mozliwosc konfiguracji QoS aby uniknąc problemow z zamulaniem lacza

 

no i tak wlasciwie co oznacza dopisek EU przy nazwie routera ( czytalem opinię że na te modele nie wgra się alternatywny soft ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się

 

Miałem kupować wrt54gl 1.1 nówkę za 240 ale znalazłem taką ofertę

wrt54g v 3.1 (czyli tomato można wgrać) za 165zł z przesyłką

http://allegro.pl/item228775804_linksys_wr...gwarancja_.html

Jaka jest różnica i czy warto przyoszczędzić te 75zł czy jednak dołożyć?

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak wlasciwie co oznacza dopisek EU przy nazwie routera ( czytalem opinię że na te modele nie wgra się alternatywny soft ) ?

Ja przedwczoraj kupiłem tego Linksysa Wrt54gl-eu (v 1.1) i nie miałem większych problemów z odpaleniem tomato na nim (po wgraniu tomato przestał odpowiadać, ale wystarczyło wciśnięcie resetu z tyłu routera i wszystko śmiga).

A te całe EU to jest wersja Europejska, z tego co czytałem to różnica leży w mocy nadajnika (w europie jest dozwolona 10krotnie mniejsza moc w porównaniu z USA czyli tylko 100mW).

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o moc nadawania, tylko o standard wtyczki i napięcia zasilającego (w Europie 230V a w stanach chyba 110V). Są jeszcze np wersje UK (United Kingdom, bo mają inne wtyczki zasilające). Moc nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...