Skocz do zawartości
PolandMET

Pompa Cwc Grundfos Do Mojego Wc Czy Normalna

Rekomendowane odpowiedzi

za ta cene ?

Ja tez dlugo szukalem bo ani za Grundfoza ani za Lainga 250 czy 300zl bym nie dal. A tam dostalem CWU na licencji Grunfoza za 140zl

Ty może nie dasz, a ja bym wolał już coolrivera niż kolejne pare kilo żelastwa którego nie idze upchnąć w małej budzie.

 

 

Dołączona grafika

 

 

ostatnio kyusse kupił sobie pompkę po atrakcyjnej cenie bez gwarancji

fotka chyba wyjaśnia dla czego cena była niska

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kyusse kupił sobie pompkę po atrakcyjnej cenie bez gwarancji

fotka chyba wyjaśnia dla czego cena była niska

KAZDY CWU tak POMPUJE :) nie ma w tym nic dziwnego... bo ona nie potrafi zassac wody...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zupelnie inaczej wyglada w ukladzie zamknietym.. Mozna to zaobserwowac np jak uklad sie odpowietrza, jak jeszcze widac bombelki powietrza w wezach.

Bierze sie to chyba z tego ze ta pompa pcha wode, i przy takim ustawieniu tego nie widac. Trzebaby wziac ten lejek, ustawic go wyzej pompy zapelniony duza iloscia wody (cisnienie) i zobaczyc jak zadziala gdy jest woda wpychana do pompy. W ukladzie zamknietym to sie uzupelnia tzn pompa pcha wode ktora w ten sam sposob jest wpychana do niej po przejsciu przez uklad. Przynajmniej ja tak to rozumiem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAZDY CWU tak POMPUJE :) nie ma w tym nic dziwnego... bo ona nie potrafi zassac wody...

Wiem ... nie jestem az takim noobem

 

ale

 

[...]juz nie wiem co robić - mojego układu nie pociągnęła więc musze sprzedać[...]

Próbowałem różnych konfiguracji, machałem całą pompą i obudową, raczej została odpowietrzona (trójnik, rez itd)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne w CWU jest zrobienie wlewu cieczy PONAD MIEJSCEM GDZIE woda WPLYWA do pompki bardzo to ulatwia napelnienie calego ukladu... i gdy juz cala woda zrobi pelen obieg to juz wszystkoz aczyna sie "rozpedzac/napedzac" :] no i cwu niemozna puszczac suchej.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tego nie musisz tłumaczyć

To po jaką cholerę dajesz zdjęcia i cytaty, skoro sam rozumiesz, że tak nie jest.

 

CO nie ma zawrotnego przepływu jak się jej każe zassać wodę i tyle. Jak ktos chce żeby układ sam się odpowietrzał to niech wsadzi w układ zatopionego at306 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wpompowuje wode na wysokosc okolo 1.5m przez 3 bloki i jakos dziala (woda mowiac delikatnie przemieszcza sie szybko).

A swoja droga jak to ocenil ze nie 'pociagnela'? Ze poskrecal calosc i wodac stala w miejscu? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że nie bierzecie pod uwage tego że pompka może być faktycznie zepsuta. skoro już ktoś tak napisał (że nie pociągła jego układu) to chyba nie kłamał, bo po co?

 

po prostu brak gwary i niska cena w tym wypadku coś znaczyła - pompka jest sprawna tyle że niekoniecznie w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że nie bierzecie pod uwage tego że pompka może być faktycznie zepsuta. skoro już ktoś tak napisał (że nie pociągła jego układu) to chyba nie kłamał, bo po co?

 

po prostu brak gwary i niska cena w tym wypadku coś znaczyła - pompka jest sprawna tyle że niekoniecznie w 100%

No pewnie, że może vyć walnięta, wszystko się psuje, ale raczej te pompy ciężko popsuć. Nie jedna osoba już nie potrafiła sobie poradzić z odpowietrzeniem układu z CO/CWU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko było by uszkodzić ten wirnik :P wiem mam sam 3 podobne :D

Wlej do pompki odrobinę wody i wsadź do zamrażalnika na kilka minut :P (nie ponoszę odpowiedzialności)

 

Jaki wirnik jest w laingu ?? możesz fotki zrobić ? opisać co ci sie w nim zepsuło :?

Edytowane przez Ushi_Real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Arni @ 6 wrz 2007, 02:49) *

 

ciężko było by uszkodzić ten wirnik icon_razz.gif wiem mam sam 3 podobne icon_biggrin3.gif

 

 

Wlej do pompki odrobinę wody i wsadź do zamrażalnika na kilka minut icon_razz.gif (nie ponoszę odpowiedzialności)

 

Jaki wirnik jest w laingu ?? mozesz fotki zrobić ? opisac co ci sie w nim sepsuło icon_confused2.gif

ja rozwaliłem lainga plastikowego nie jego wirnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez sobie kupilem grundfosa cwu, po przeczytaniu tematu aeriala (z jego passive wc) i szczerze mowiac sie rozczarowalem :mur: , bo woda w ukladzie 3 blokow + black watera ultra 123 ledwo sie przelewa....

U mnie przed pompka podlaczony jest zbiornik wyrownawczy alphacoola (na dodatek jest nizej niz wlot pompki) i w tym tkwi problem....

chyba zrobie obieg zamkniety i wtedy na 99% przeplyw wody bedzie znacznie lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez sobie kupilem grundfosa cwu, po przeczytaniu tematu aeriala (z jego passive wc) i szczerze mowiac sie rozczarowalem :mur: , bo woda w ukladzie 3 blokow + black watera ultra 123 ledwo sie przelewa....

U mnie przed pompka podlaczony jest zbiornik wyrownawczy alphacoola (na dodatek jest nizej niz wlot pompki) i w tym tkwi problem....

chyba zrobie obieg zamkniety i wtedy na 99% przeplyw wody bedzie znacznie lepszy :)

na 100% :)... bo ta pompka inaczej to sie zameczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Szukając jakiegoś info o tym grundfosie zanim go sprzedam, natknąłem się na googlach na moją fotkę z pompą zapostowaną przez KAMILcom;)

Więc napiszę parę rzeczy - porozmawiałem z człowiekiem który się na tym zna (na instalacjach wodnych w domach) i powiedział że wg niego pompa jest sprawna - jak podkreślił jej zadaniem nie jest pompowanie wody (jak pompy obiegowej), tylko utrzymywanie ciepłej wody 'przy kranie', w sytuacji gdy np zbiornik z ciepłą wodą jest w piwnicy, a kran na piętrze. Pompa wymusza cyrkulacje ciepłej wody, w ten sposób że ciepła zawsze jest przy kranie, nic więcej.

 

A mojego układu nie pociągnęła, bo mam mega-chłodnice, woda pokonuje w sumie 7 metrów w samej chłodnicy + 4 bloki, węże itd.

Próbowałem zarówno z układem zamkniętym (tylko trójnik), jak i z rezem. Udało się właściwie napełnić układ (2h :o), ale przepływ był albo jeszcze mniejszy niż na zdjęciu albo żaden. Wkrótce założę tu pewnie temat z moim chłodzeniem, to może trochę rozjaśnić sprawę. Teraz mam Swiftecha MCP655 i nie żałuję ani złotówki (kilkadziesiąt zł droższy niż nowy Grundfos CWU). Konstrukcja podobna, idealna cisza (po odizolowaniu od podłoża), wielka moc i regulacja obrotów - zdecydowanie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...