Skocz do zawartości
Rubikon

Palit Vs Galaxy Pomoc W Kupnie Nowej Grafiki :(

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem tu nowy i to mój pierwszy raz, wszystkich serdecznie witam :)

 

Mam taki mały problem, bo nie wiem którą z tych kart wybrac..... :( Zastanawiam się między:

->PALIT GeForce 8600GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (Sonic+) (1,0ns) (625/1800) 411 zł

a

 

->GALAXY GeForce 8600GE 256MB DDR3/128b TV/DVI PCI-E (CoolerMaster) (1,0ns) (650/2000) 539 zł

 

W ostatecznosci myslałem o tym:

->PALIT GeForce 8600GTS 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (1,0ns) (675/2000) 614 zł Ale jakos cena nie przemawia...

 

No i nie wiem którą wybrac ???? Jakoś bardziej jestem za GALAXY, bo wcześniej chciałem sobie kupic sławne już 7900GS ale niestety nigdzie nie mogę tego dostac w mojej okolicy... A nie jestem aż tak zdesperowany żeby kupowac w necie lub czekac aż przyjdzie ;) Wiec dlatego 8600 :)

 

Chciałem się równiez zapytac, która z tych pozycji jest lepsza ?? Ten PALIT SONIC+ jest o wiele tańszy a to duży + dla mnie :) a pozatym słyszałem, że karty od GALAXY to teraz jakieś padaki są.... Nie chciałbym żeby za pół roku sypała artefaktami lub w ogóle wysiadła.... Wszyscy mi odradzaja zakup GALAXY.... Nie wiem czy to tylko dotyczyło 7900GS czy też 8600GE.... Jest to prawda ?? Czy ktoś wie cos na ten temat ??

 

Czekam na wasze opinie i pomoc !!!!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troche z innej beczki, ciekawi mnie dlaczego GALAXY GE ma dodatkowe złącze na zasilanie karty a SONIC nie ma czegoś takiego a mimo to podobno ma lepsze oc....Dlaczego ?? Czy karty z dodatkowym zasilaniem pracują stabilniej, lepiej itd... ??

A jak wygląda sprawa chłodzenia obu kart ?? To znaczy która "wyje" bardziej :) a która ma bardziej efektywne chłodzenie :) ?? Przy oc to istotna sprawa :)

 

Eh... ale mi to błąd :P Zwyczajna literówka ;) Tak czy inaczej przepraszam za błąd :) Są lepsi ode mnie w stawianiu BYKÓW he he he ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galaxy ma dodatkowe zasilanie, chłodzenie cooler-mastera BARDZO średnio ciche i W MIARĘ wydajne.

 

Kartę mam od ok 3 tyg i nie narzekam moje poprzednie 2 karty też były od galaxy i też problemów nie było. Ja palita wziąłbym tylko wtedy jakbym miał w planach bardzo mocne OC. Jeżeli bez żadnej zabawy chcesz wykręcić kartę na 675/2200 to bierz bez wahania galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu dylemat :) Też brałbym Galaxy, jak pisałem wcześniej podobno lubia się psuc tak, mi mówiono w kilku sklepach i gdzieś czytałem na jakimś forum.... No ale Galaxy ma standardowo wyższe takty a po lekkim oc to już całkiem fajnie się prezentuje :) Jednak Sonic oferuje lepsze oc... Czyli do ilu można ja podkręcic ?? Oczywiście bez Vmodów itd ;) Jeszcze więcej niż ten GE po oc..?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galaxy ma dodatkowe zasilanie, chłodzenie cooler-mastera BARDZO średnio ciche i W MIARĘ wydajne.

 

Kartę mam od ok 3 tyg i nie narzekam moje poprzednie 2 karty też były od galaxy i też problemów nie było. Ja palita wziąłbym tylko wtedy jakbym miał w planach bardzo mocne OC. Jeżeli bez żadnej zabawy chcesz wykręcić kartę na 675/2200 to bierz bez wahania galaxy.

Płacić więcej za taką samą/słabszą ( po OC) kartę? 2200 na pamięciach to za dużo dla 675 na rdzeniu więc żadnej różnicy nie będzie. Sonic + to najlepsza opcja obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ile można wyciągnąc na tym Sonicu ??? Zakładam że z łatwością dogoni starszego baraciszka PALIT GeForce 8600GTS i przegoni GE...

Wiec czy GTS od Palita też ma takie wysokie możliwosci OC ???

