Skocz do zawartości
amon ra

celeron -> 400@500 -> fsb 66 -> 83 -> 100Mhz(400

Rekomendowane odpowiedzi

zanim przezuce sie na durona chce zrobic cos jeszcze...

mam cel 400@500...na abit be6 z raidem...fsb 83

i alles gutte...

ale jak dam na fsb 100 to system w czasie ladowania staje...i nic...

po restarcie to samo...a napiecie daje na 2.4V....wyzej chyba i tak nic nie da...a moze byc juz chyba zabojcze...

 

moze to wina raida....sprawdze jeszcze na standardowym kontrolerze ide...

ale moze nie tedy droga...

 

chlodzenie na cpu mam ok...a w wyciszonej gabkami obudowie jest caly czas 25C wiec to calkiem niezle....

za goraco tam nie jest...wiec to chyba nie temperatura....a moze, wiecej sie nie da ?......nie wierze ! musze to zrobic !

 

wiec czekam na propozycje....bo jak sie uda...to wc i ruszamy jeszcze wyzej... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 600MHz to max co można wyciągnąć z Celka Mendocino a i tak żadko się udaje. Ja też miałem Celka 400 i na 600 poszedł ledwo przy 2.4V. Więcej na zwykłym coolerze bym nie dawał bo to niebezpieczne.

Po drugie czy twoje RAMY pociągna 100MHz bo do zestawów z celeronem potrafili dać takie które nie pociągną.

Po trzecie zanim zmienisz płyte możesz kupić do statej nowy proc Celeron Coppermine 533-667MHz

który przetaktujesz na jakieś 800-1000MHz a cała operacja kosztuje 20-30zł za przejściówkę Slot1-->Fc-pga plus 100-150Zł za procesor, albo możesz kupić Tualatin i przerobić go tak by chodzit na BX440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam skladaka -> komputer kupilem tylko raz...pierwszy..i juz nigdy tego nie zrobie :lol:

 

ramy sa ok -> mam 128 kingstona 133 i 64 -100

chyba, ze to wina tej 64...sprawdze... :idea:

musze go puscic na 600 !!! :)

 

ale zainteresowales mnie ta przerobka... 8O

 

a po kupieniu takiego procka jakie chlodzenie bys polecal :?: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym celeronem jest ciezko na FSB 100. Mialem ten sam problem. Mialem plyte Abita BM6 i tez nie szlo na 100FSB. Ciezko powiedziec co jest przyczyna. Chyba poprostu trzeba miec niezle szczescie zeby taka operacja sie udala. Wyjmij jeszcze ta 64 MB bo ona moze byc tez problemem, ale watpie :P

Co do chlodzenia to jezeli jakis cooler to moge polecic Volcano 7 lub Volcano 7+. Jezeli chce pobawic sie w WC to czeka Cie wydatek spory lub w cholere roboty. Dla chcacego nic trudnego jednak. No i oczywiscie w przypadku WC czeka Cie wiekszy wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety

z tymi celkami to prawda u mnie tez nie chcial chodzic na FSB100 , chociaz czasami przechodzil 3D marka ale nie byl stabilny , na maxa odpalal mi sie na 630MHz, chlodzenie bylo Spire5E34B3-H , napięcie 2.3V , bo wiecej nie moglem plyta ABIT BH6 rev.1.1 , stabilnie mi chodzil na 570MHz czyli na FSB95MHz , na V core 2.2V, chodzil tak caly czas i zadnych zwisów, ale puzniej zmienilem to na durnia 600 ktory sie zajebiscie krecil stabilny byl na 970MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o chłodzenie to wystarczy zwykły cooler. Co do Volcano to są dwa problemy 1; nie potrzeba aż tak wydajnego coolera 2; nie zamontujesz go na przejściówce. Cooler na przejściówkę powinien mieć rozmiary 60x60 tym bardziej jeśli masz zasilacz ustawiony pionowo, wieksze się nie mieszczą a zaczep powinien być równolegle do żeberek bo inaczej odpływ powietrza z radiatora jest utrudniony przez płytę i zasilacz. Ja na przejściówce mam cak38-II ale że jest głośny poprowadziłem mu powietrze kanałem ze 120mm wentylatora na obudowie.

