Skocz do zawartości
Bartolomius

Space Siege

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązanie do serii Dungeon Siege jest nieprzypadkowe, jako że ojcem wszystkich tych gier jest Chris Taylor i ekipa Gas Powered Games. Opis ze strony GRY-OnLine:

 

Space Siege jest typowym przedstawicielem gatunku hack'n'slash. Oznacza to, że koncentremy się w głównej mierze na pokonywaniu pojawiających się na ekranie przeciwników i sukcesywnym wzmacnianiu prowadzonej przez siebie postaci. Za produkcję tej gry odpowiedzialne jest studio Gas Powered Games, znane głównie dzięki dość wysoko ocenianej i bardzo zbliżonej pod względem mechaniki rozgrywki serii Dungeon Siege. Developer ten opracował też między innymi grę Supreme Commander. Space Siege powstał wyłącznie z myślą o posiadaczach komputerów osobistych.

 

Podstawowym elementem odróżniającym opisywany produkt od obu tytułów z serii Dungeon Siege jest prezentowana tematyka. Akcja opisywanej gry rozgrywa się bowiem w odległej przyszłości. Nie jest to oczywiście pierwsza próba wydania gry z gatunku hack’n’slash, w której odwiedzałoby się stacje kosmiczne, czy walczyło z Obcymi. Wystarczy bowiem przypomnieć sobie takie gry jak Space Hack, czy Harbinger. Space Siege w założeniach ma być jednak bardziej złożony od większości reprezentantów tego gatunku. Oznacza to między innymi dynamiczną strukturę fabuły, zależną od podejmowanych przez gracza decyzji. Może mieć to wpływ zarówno na dalszy rozwój wydarzeń, jak i nastawienie postaci niezależnych do sterowanej przez gracza postaci.

 

Akcja Space Siege rozgrywa się w okolicach XXII stulecia. Ludzkości udało się przystąpić do procesu eksploracji kosmosu, wysyłając kolonizatorów na wiele różnych planet. Na jednym z takich globów rasa ludzka natrafia jednak na wrogo nastwioną rasę Kerak, której udaje się zlokalizować Ziemię oraz niemal doszczętnie wyniszczyć gatunek ludzki. Gracz wciela się w postać Setha Walkera, dowódcę jednego ze statków kolonizacyjnych, o nazwie Armstrong. Walker nie znajdował się oczywiście na Ziemi w momencie jej zniszczenia, aczkolwiek nie udało mu się też opuścić Układu Słonecznego. Obcym istotom udało się ponadto zlokalizować jego okręt. Jak można się więc łatwo domyślić, znaczną część rozgrywki spędzamy na eksterminacji Obcych, próbujących przejąć kontrolę nad tą latającą jednostką.

 

W przeciwieństwie do gry Dungeon Siege, w której dowodziło się złożoną z wielu postaci drużyną, w Space Siege działamy w zasadzie w pojedynkę. Duży nacisk położono bowiem na ukazanie rozwoju głównego bohatera. Jedynym wyjątkiem jest robot HR-V, który odgrywa jednak zdecydowanie drugoplanową rolę. W trakcie zabawy zajmujemy się kolekcjonowaniem zarówno standardowego ekwipunku, jak i cybernetycznych implantów. Pozwalają one oczywiście na dokonanie wymiany wybranych narządów ciała – rąk, nóg, oczu, a nawet płuc. Wszystko to ma za zadanie uczynić bohatera silniejszym, szybszym i sprytniejszym. Otrzymuje się też dodatkowe umiejętności. Gracz musi jednak mieć na uwadze współczynnik człowieczeństwa, tak aby w wyniku przeprowadzonych zmian nie stać się bezdusznym robotem.

 

W grze nie zabrakło oczywiście multiplayera, rozgrywanego zarówno w sieci lokalnej, jak i Internecie. W zabawie może brać udział maksymalnie czterech graczy. Mowa tu oczywiście o trybie kooperacji. Na potrzeby multiplayera przygotowano zupełnie nowe scenariusze. Świat gry ukazany jest w zbliżony sposób choćby do Dungeon Siege’e II. Jest to więc odmiana rzutu izometrycznego. W trakcie zabawy odwiedzamy głównie kolejne pomieszczenia statku kosmicznego. Są to przeważnie niewielkie, ale ciekawie zaprojektowane pokoje.

