Skocz do zawartości
bitrut

Zestaw C2d Do Oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta główna: MSI P35 NEO2-FIR 473,46

Wiem, ze plytka jest dobra. Cieszylbym sie, gdyby zamiast drugiego PCIE 16x miala zwykle PCI, bo absolutnie nie zamierzam wkladac drugiej karty graficznej (zwlaszcza, ze plyta nie obsluguje SLI tylko Crossfire). Moze kiedys ktos wymysli jak inaczej spozytkowac drugi slot, to wtedy sie przyda. Zalezy mi natomiast na ICH9R, a i FireWire moze sie kiedys przydac i nie bede musial tracic jednego z dwoch PCI na dodatkowy kontroler.

 

Procesor: Dual-Core E2140 1,6GHz 226,37

Poczatkowo mialem zamiar kupowac E4400. Ale z tego co wiem, to Dual-Core rozni sie tylko tym, ze ma 1MB cache zamiast 2MB (oczywiscie nie liczac zegara). Wiec stwierdzilem, ze nie ma sensu doplacac, zwlaszcza ze zamierzam troche podkrecic. W koncu 200zl drogą nie chodzi. A za jakis czas sprawie sobie jakiegos taniego Penryna :) Co o tym myslicie?

 

Pamięć: Kingmax DDR2 2x1GB 1066 310,00

Nie wiem czy tak latwo dostane te pamieci, wiec mozecie dac jakies inne propozycje w podobnej cenie (a najlepiej tansze). Po co mi takie szybkie pamieci do takiego procka? - Jesli bede chcial kupic Penryna (ktory pewnie bedzie na FSB1333), to nie bedzie problemu z wymiana pamieci. Wydaje mi sie, ze jakies 800MHz tez dadza rade, ale te Kingmaxy wcale nie sa drozsze od dobrych 800MHz, wiec czemu nie :)

 

Karta graficzna: PALIT GeForce 8600GT 256MB Sonic+ (1,0ns) (625 / 1800) 384.80

Nie przekonujcie mnie, ze w tej chwili nie ma sensu kupowac karty DX10. Gram bardzo malo, wiec nie zalezy mi tak bardzo na wydajnosci. Bardziej na kompatybilnosci z nowymi technologiami. Pewnie niedlugo pojawia sie jakies demosceny wymagajace DX10. Moze pojawia sie jakies dziwne kodeki. Itp.

 

Dysk twardy: WD Caviar 500GB 7200 16MB WD5000AAKS SATA 406,13

Do Samsungow nie mam zaufania, Seagate jest drozszy i z wyczytanych opinii podobno cieplejszy i glosniejszy. Wiec tutaj raczej watpliwosci nie mam. Ewentualnie wezme troche mniejszy.

 

Obudowa: Aplus CS-ROMA Silver 229,00

Podoba mi sie. Bez efekciarstwa, stylowa. Jesli zgodnie z opisem jest aluminiowa (zazwyczaj sa stalowe), to jest nadzieja, ze jest bardzo sztywna i nie wpada w wibracje a przy okazji lekka, choc na tym mi nie zalezy. Zastanawiam sie jeszcze nad Sharkoonem Rebel 9, CM Elite, albo Chieftecami.

 

Zasilacz: Seasonic S12II-380, 380W 239,00

Kusi mnie jeszcze czesto zachwalany Huntkey HK-350AP. Jest troche tanszy, ale Seasonic ma wyzsza zgodnosc ATX12V v2.2 (HK ma 2.0) i o rok dluzsza gwarancje (tu jestem troche wyczulony po tym jak ostatnio mi sie spalil Tagan 380W). Mysle, ze oba sa rownie ciche? Myslalem tez o Amacrox Dragon, ale podobno wcale nie jest taki cichy.

 

Suma: 2268,76

 

Komp bedzie sluzyl glownie do programowania i do rozrywki (multimedia i ich obrobka, rzadziej gierki). Musi byc niezawodny. Fajnie jakby byl mozliwie cichy, ale bez przesady (mieszkam przy ulicy).

Jesli chodzi o koszt, to nie chcialbym duzo doplacac ponadto 2200zl. Fajnie byloby taniej, ale jesli zdrowy rozsadek w postaci waszych porad bedzie podpowiadal, zeby troche doplacic, to OK :)

Edytowane przez bitrut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa może Chieftec Dragon?

A zasilacz zmień na Huntkeya. :) Nie wiadomo czy 380W wystarczy, a Huntkey ma 450W. ;p

 

P.S. Reszta jak najbardziej ok. ;d

Edytowane przez Driden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa może Chieftec Dragon?

Patrzylem na tego Dragona. Sprawia wrazenie starej konstrukcji. Poza tym nie podoba mi sie to, ze ma 5000 miejsc na male wentylatory zamiast 1-2 miejsc na wentylator 120mm.

 

A zasilacz zmień na Huntkeya. Nie wiadomo czy 380W wystarczy, a Huntkey ma 450W. ;p

Huntkey:

Moc maksymalna: 350W

Moc szczytowa: 450W

Obciążalność linii +3.3V & +5V: 190W

Obciążalność linii +12V: 300W

 

Seasonic:

Moc maksymalna: 380W

Moc szczytowa: 430W

Obciążalność linii +3.3V i +5V: 130W

Obciążalność linii +12V: 324W

 

Jak dla mnie wyglada to bardzo podobnie. Seasonic nawet ma wieksza obciazalnosc 12V, co teraz jest bardzo wazne.

Ale moze na cos nie zwracam uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tym:

Corsair CMPSU-450VXEU 450W ?

