Skocz do zawartości
Maq4all

Linksys Wrt54gl + Cellpipe + Dialnet Global

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pare dni temu zakupiłem Linksysa Wrt54gl (wgrałem juz Tomato), do tego cellpipe z allegro i zamówiłem trochę wcześniej usługę Dialnet Global (mają mi ją aktywować w poniedziałek).

No i niestety nie wiem jak ten zestaw skonfigurować, wiem że modem ma działać jako Bridge, a router ma mieć włączone PPoE, tylko pytanie jakie trzeba tam poustawiać parametry łącza, bo nie mam zielonego pojęcia, a może są one takie same jak w neo? Ktoś już ma Dialnet Global w Dialogu i wie coś na ten temat?

Interesują mnie głównie takie dane jak standartowe hasło i login do rejestracji, czy VPI i VCI.

 

Z góry wielkie dzięki.

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną nazwę tego Cellpipe'a.

Cellpipe 20A-GX-E (firmware - ver. 1.66)

 

Tak wogóle Dialnet Global to usługa Dialogu na liniach TP w ramach BSA (jakby ktoś nie był zorientowany).

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak a czy cellpipe należy wpiąć do routera w port WAN czy LAN ?

WAN, a do portów LAN wpinasz tylko komputery (ew. jakiś switch jak chcesz rozdzielić na więcej kompów). Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że Twoja sieć pracuje na Annexie A ? Też od 3 lat jestem w Dialogu i modem pracuje w Annex B. Ponadto ten modem jest tylko pod annex A, no chyba, że jest coś o czym nie wiem.

 

DIALOG

 

1. VPI (Virtual Path Identifier) identyfikator ścieżki wirtualnej: 1

2. VCI (Virtual Channel Identifier) identyfikator kanału wirtualnego: 32

3. ENCAPSULATION: RFC 1483 Bridge

4. Multiplexing: LLC

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej ja korzystam z oferty Dialnet Global w ramach BSA i przez to to będzie Annex A.

 

http://www.dialnet.pl/dialnet_lista.php?objectID=2

http://dialog.pl/aktualnosci_szczegoly.php...2401&cat=10

 

Tutaj masz o tej usłudze.

 

Te dane to ja znalazłem już wcześniej na stronie dialneta w FAQ z tym że one się odnoszą właśnie Annex B, a nie A.

I nie jestem pewny czy będą one działały także przy A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zadzwoń do Dialogu na linię techniczą.

Dzwoniłem pare minut na telecentrum upewnić się do co terminu uruchomienia usługi, ale dowiedziałem się po kilku dobrych minutach oczekiwania (konsultant kazał czekać bo poszedł sprawdzić) że nie są jest w stanie mi jednak powiedzieć kiedy mi uruchomią bo powiedział że o tej godzinie to większość ich komórek jest już zamkniętych i prosił o kontakt w poniedziałek (więc już się nie pytałem o parametry, w poniedziałek zapytam).

 

Umowę podpisywałem 13 sierpnia i jest w niej zapis że łącze zostanie uruchomione w ciągu 21dni (nie ma nic o roboczych), więc termin wypada pojutrze.

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu przy podpisywaniu umowy twierdzili co innego? Na liniach TP jest Annex A, ponieważ TP nie jest w stanie zaoferować wersji cyfrowej.

Z Netią jest podobnie, wiekszość modemów na ich łączach chodzi na Annex B, natomiast w przypadku oferty dla klientów TP jest to Annex A!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem samą umowę i tam widnieje tylko określenie "modem adsl" w żadnym miejscu nie ma nic na temat wersji adsl.

 

Przy zamawianiu usługi przez infolinie Dialogu konsultant pytał się mnie czy posiadam modem do neostrady, ja powiedziałem wtedy że tak i uzgodnione zostało wtedy że otrzymam zniżkę za skorzystanie z własnego modemu.

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły analogowa linia np. TP jest zestawiona na 2 żyłowym kablu, który jest zarabiany końcówkami RJ-11. Na tego typu liniach jest obecnie stosowany annex A.

 

Natomiast annex B jest stosowany na linach cyfrowych tzw. ISDN. Takie linie zestawia się na kablach co najmniej 4 żyłowych, które zarabia się końcówkami RJ-45! (takimi jak w sieciach komputerowych).

 

 

Jeżeli Maq4all będzie miał Internet na linii TP to w 99% ma on w domu zwykłą instalację analogową tzw. POTS z wtyczkami RJ-11 i tym samym poleci na annex A. No chyba, że w przeszłości miał Internet via ISDN lub samą linię cyfrową od TP...........

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISDN jest jednoparowy.

 

Po za tym annex B nie wymusza cyfrowego telefonu... Sam mam dialog na annexie B i telefon POTS.

 

Takze PartyBOY nie ma racji wg mnie

 

Co oczywiscie nie zmienia sytuacji, ze Dialnet na liniach TP to annex A

Edytowane przez piterus90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Vademecum Teleinformatyka odnośnie ISDN:

 

"Pełne wykorzystanie oferty usług sieci cyfrowej wymaga stosowania terminali (także telefonów) cyfrowych i uaktywnienia nowych usług w systemie komutacyjnym dostępnych przez tę samą istniejącą do tej pory istniejącą dwuprzewodową linie telefoniczną między abonentem na centralą [...]"

 

Z tego wychodzi ze jednak pracuje na 1 parze

Musiałem zajrzeć do Vademekum bo już nie pamiętam jak miałem isdn podłączony

 

Sory za offtopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ISDN w domu i przekladalem sobie miedzy pokojami co wymuszalo odlaczenie od linii wiec wiem... I z doswiadczenia powiem, ze fajnie trzepie po lapach...

 

I jeszcze jedno - Annex B nie wymusza linii cyfrowej - moze byc takze POTS, pozwala jedynie na linie cyfrowa ze wzgledu na inne czestotliwosci. Annex A umozliwia wykorzystanie tylko POTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało:

 

Szanowny Panie,

 

na wstępie pragniemy najmocniej przeprosić za długi czas oczekiwania na

odpowiedź z naszej strony. Jest to związane z dużą liczbą korespondencji

elektronicznej kierowanej na nasz adres i tworzeniem się kolejki zapytań.

Przede wszystkim informujemy, iż niezbędne jest to, aby modem pracował w

standardzie annex A. Ponadto przekazujemy parametry niezbędne do

prawidłowego funkcjonowania usługi Dialnet Global w przypadku korzystania z

własnego modemu.

 

Encapsulation: PPPoA (RFC2364)

Multiplex: VC multiplexing (VCmux)

Virtual Path ID (VPI): 0

Virtual Circuit ID (VCI): 35

DSL Modulation : G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode

Maximum Transmission Unit (MTU): 1500 lub Auto

 

z wyrazami szacunku

 

Dział Obsługi Klienta

 

--------------------------------------------------- Telefonia DIALOG S.A.

http://www.dialog.pl TeleCentrum: (0 801) 700 700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...