Skocz do zawartości
Artek123

Acer I Stawianie Systemu Od Nowa

Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie temu kupilem sobie acera 5610. probowale wiele razy zainstalowac routera i finalnie kompik zaczal mi sie muli. postanowilem wiec postawic sobie system od nowa i oczywiscie nie czytajac instrukcji wrzucilem plyte windowsa vista do cd-romu i odpalilem kompika. Sytem zainstalowal sie bez przeszkod ale niestety bez sterownikow i dodatkow Acera. Powinienem byl uzyc do tego programiku e-recovery. niestety jest na to za pozno. nie moge tez sciagnac tego programu ze strony Acera :( bo go tam nie ma.

ponoc na dysku jest ukryta partycja i na niej nadpisany jakis plik ktory jak bym zamienil to moglbym skorzystac z programu e-recovery i wszystko znowu zaczeloby dzialac jak nalezy.

Prosze pomozcie...jak to zrobic? czy ktos moze tez nieopatrznie postawil system na acerze bez uzycia ichniego oprogramowania tylko Viste?

Nie mam juz sily z tym walczyc :( :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, widzę że z vistą ostatnio same problemy, a sterowniki doinstaluj ręcznie lub zamów recovery dzwoniąc do obsługi klienta, natomiast lepiej zaintalować xp i skórke visty :] a router instalować? ja swojego nie instalowałem, xp to automatem połączenie a config przez przeglądarke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, widzę że z vistą ostatnio same problemy, a sterowniki doinstaluj ręcznie lub zamów recovery dzwoniąc do obsługi klienta, natomiast lepiej zaintalować xp i skórke visty :] a router instalować? ja swojego nie instalowałem, xp to automatem połączenie a config przez przeglądarke

To nie wina visty lecz marki tego laptopa...

 

U mnie instalowałem juz system i jest wszystko w porzadku.

 

Może na moje kategoryczne ALE do ACERÓW ktoś w końcu zwróci uwage i bedzie to ostrzezenie zeby tego szitu nie kupowac

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałes dołączonej płyty recovery z systemem do zestawu :blink: ??

 

W tej chwili juz nie dolaczaja plytki do Acerow. Jest tylko zainstalowany ten program i to wszystko. Dziwne ale prawdziwe :( i niestety dalej nie wiem co z fantem zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dopiszę w temacie z pytaniem.

 

 

Czemu mi nie bootuje laptopa Acera z płytki z Windowsem XP. Na Pececie wszystko jest ok, a laptop wybrzydz pomi edzy wersjami systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_5610.html

 

Stad mozesz rowniez sciagnac empowering technology do zrobienia recovery

Nie moge tego sciagnac z tej stronki. Sciagnalem juz wszystkie stery stamtad ale nie ma wsrod nich e-recovery wiec jesli nie znajde innego rozwiazania w przyszlosci pozostaje mi wszystko recznie robic.... dramat!! kupa zmarnowanych godzin!!!

z e-recovery powinno to zajac 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zaskoczy eRecver z tego adresu ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/asp...%202.5.4012.zip

to jest do AS 5920 ale jeśli masz Viste to nie widzę problemu. Możesz przynajmniej spróbować.... Ale jeśli się nie mylę to będziesz miec możliwość tylko nagrania obrazu na płytę.

Poza tym powinieneś móc uruchomić recovery wciskając przy ekranie bootowania Alt+F10 (musi być uruchomiona opcja w biosie D2D). Jeśli nie działa ten skrót to może nadpisałeś MBR w którym on działał. Nie wiem jak jest z nowymi seriami acerów, ale to tych poprzednich pisałem kiedyś jak naprawić ten problem:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=197722

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dopiszę w temacie z pytaniem.

Czemu mi nie bootuje laptopa Acera z płytki z Windowsem XP. Na Pececie wszystko jest ok, a laptop wybrzydz pomi edzy wersjami systemu.

 

Ooooooo Pani od chłodzenia niepotrzebnych części pojawiła sie na naszym forum ;) Hehe widzisz po pierwsze to jest ACER a po drugie moze nie ustawiłaś opcji w biosie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie miałem zamiar przeinstalować całego Acera (Travelmate 6000), na którym xp chodzi już 3 lata i od niedawna linux. Namieszał mi trochę ten temat z erecovery i boję się cokolwiek formatować.

Czy jeśli nie zależy mi kompletnie na tym przywracaniu systemu to mogę po prostu zainstalować windowsa ze zwykłej płyty box (formatując wcześniej kompletnie cały dysk twardy) czy to właśnie w tych laptopach jest niemożliwe?

Czy jeśli do takiego osobnego windowsa doinstaluję sterowniki z tej strony

http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/tm_6000.html (pozycje 2 3 4 6 8 9 10 11 chyba starcza) to będę miał taki system jak przy zakupie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze sie jeszcze bardziej mi z tym kompem namieszalo bo zaczal mi wyswietlac komunikat ze musze kupoic nowy klucz aktywacyjny do visty!!! to chyba nie jest normalne skoro zainstalowalem ze swojej plyty windowsa oryginalnego o zgrozo a on mi jeszcze takie numery robi!!! wiec nie dosc ze dalej nie mam aktywnego e - recovery to jeszcze niby wina mam sobie nowego kupic?? chyba po prostu sformatuje wzszycho i przejde na pirata XP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zaskoczy eRecver z tego adresu ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/asp...%202.5.4012.zip

to jest do AS 5920 ale jeśli masz Viste to nie widzę problemu. Możesz przynajmniej spróbować.... Ale jeśli się nie mylę to będziesz miec możliwość tylko nagrania obrazu na płytę.

Poza tym powinieneś móc uruchomić recovery wciskając przy ekranie bootowania Alt+F10 (musi być uruchomiona opcja w biosie D2D). Jeśli nie działa ten skrót to może nadpisałeś MBR w którym on działał. Nie wiem jak jest z nowymi seriami acerów, ale to tych poprzednich pisałem kiedyś jak naprawić ten problem:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=197722

pozdrawiam

Powiem szczerze ze wielka robote chlopie odwaliles - rady sa naprawde cenne i serio bardzo przydatne! Sciagnalem Knoppixa 5.0 ale jak bootuje kompa z plytki to mi sie wiesza i tyla - nawet nie wyswietla czemu, po prostu czarny ekran sie pojawia i koniec!. Musze chyba poszukac Knopixa 4,0? Czy ma to jakies znaczenie? mam nadzieje ze nie bedzie sie wieszal na 4.0. chyba rzeczywiscie nadpisalem nowym instalowaniem Visty MBR. mam nadzieje ze dzieki Twoim poradom bede mogl jakos sie z tym uporac.

 

DZIEKUJE!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tym acerem po reinstalacji visty nie mogę zainstalować sterowników do karty graf. (geforce 8600M GT) zainstalowała sie standartowa karta graf. VGA

Ze strony Nvidi

http://www.nvidia.pl/page/drivers.html

sciągnełem stery - karta graficzna -> Geforce8 series->vista 32

ale w czasie instalacji wyskakuje błąd i żę niby mam naj mowsze sterowniki co jest nie prawdą . MOże ktoś poradzi co robić.

Jak to dziadostwo podmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...