Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z dyskiem a przyznam się, że nie za bardzo się orientuje w tej dziedzinie.

Sprzęt tak jak w podpisie.

 

Tydzień temu dokupiłem do starego dysku dodatkowy 80gb samsung sata + dvdrw liteon -> podpięte trzy urządzenia działały pięknie. System postawiony na samsungu, wd przeznaczony na mp3+divx.

 

Wczoraj wieczorem proba wlaczenia komputera zakonczyla się 3 sekundowym startem i wylaczeniem zasilania. tak okolo 10 prob z rzedu to samo. Pierwszy pomysl to zasilka - moze nie wytrzymuje i nie trzyma juz tak jak kiedys. Odpinam wszyskie napedy - komp wstaje. Podpinam samsunga - wstaje. proba on/off - przechodzi 5 razy bez problemu. podpinam dvdrw - wstaje. proba on/off takze kilka razy przechodzi bez problemu. Podłączam wd - komp o dziwo wstaje. Działa normalnie, mozna przegladac zasoby dysku, skopiowac zawartosc itd. Wylaczenie komputera i proba wlaczenia - 3s dzialania i off. Kilka kolejnych prob to samo. Odpinam wszystko oprocz wd - komp wstaje, ale tylko raz, po wylaczeniu znowu 3s dzialania. 10 prob na samym wd - nic. wyjęcie i wpięcie molexa od wd - pomaga. komp wstaje ale tylko jednorazowo, po wylaczeniu znowu 3s dzialania. Przepiecie innego molexa - nie pomaga, dysk jesli juz wystartuje to dziala ale tylko do momentu wylaczenia kompa - potem nie wstaje. pomaga tylko wypiecie i wpiecie molexa.

 

Ma ktos pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i napisalem malo przejrzyscie ale jest tam wyzej info ze zasilacz wyrabia w innych konfiguracjach i to nie jego wina tylko samego dysku.

 

sprawdzalem napiecia na swoim feelu (miernikiem) i wcale nie taki zlom. Mam zaufanie do modecoma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...