Skocz do zawartości
jahoo

Tuner Tv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad wyborem jakiegoś tunera tv.

Zależy mi na obrazie dobrej jakości i dobrej jakości nagranego materiału, koniecznie potrzebuje pilota. Nie zwracam uwagi na soft i dodatki. Będę go używał z kablówką i monitorem lcd 22" w rozdzielczości 1680x1050.

Proszę o rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Powiem tak , nie dostaniesz tunera TV do 100 zl , ktory da dobry obraz oraz przede wszystkim zapewni dobra jakosc nagrywanego materialu z TV. Zapomnij. Najtanszym , ktory warto brac pod uwage to Hauppague 150 i 150 MC (OEM 150-170 zl) oraz Winfast-Leadtek PVR 2000 (240-270 zl). Tylko te kart w tych cenach maja cos co tuner TV do zgrywania materialu musi miec , a mianowicie maja ram na pokladzie , dzieki czemu masz zapewniona kompresje mgeg2 ale sprzetowa a nie softowa , czyli tuner nie powinien gubic klatek. Pamietaj , nie pomyl TVR 2000 z PVR 2000 , bo tylko ten wlasnie za 250 jak i Haupague to ma. Innych sam nie znam , zdala od badziewi Prolinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie 50 pln to nie majątek, ale z drugiej strony przekraczam budżet o 50% ;P

 

czy naprawde warto ? czy żeczywiście odczuje różnice w samym wyświetlanym obrazie? mam mocny konfig więc programowa kompresja mnie powinna być problemem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

mam mocny konfig więc programowa kompresja mnie powinna być problemem...

Tutaj nie idzi o mocny konfig , a o to ze karta bedzie przechwytywala obraz za pomoca proca , a skoro to ma softowe dekodowanie to nie ma bata , bedzie gubic klatki obrazu wiec juz z samego dekodowania obraz musi byc gorszy. Ale o jakosci obrazu w tych dwoch nie wypowiadam sie , sam szukam ale chwilowo inne wydatki.

 

 

Swoja droga , jak "mowilem" wyzej , brat ma Prolinka , bral go za jakies 150 zl ale spory kawal czasu wstecz , ani to obrazu nie ma , a kodowanie to smiech bo softowe.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a ja mam takie pytanko:

 

Czy istnieje jakiś tuner do stacjonarnego pc, który można wykorzystać jako zewnętrzny tak abym mógł bez włączania kompa oglądać tv a zarówno jako wewnętrzny aby móc zapisywać oglądane filmy itd. Zależy mi przy tym na wysokiej jakości obrazu <przynajmniej HD ready> i nagrywania. Wiem że żądam wiele ale taki już jestem. Koszty nie ważne trzeba myśleć przyszłościowo nie będę wymieniał tunera co 5ęć lat.

 

Ewentualnie proszę o jakieś propozycję że tak napisze zamienne.

 

Czy satelitę można podłączyć pod każdy tuner tv który ma przeznaczenie głownie do np sygnału z kablówek? Wiem, że to głupio brzmi ale w ofertach się spotyka albo tuner dla kablówki/zwykłej anteny albo satelitarny. Potrzebuję to i to bo nie wiem z czego będę korzystał w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...