Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

ze recznie podkrecam kazda wartosc. z def ustawien. ustawiam na dokladnie to samo co w profilu i jest git.

i jezeli zapiszesz z tych nastawow profil i F10 z tego profilu to znowu zonk i nie botuje ?? Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z profilami jest tak, ze jak majac wgrany bios np. 1/11 zapisze sobie jakies profile i chce je "loadnąć" po zmianie na np. 3/14 to komp moze nie wstac - przeciez to chyba pisze w info o kazdym biosie na stronce DFI...

Takie "zonki" cwiczylem na LanParty P35 ale na X38 juz nauczony doswiadczeniem - ustawienia pospisywalem/zdjecia porobilem i po aktualizacji biosa daje sie po prostu "load defaults" i recznie ustawia wszelkie wartosci jak w poprzednim biosie i zapisuje do profilu - wtedy dziala jak nalezy :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Z tym styczniowym biosem mialem takie jaja,ze nie dzialaly mi profile na tym samym biosie a konkretniej bylo tak,ze jeden dzien pobenchowalem bylo elo a na drugi dzionek profil nie trykal i robilem tak jak wyzej napisane,ze ustawialem od poczatku takie wartosci jak w profilu i chodzilo wsio ladnie :)

Barkuje mi teraz tej mobo,bo mam juz caly skompletowany sprzet do mocnych benchow,e8500,9800GX2,3 komplety ballistixow i SS czekaja na mobaska z niecierpliwoscia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jezeli zapiszesz z tych nastawow profil i F10 z tego profilu to znowu zonk i nie botuje ??

Z profilami jest tak, ze jak majac wgrany bios np. 1/11 zapisze sobie jakies profile i chce je "loadnąć" po zmianie na np. 3/14 to komp moze nie wstac - przeciez to chyba pisze w info o kazdym biosie na stronce DFI...

ja jakos nie zauwazylem, zeby byla o tym wzmianka na stronie dfi.

 

btw. dziala wam start kompa z klawy badz myszy? to juz 2 dfi na ktorej nie moge tego uruchomic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales osobiscie? zworkowanie nic nie daje. nie dziala na myszy pod usb, klawie pod usb i myszy na ps2. na nf4 tez nie dzialalo :D

sprawdzalem osobiscie na dfi nf4, p35, x38

aktualnie mam klawe z ps2 i wlasnie w taki sposob odpalam kompa

w biosie aby poprawnie ustawiles co trzeba ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem. jeszcze sprawdze

Panowie kłania się instrukcja obsługi tam jest wszystko opisane które zworki ustawić aby odpalić sprzęt z klawiatury lub myszką , no i oczywiście należy odpowiednio ustawić w biosie w jaki sposób odpalać i czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry ale nie oslabiaj mnie mnie -_- przestawilem wszystkie zworki. a sa raptem dwie do USB. w biosie mam łejk ap USB kejbord - any key

dalem tez na myche - ruch i klik

ale widac cos nie teges skoro wam dziala. ujowo ze opcje biosu nie sa opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakos nie zauwazylem, zeby byla o tym wzmianka na stronie dfi.

Gdziestam znalezione jeszcze za czsow P35:

Spoiler! Kliknij w poniższy kontener by otworzyć.

Remark :This new update BIOS(2007/12/24) comes with some new features such as “OC Failure Reboot”, therefore the existing CMOS Reloaded setting stored on your motherboard cannot apply to this new update BIOS. Users will need to manually set your overclock setting to this update BIOS and save those setting in CMOS Reloaded to work with this new update BIOS.

btw. dziala wam start kompa z klawy badz myszy? to juz 2 dfi na ktorej nie moge tego uruchomic :/