Konstrukcja chyba jeszcze nowoczesniejsza. A producentem jest Seasonic.

 

Qrcze, wlasnie najwiekszy problem mam z wyborem zasilacza i obudowy. Bude przydaloby sie obejrzec i pomacac, ale niestety nie da rady kupujac w necie :/

Jesli chodzi o obudowe to obawiam sie, ze z tym Aplusem moga byc problemy. A co myslicie o Sharkoonach?

bez wielkiej dmuchawy

z dmuchawa

Niby wielki wiatrak powinien byc cichy. Ale zastanawiam sie czy to aby nie zbedny bajer.

Edytowane przez bitrut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amacrox Dragon

Chodziło ci chyba o Amacrox Warrior :) Jeżeli tak jak piszesz chces zaoszczędzić troche kasy (powiedzmy ok 100zł) to może warto się własnie nad takim Warriorem zastanowić. Mogłbys <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> model 450W, a że ten zasilacz nie ma płynnej regulacji obrotów wentulatora, tylko ustawia albo 5V albo 12 to przy takiej nadwyżce mocy bedzie on pracowal naprawde bardzo cicho na 5V.

 

Co do obudowy to zamiast Sharkoona Rebel moglby być jeszcze Coolermaster Elite 330. Ma podobnie jak Sharkoon taki azurowy panel przedni a dodatkowo jeszcze nawet niezly wentylator 12cm z tylu. No i znowu moglbyś wtedy troche zaoszczędzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale walnalem z tym Amacroxem :) Jednak chyba wole doplacic i miec cos bardziej pewnego jesli chodzi o cisze :) Moze kiedys sobie sprawie jakiegos mocnego geforce'a, to wtedy juz pewnie Amacrox zrobilby sie glosny.

 

Co do CM Elite, to oczywiscie tez bralem pod uwage, ale podobno strasznie sie brudzi i ma cienkie blachy.

W tej chwili powaznie sie zastanawiam mimo wszystko nad takim ciezkim potworem Chiefteca

Edytowane przez bitrut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amacrox ma chyba najlepszy obecnie stosunek jakość/cena a i przy mocnym obciazeniu wogole nie zwaca na sobie uwagi jeżeli chodzi o halas. Sam mialem Warriora 400W przez jakis czas i nawet przy mocnym OC c2d i 8800gts był dla mnie nie slyszalny. Dużo osób zwracających uwage na cisze kieruje sie opiniami na forach a tak naprawde przeciez cisza to bardzo wzgledne pojęcie i wązne tu jest bardzo wiele czynników (obudowa, otoczenie itp). Imo jeżeli nie jesteś jakims audiofilem i nie wpadasz w panike przy uslyszanym dodatkowym 1db to wogole nie zauwazysz różnicy miedzy takim amacroxem a taganem czy seasonicem. To i tak już jest wszystko wyzsza pólka zasilaczy i te różnice są naprawde bardzo małe, przynajmniej dla zwyklego smiertelnika a zawsze zaoszczędzisz ok 100zł.

 

Obudowa jeżeli mozesz dopłacic to taki Chieftec napewno jest lepszym rozwiązaniem niz CM, grubsza blacha, większa, wiecej miesc na chłodzenie itp. Ale Elite 330 nie jest zły, szczególnie za tą kase. Widzialem go kiedys na zywo, blachy cos kolo 0.8mm, a o brudzeniu pierwsze slysze :) przedni panel wogole nie zauwazylem zeby był jakos ubrudzony a z gory wytarcie kurzu to chyba we wszystkich obudowach wygląda tak samo. Nie wiem co tutaj sie może jakoś inaczej niz normalnie brudzic :)

Edytowane przez gregor1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item227069849_chieftec_c...er_gratis_.html - chieftec zamowiony

http://allegro.pl/item226459395_palit_8600...onic_dx10_.html - palit zamowiony

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9800286 - dzisiaj zamawiam korsarza

czekam na dostawe kingmaxow 1066

 

Jeszcze sie waham w wyborze procka. Warto doplacic te niecale 200zl do E4400 czy pozostac przy E2140? Grzeja sie tak samo przy takim samym zegarze? Oba bylyby podkrecane do takiego poziomu, zeby nie okupowac wydajnosci wysoka temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko juz zamowione. Czekam na przesylki.

Obudowa Chiefteca zdarzyla juz przyjsc. Jesli o nia chodzi, to jeszcze nie mam reszty czesci, zeby przetestowac ja w praktyce. Ale pierwsze wrazenie - sporo miejsca na bebechy:) Ale odnosze wrazenie, ze pomimo porzadnej blachy i ciezaru, to konstruktorzy bardziej sie skupili na funkcjonalnosci niz na wyciszeniu kompa.

A skoro juz o niej mowa, to mam pytanko: Obudowa ta ma na bocznej scianie otwory wentylacyjne w poblizu procesora i karty graficznej. Czy z tego wzgledu lepiej bedzie montowac na procka cooler, ktory bedzie dmuchal prostopadle do plyty glownej i przez to zasysal powietrze przez otwory w bocznej sciance? Czy nie ma to wiekszego znaczenia i rownie dobrze mozna wrzucac jakies Infinity, ktore dmucha rownolegle do plyty?

Domyslam sie, ze Infinity tak czy siak bedzie sie sprawowal bardzo dobrze, ale czy to nie bedzie marnotrawienie chlodniejszego powietrza, ktore moze byc zassane z zewnatrz?

 

Jeszcze nie jestem pewny co do pamieci. Czy na pewno te Kingmaxy 1066MHz to dobry wybor? Nie ma z nimi problemow na tej plytce MSI? Moze jest cos lepszego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...