Oficjalna strona gry: www.spacesiege.com

Krótka zapowiedź na GameSpy

Kilka screenów na VooDoo Extreme

Space Siege Trailer HD (34,6 MB)

 

Póki co nie ma zbyt dużo informacji, ale w całą serię DS grało mi się bardzo przyjemnie, więc jestem ciekaw co im z tego wyjdzie. Do premiery zostało jeszcze sporo czasu, bo gra ma się ukazać w trzecim kwartale 2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, całkiem ciekawie sie zapowiada. Pomysł moze i nie jest oryginalny, choc i tak mam juz dosc

hack'n slashów umieszczonych w sztampowym swiecie fantasy. Space hack i harbringer były słabym tytułami (jak dla mnie), a za Space Siege stoi doświadczona ekipa. Wolałbym jednak by istniała mozliwosc kierowania drużyną, gra wolniej sie nudzi a i samo prowadzenie kilku postaci ukierunkowanych na różne ścieżki rozwoju bardziej urozmaica gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demo - http://www.gamershell.com/download_30104.shtml

 

---

 

Powiem tyle - szkoda było ściągać... nie wiem, dla mnie to ta gra to badziewie, taka gorsza wersja shadow grounds, grafika na max wygląda jak na dzisiejsze czasy nieciekawie, animacja także, sterowanie twardo w 8 kierunkach, nie ma sterowania klawiatura z tego co zauważyłem, już we wspomnianym SG było to 100x lepiej pomyślane. Po przejściu dema nie mam ochoty na więcej, nawet za darmo...

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie przedmówcy. Demo co prawda krociutke (kilkanascie minut gry), ale ogolnie Space Siege ujdzie w tloku. Grafika nie jest najlepsza, ale znosna, troche odrzuca mnie - milosnika rasowych cRPG-ów - prostota gry, ale to w końcu h'n's, wiec nie oczekiwałem za wiele. Jest z deka za prosta, questy banalne, podobnie jak walki - ale nawet wciaga, zwlaszcza, ze nie przepadam za tym (pod)gatunkiem.

 

No i brakuje mi aktywnej pauzy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo mnie nawet wciągneło, ale nie na tyle, aby kupić pełną wersję. A tak w ogole to H'n'S nie lubie, więc jedyną grą z tego gatunku, ktora kupię to D3. A SS to gra na jeden raz, poza tym nieśmiertelość głównego bohatera jest denerwująca, bo nie trzeba w ogóle o niego dbać :/ a jak już to mógłby respawn'owac w ostatnim centrum medycznym, w którym się było :/ ale wg mnie ta gra jest zdecydowanie lepsza niż Dungeon Siege 2 (który był dla mnie totalną porażka), ale gorsza niż "jedynka". Misje są banalne, ba dopiero pod koniec dema zauważyłem, że jest takie coś jak misje i "Mission Log" ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo średnie, nawet trudno zaliczyć to do gatunku action rpg, bo tyle samo cech rpg było w Alien Shooter. Nie ma nawet ekwipunku, a jedyne co się zbiera to złoto (tym razem pod postacią różnego żelastwa), za które rozwijamy postać i ulepszamy bronie. Po wrażeniach z dema wg mnie Alien Shooter 2 bije tą grę na łeb zarówno w kategorii rpg jak i strzelaniny. Nawet grafika bardziej mi się tam podobała.

Dziwne, że demo powinno zachęcić do gry, a tu zaserwowano nam króciutką i liniową do bólu strzelaninę bez żadnych dialogów ani zadań pobocznych. Nawet nie ma okazji do rozwinięcia postaci choćby w minimalnym stopniu bo demo kończy się po zabiciu kilkunastu potworków. W pełnej wersji powinno być lepiej, ale mimo wszystko demo zniechęca, tym bardziej że brak jest jakiegokolwiek ekwipunku, sklepów, itp., a mapy zapowiadają się takie jak były w Dungeon Siege, długie korytarze, co jakiś czas rozwidlenie i idziemy cały czas przed siebie.

Krótko mówiąc można Space Siege olać i czekać na Diablo 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj hack and slash to sa krotkie gry, nie wymuszajace na graczu zbytniego myslenia, tylko rznij i tnij jak najwiecej. Co ciekawe gierka jest rzadka w swoim rodzaju, chyba tylko fallout 3 bedzie do tego porownywalny jako futurystyczny RPG, z tego co czytalem to tak samo wygladac jak tutaj czyli 3 osoba, zaznacz i strzelaj no i latajaca kamera po mapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem demko co jakimś wielkim wyzwaniem nie było :)

Ogólnie gierka jakaś taka przyjemna nawet. Jeśli wyjdzie w jakiejs taniej (19zł) edycji to chętnie zakupie.

 

Filmik wprowadzający niczego sobie ale późniejsze filmiki już na silniku gry troche trącą.

Bez uniesień ale i nie jest to jakiś gniot. Na chwile bez hitów i na odprężenie jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra totalny niewypał, na Steam forum aż się dymi, gra jest po $49.99 i jest BUBLEM.

 

Jak pisałem max to 19zł!!! Wtedy może nawet ją przejde!!! A najlepiej jak zostanie dołączona do jakiejs gazetki!!! I chyba na to poczekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...