Ja tam w manualu widze cos takiego - moze w tym rzecz :?: :huh:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krew mnie zalewa , urzytkuje DFI od 2 tygodni i cały czas problemy. Padł mi chyba ram ale mniejsza z tym . Pozyczyłem od kumpla i nadal nie da sie kompa uruchomić po wciśnięciu przycisku power 5 sekund i restart nawet błąd C1 nie wyskakuje, i co teraz płyta kaput? Wyciągnąłem teraz baterie i czekam na to że po 30min ją włoże i będzie działać. Jak tak dalej pójdzie to sie jej pozbyje i zamnienie na np asusa formułe se. Najgorsze jest to że to nie wyniuka chyba z mojej niewiedzy czy przytłaczającej ilości ustawień biosu ponieważ płyta nie daje mi szansy nawet podjąc walki :damage_wall: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiles clear cmosa i nie wstaje?

 

i to wieloktrotnie, próbowałem bez ramu itd ale nic to nie daje

 

 

 

po 30 minutach od wyjęcia bateri włozyłem ją jednak płyta nadal ma swoje chimery i najprawdopodobniej poleci na gwarancje

Edytowane przez HeretyK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w ogole doszlo do tej calej sytuacji?

 

 

 

 

jak pisałem wyżej miałem początkowo problemy z OC co wynikało z uszkodzenia/ niemocy moich G.skilli pojechałem wieć do kumpla dał mi swoje OCZ i okazało sie że połyta wstaje nawe na 500FSB jednak odałem mu pamięc a u siebie kożystałęm z trefnych g.skilli jakiś tydzień bez kręcenia itd. płyta czasmi nie chciała wstac to robiłem clear biosu i sie uruchamiała ale pamięci ustawiała coraz niżej z 800 ->667->533 aż wkońcu skończyłą współprace .Dzisiaj pojechałem znowu po ten sam ram OCZ z nadzieją ze uda sie ją uruchomić, pomyliłem sie i teraz czeka mnie powrotna przesiadka na asusa p5w64 ws pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie jest czasami procesor ponieważ podłączyłem wszystko na Asusa P5W64 ws pro i też sie nie udało uruchomić, zasilacz też nie jest przyczyną.

 

Udało sie zabotować do FF ale podczas włączania windowsa padło i znowu to samo już mnie to wk*rwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne... też miałem błąd 88 podczas kręcenia... ale reset zworką pomagał... Twój przypadek jest dość dziwny sprawdź dla pewności jeszcze na innych pamięciach i zrób flash BIOSu na pierwszy jaki wyszedł.

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hmm a zasilke masz dobra?

sprawdz napiecia zasilacza i odczyty na mobo,cos masz walniete,bo to nienormalne,zeby takie rzeczy sie dzialy,odlacz wszystko co niepotrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kompa bez budy na biurku i zasilacz to corsair 520W , dodatkowo dzisiaj sprawdzałem na asusie i komp też nie wstaje, karta raczej dobra bo czy jest czy nie na DFI to samo, a zasilacz wkładałm fortrona 350W i też komp nie startował. Wysłął bym odrazu płyte ale koleśie z Arche.net w przypadku fałszywego alarmu każa sobie 40zł płaćić , tak samo jak w gralu, czy to jest wogóle legalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wysłął bym odrazu płyte ale koleśie z Arche.net w przypadku fałszywego alarmu każa sobie 40zł płaćić , tak samo jak w gralu, czy to jest wogóle legalne

tak, legalne... bo w przypadku gdy sprzęt jest sprawny tak na prawdę naprowadzasz ich na koszta... serwis ma za zadanie serwisować uszkodzony sprzęt, a nie ulegać kaprysom klienta... czyli mówisz, że na Asusie dzieje Ci się to samo? nie włącza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Skoro Asus tez sie nie wlacza to po co chcesz odsylac plyte?Chyba ze dwie plyty masz walniete?Zasilka dobra,mobo tez,grafa tez to pozostaje tylko pamiec i proc.Najlepiej pozycz od kogos albo do kogos pojdz i sprawdz te komponenty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...