Skocz do zawartości
Kosher

Chyba spiepszylem sobie plyte (w pelni swiadomie).

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys, chcac uzyskac troche wieksze napiecie dla pamieci (ryzykujac) zapodalem mojej MSI 845 Ultra bios od Ultra-C. Komp oczywiscie nie wstal. Tak sie jednak sklada ze jest latwy sposob na zaladowanie dobrego biosu. Wkladamy do floppa dyskietke z plikiem Amiboot.rom po uruchomieniu kompa wciskamy CTRL+HOME i ladowany jest dobry bios. Myslac ze tak bedzie za karzdym razem zaladowalem bios od 6398E i845E(moja to 6398 na I845D) znow komp nie wstal, ta sama procedura lecztym razem zamiast uslyszec 4xbeep uslyszalem 10xbeep i komp dalej nie wstaje.

Wie ktos z Was co oznacza ten komunikat? Wiecie jak to obejsc?

Zastanawiam sie o co chodzi, fakt jest jednak taki ze po zaladowaniu biosu dioda na floppie nie gasnie i flopp nie przestaje krecic.

Pomozcie jak cos wiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wiem jak to zrobic majac nawet inna plyte. Problem w tym ze na mojej jest ta nowsza kostka (taki kwadracik) i trudno to sie wyciaga. Plyta jest na gwarancji i jak to uszkodze a okaze sie ze oprocz tego zmiana biosu uszkodzilem cos jeszcze to bedzie problem.

 

Najbardziej zalezy mi na tym zeby dowiedziec sie co znaczy 10xbeep i czy da sie jakos emulowac floppa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie lamiesz teraz wymieniz na MSI z i845E i bios bedzie pasowal :)

 

Jak ci sie udalo te 2.8Ghz (pamietam ze miales 2.650 Mhz) czy to nowe panieci cos daly czy jak ????

 

 

Remik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie lamiesz teraz wymieniz na MSI z  i845E i bios bedzie pasowal :)

 

Jak ci sie udalo te 2.8Ghz (pamietam ze miales 2.650 Mhz) czy to nowe panieci cos daly czy jak ????

 

 

Remik...

Juz Ci odpisalem a po drugie to nie zalamuj mnie. Cholera same w tym roku straty :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera same w tym roku straty :twisted:  :twisted:  :twisted:

Dla mnie ten rok jest pozytywny... W zeszłym skruszyłem XP1500+ :-( A tymi BIOSami kwadratowymi to faktycznie jest problem. Kurde - masz teraz loty z tą płytą..... Sprawdzałeś może flopp przy okazji poszedł się.... I dlatego [gluteus maximus]...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci odpisalem a po drugie to nie zalamuj mnie. Cholera same w tym roku straty  

Niezrozumiales mnie jak uszkodzona dostaniesz nowa a jak kwestia biosu to niech sami sobie flasciach!a. (jesli nic niewyjdzie na jaw wer. biosu :) )

Fak ze te male kostki sie ciezko wyciaga i najlepiej gdys zdobyl taki sciagacz do tych kostek.

I sprobowal fashowac jak wtedy niepojdzie to oddajesz uszkodzona plyte doplacasz 20 zl i bierzesz na Intel 845E i masz upragnione 2,8v dla pamieci.

 

 

Remik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ewentualnie gdybym musial dosc szybko podjac decyzje o wymianie to co polecacie. Warunki sa takie.

Magistrala 200Mhz lub wiecej co 1Mhz

Pamieci 2.8V lub wiecej

Napiecie dla procke 2.0V

Obowiazkowo RAID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ewentualnie gdybym musial dosc szybko podjac decyzje o wymianie to co polecacie. Warunki sa takie.  

Magistrala 200Mhz lub wiecej co 1Mhz

Po tych wynikach 2,8Ghz bral bym MSI jakos niewidze ASUS czy ABIT z tak wysokim FSB.

Ewentualnie EPOX 4G4A+ tam rozne dzielniki PCI pamieci 333DDR ( choc przy tej szynie co miales i tak nic z tego) i inne .

I unikaj ASUS 845 D/E te plyty i ta cena :twisted: jakos cienko w OC wypadaja.

 

 

Remik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zalezy mi na tym zeby dowiedziec sie co znaczy 10xbeep ...

to czego sie dowiesz nie bedzie zbyt wesole :(

 

"### AmiBIOS ###

1 pisk - RAM (odświeżanie)

2 piski - RAM (parzystość)

3 piski - RAM (początkowe 64kB)

4 piski - zegar systemowy

5 pisków - procesor

6 pisków - klawiatura (kontroler)

7 pisków - procesor (tryb wirtualny)

8 pisków - karta graficzna (I/O)

9 pisków - BIOS (suma kontrolna)

10 pisków - CMOS (uszkodzenie, lub inny problem)

11 pisków - cache

Ciągły pisk- pamięć RAM, lub inne nieokreślone błędy"

zrodlo - FAQ pl.comp.pecet

 

PS.

moze zresetowanie pamieci CMOS cos da (zworka lub wyjecie baterii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Zastanawiam sie jednak czy ten opis pasuje do mojego problemu. Kiedy zaktualizujesz bios w sposob jaki opisalem (amiboot.rom itd...) 4xbeep oznacza poprawnie wykonana operacje. Mi wywala 10xbeep. Z Twojego opisu wynika ze 4xbeep=problem z zegarem systemowym. Chyba ze jest tak ze jak cos pojdzie nie tak to wywala komunikat dzwiekowy zgodny z tym co napisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...