GTS jest szybsze od GE, ale Sonic + po OC dogania GTS a on sam niewiele więcej pójdzie. Jednak jest dużo droższy. Więc IMO najlepiej Sonic + a w cenie GTS to już można mieć 1950XT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonic jest relatywnie tani i to też jest jego mocna strona! :)

Ajak wygląda sprawa z SLI ? Powiedzmy że mam tego Sonica+ a później dokupię 2 kartę... Czy musi to byc GT czy może byc np GTS ?? Czy taktowania rdzenia i memek muszą byc takie same? czy może byc coś o wiele mocniejszego, bądz też słabszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą być takie same. Ale to zależy kiedy chcesz kupić 2 kartę. Bo jak od razu 2 to nie opłaca się Sonic + tylko zwykły Palit, czyli równo 700 zł. W tej cenie jednak jest, porównywalny z 2x8600gt, 1950XT. Jeśli jednak chcesz 2 kartę zakupić np. za pól roku to chyba bardziej będzie się opłacało sprzedać tą i dołożyć do najnowszej serii nVidii. Moim zdaniem najlepiej teraz kupić Palit Sonic + za 400 i poczekać z nią do stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak szedł bym ku Galaxy :) mam zaufanie do tej firmy i również jestem posiadaczem Galaxy 8600 i karta nie sprawia żadnych problemów. OC też nie jest konieczne ponieważ w grach nie widać dużej różnicy po oc .... Referencyjne taktowania pozwalają grać w 1280x1024 w większość gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę krótko... Bo ja słyszałem że Galaxy ostatnio ma jakieś problemy z kartami... Dlatego nie wiedziałem co brac, Palita czy Galaxy... Palit trochę taniej wychodzi, ale i tak wolałbym Galaxy... (Fajniejsze chłodzenie heat pipes no i te PCB niebieskie ;) ) Dlatego chciałem wiedziec jak długo ją masz i jak się sprawuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli przy kupnie karty bedziesz sie kierować kolorem pcb to raczej nic Ci tutaj nie doradzimy ;). A co do chłodzenia to wcale nie jest ono fajniejsze niż w palicie bo jest po prostu głośnie, a wcale nie wydajniejsze niż te w sonicu. Od jakiegoś czasu karty Galaxy częściej leżą w serwisie niż w kompch w domu i zaczeło sie to już od 7900GS. Jeżeli trafisz na Sonica+ 625/2000 to spokonie ustawisz go sobie na 730/2100 i Galaxy nie ma szans, a i GTSa bez OC zostawiasz lekko z tylu. Jedyna wada tego palita (dla niektórych ogromna) to to że po podłączeniu do tv padaja ja muchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak szedł bym ku Galaxy :) mam zaufanie do tej firmy i również jestem posiadaczem Galaxy 8600 i karta nie sprawia żadnych problemów. OC też nie jest konieczne ponieważ w grach nie widać dużej różnicy po oc .... Referencyjne taktowania pozwalają grać w 1280x1024 w większość gier.

Palit świetnie się podkręca i dzięki temu w grach już różnica jest. Palit jest również mniej awaryjny i ma lepsze ( tak samo wydajne i cichsze) chłodzenie. To że ty przepłaciłeś za swojego GE bo zobaczyłeś wysokie takty to nie oznacza, że inni też mają przepłacać dla kolorku PCB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może z tym kolorem PCB przesadziłem ;) Ale prawdą jest to że bardziej lubie niebieskie kolorki :D

Wiadomo jednak że nie będę brał karty tylko dlatego, że ma taki kolor :) :)

No do TV nie pogłączam chociaż kilka razy musiałem mojego starego radka 9600xt A czy GTS od Palita też ma takie coś że pada po podłączeni do TV ??? Dobrze wiedziec, bo nie wiem czy będę miał prędko na nową karte :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Sonica+ mozna na pamieciach wykręcic do 2100MHz ?? On ma fabrycznie na 1800MHz.... No to jednak chyba trzeba trochę więcej ruszyc tym suwakiem ;) No ale przyrost całkiem niezły !! :D To tak ostatecznie PALIT bez 2 zdań i kropka ?? Czyli karty z Galaktycznej stajni wymiekają i nie maja szans co najwyżej na usterkę ?? ;)

Wiec brac żabkę tak ostatecznie ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 700MHz na rdzeniu 2100 na pamięci to i tak jest za dużo i czy będzie 1800 czy 2100 to różnicy nie będzie chyba, że zrobisz Vmody.

 

->PALIT GeForce 8600GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (Sonic+) (1,0ns) (625/1800) 411 zł

->PALIT GeForce 8600GTS 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (1,0ns) (675/2000) 614 zł

 

Sonic+ {625+50=675, 1800+200=2000}= GTS :)

Edytowane przez Jiddu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...