 

Co do przeróbki to wszystko masz na: http://www.overclockers.pl/artykuly/tualatin_mod/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten spire 5E34B3-H bez problemu wchodzil na pzejsciówke tylko musisz zalozyc te zaciski zeby sie nie ruszala bo jest dosyc ciężki, napięcie daj2.3V albo nawet 2.4V, i kręc FSB ramy spokojnie wyrobia jeśli to są 100MHz, najwyzej daj je na ustawienia 3,3,3 , powyjmuj karty z PCI, moze ktorac nie wyrabia bo jest zaduze taktowanie dla PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko..dzieki....dzisiaj sprawdze...

wlasnie robie sobie okragle kabelki ide, a potem sproboje dalej z nim cos zdzialac :lol:

 

ja i tak mam na razie ramy ustawione na 3

 

a jesli chodzi o pci...to mam tam tylko sieciowke i music...ale sprawdze bez nich tez...chociaz przy fsb 100 i tak dzielnik pci jest 3, wiec wtedy pci chodzi na dobrej czestotliwosci...teraz przy 83 mam granicznie..ale i tak nie ma problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może cache nie wytrzymuje lub to jest fabryczna granica tego celka

Mo 433podkręca sie do 541 mhz na fsb 83 mhz niestety na fsb 100

niechce ruszyć raz wstaje a raz nie normalnie testy pamięci przechodzą

ale do windy wejść jush niechce napięcie mu dałem 2.2 v dużo to czy mało?

W specyfikacji pisze że mój ma defaultowe napięcie 2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pzy FSB 100 jest dobry dzielnik ale zadko które egzemplaze cel400 chodzily na FSB100 , najlepsze jakie widzialem pod tym wzgledem to celII533 , u mnie na Abicie BH6 i tym spire chodzil na FSB 120 !!! niezle nie jak na powietznym

oto zrzut z CPU FSB

co prawda ta moja 400ka chodzila nawet na 630MHz (FSB105)

 

http://www.republika.pl/mlody_maniak/Celer...0MHz(cpu-z).bmp

 

ale nie mozna bylo mówić o stabilności , wywalalo z 3D marka i robily sie zwichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie to samo...

u mnie niby default tez jest 2.0, ale przy oc na fsb 100 przy 2.0v wogle kom nie startuje....ja doszedlem juz przy moich bojach do 2.5 i spoko...nie plonie :lol: ,wiec nie musisz sie bac....2.2 czy wiecej....no ale nie przesadzaj...

 

a z tym cachem to fakt...moze cos w tym jest...ale probowalem tez wylaczac i nic....to samo...winda nie startuje...

 

w soft menu ustawialem tez l2 chache latency z default na 1...ale to tez nic nie dalo...

 

ale trzeba probowac....

 

moze znajdziemy jakos rozwiazanie...bo wiedze ze mamy ten sam problem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemów ze 100 fsb schody zaczeły sie juz przy 101 czyli 606mhz winda sie ładuje ale minuta grania w byle co i zwis

na 600 chodzi mi nawet na napieciu 2.1 temp max 48*C

Cooler od boxowego celerona 950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemów ze 100 fsb schody zaczeły sie juz przy 101 czyli 606mhz winda sie ładuje ale minuta grania w byle co i zwis

na 600 chodzi mi nawet na napieciu 2.1 temp max 48*C

Cooler od boxowego celerona 950

Szczesciaz :)

Mi na 400 @ 500 chodzil spoko i przy temp w biosie okolo 52stC. Na 600 ni cholery, nawet post sie nie ukazal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś próbowałem kręcić celka 400 na asus'ie P2B i soyo VBA133 i na żadnej nawet nie wstał na 100MHz (vcore=2,2V bo na więcej moba nie pozwalały a nie chciałem robić Vmod'a bo procek i płyty nie były moje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje 366 chodzi luzem na 550. Nawet 2*366 @ 2*550 :D Tylko napięcie na 2,1 V + jakieś 2 śmieszne wentylatorki TITANA (takie za 25 pln) Ale może to dzięki płycie BP6 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...