Skocz do zawartości
kuebk

Dziwne Freezy Nie Wiadomo Skad :(

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wyglada mniej wiecej tak:

 

Wczesniej uzywalem dokladnie tego samego kompa co mam w opisie [pierwszy komp] z tym ze uzywalem 2x 512 goodrama, potem w zwiazku z tym ze zmienialem dysk etc przeinstalowalem winxp i zmienilem ram na 4x 512 corsaira. Komp chodzil tak bez zadnego problemu z jakies 2 tygodnie, potem nagle zaczal mi freezowac, znajomy zasugerowal mi podniesienie napiecia na cpu co faktycznie pomoglo ale na nastepny tydzien, od wczoraj znowu mi freezuje.

 

Pamiec sprawdzana GoldMemory ktory nie wykazal zadnych bledow. Co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że to preszczot, sprawdzałeś jego temperature?? Jakie napiecie mu zapodałeś?? Na płycie głównej nic sie nie przegrzewa?? teraz są dośc ciepłe dni więc podejrzewałbym że coś ma za wysoką temperature....

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że to preszczot, sprawdzałeś jego temperature?? Jakie napiecie mu zapodałeś?? Na płycie głównej nic sie nie przegrzewa?? teraz są dośc ciepłe dni więc podejrzewałbym że coś ma za wysoką temperature....

Standardowo ma on chyba 1,325v, to zeby wogole podkrecic na 3.6 musialem podniesc temp o oczko wyzej [o ile mnie pamiec nie myli jest to 1,365], no i dzialalo lux, potem zmienilem dysk [na szybszy], dokupilem wiecej ramu i przeinstalowalem windowsa, i po jakichs 2 tygodniach zaczely sie freezy, no to znajomy zasugerowal zebym podniosl vcore o oczko wyzej [to jest chyba jakies 1,385 czy cos takiego], podnioslem i faktycznie freezy sie skonczyly. Wygrzewalem i testowalem go orthosem 6h bez zadnego bledu max na cpu to bylo cos 70-72C [a ze abit podobno zawyza o te kilka stopni to uwazam ze mozna odjac te 5-6C co daje wynik 64-66C], mija tydzien a tu znowu freezy. Dodam ze od momemntu podniesienia napiecia nie freezuje mi w World of Warcraft wogole [czyli grafika 3d i to duzo] tylko np odpale sobie kilka razy Diablo 2 [kilka = np 100 ;p] i mi w pewnym nastepuje freez i [ciach!] strzela wszystko to co robilem w tych oknach d2.

 

Z tego co zauwazylem to przy maksymalnym obciazeniu CPU napiecie jakie pokazuje cpu-z na cpu to jakies 1,296 czyli troche malo [chociaz z drugiej strony nie mozna ufac programom za bardzo], wiec nasunal mi sie wniosek czy czasem zasilacz nie wymieka? Bo w sumie nowy dysk, wiecej ramu i nie wiem sam juz moze mi sie tylko wydaje ale chyba wiatrak w nim zaczal glosniej chodzic - tak jakby troche bardziej sie pocil niz wczesniej. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten modecom to 350GTF czy Feel?? jeśli ten drugi to można go podejrzewać.....ale jeśli to GTF to raczej nowy dysk i dodatkowy ram nie powinny na nim zrobić jakiegoś większego wrażenia, co nie zmienia faktu że ten Presscot to prądożerna grzałka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten modecom to 350GTF czy Feel?? jeśli ten drugi to można go podejrzewać.....ale jeśli to GTF to raczej nowy dysk i dodatkowy ram nie powinny na nim zrobić jakiegoś większego wrażenia, co nie zmienia faktu że ten Presscot to prądożerna grzałka

No niestety Feel - czyli co wymiana psu? Czy ewentualnie sprobowac wsadzic do mego kompa psu z kompa brata, bo do tamtego wydaje mi sie ze ten Feel powinien starczyc chyba? Czy wogole zaopatrzyc sie w cos duzo mocniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem że feel, ja bym sie zaopatrzył w DOBRE 350W :-P Choćby Delta 350W z allegro, ba nawet tanio 400-setke kupisz :wink: Ewentualnie jak masz aspiracje na coś lepszego to Amacrox AX 400 PNF :wink: Feel przy takim presscocie może dostawac niezłej czkawki tym bardziej przy OC :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem że feel, ja bym sie zaopatrzył w DOBRE 350W :-P Choćby Delta 350W z allegro, ba nawet tanio 400-setke kupisz :wink: Ewentualnie jak masz aspiracje na coś lepszego to Amacrox AX 400 PNF :wink: Feel przy takim presscocie może dostawac niezłej czkawki tym bardziej przy OC :-|

Tak wlasnie planowalem ostatnio zmienic zasilacz bo chcialem zmienic grafe na cos ala 6800gt i sprobowac go bujnac na jakies 4ghz :D, i myslalem ze do tego czasu wytrzymam z tym ciach!owym psu. :( Wiem ze to juz troche offtop ale bardzij sklanialem sie nad kupnem Corsaira VX450. :P

 

BTW: Myslisz ze wsadzenie tutaj Tracer'a 400W [z drugiego kompa] mogloby podnies stabilnosc? Czy to ten sam lipton?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: Myslisz ze wsadzenie tutaj Tracer'a 400W [z drugiego kompa] mogloby podnies stabilnosc? Czy to ten sam lipton?

Nie wiem czy jeszcze nie gorszy :-| Ale spróbuj....mimo że też shit :wink: Co do Corsaira to....nie wiem czy nie lepiej brać Huntkeya 350AP :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że RAM jest w 100% OK?? Zasilacz nie, procesor nie....dziwne żeby to mobo sprawiała problemy...

GoldMemory przelecial ok to zakladam ze pamiec jest sprawna, w jaki inny sposob moge ja sprawdzic?

 

Profilaktycznie w sumie moge odpalic GoldMemory na cala nocke i zobacze co z tego wyjdzie...

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw jeszcze raz windę, bo na tej co masz teraz trochę działało i przestała - może więc system ma już dość.

Tez tak wlasnie myslalem zeby postawic od nowa, chociaz w sumie az taka stara nie jest ma okolo miesiaca. Teraz wlasnie sprawdzam jak sytuacja wyglada na starym dysku. ;)

 

A instalowac od nowa czy przywrocic sobie obraz?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem reinstalke tylko ze tym razem cdrom i dysk podlaczylem do kontrolera sata intela a nie silicona, wgralem bez problemu windowsa, tylko ze problem jest taki ze winxp nie widzi cdroma podlaczonego przez ta przejsciowke abita serillel, mimo tego ze da sie zainstalowac tak windowsa to juz w samym windowsie napedu 'niby' nie ma. Wiec pomyslalem ze doinstaluje te stery z dyskietki, reset, wlaczylem w biosie kontroler, wlaczam windowsa, wgrywam sterowniki z dyskietki i tu tak jakby troche przy freezowal, nie wiem czy to normalne podczas wgrywania sterow do silicona ale cos mi nie bardzo sie to spodobalo. :(

 

 

I tu nasuwa sie moje pytanie czy da sie uzywac tej przejsciowki [serillel] przez kontroler intela a nie silicona pod windowsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...