Skocz do zawartości
salit21

Rozbudowa "radia" Na 5ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam łacze radiowe z rozdzieleniem na dom rowniez radiowo - obecnie na 2,4GHz. Sprzet jaki uzywam:

- do odboru antena paraboliczna (szczegulow nieznam)

- WAP Planet WAP-4000

- router Planet XRT-401D

- WAP (rozsyłający na dom) OvisLink AirLive WL-1120AP

 

Problem polega na tym iz gdy dzwoniłem do mojego prvider aby zwiekszyc predkość (do 1024kbps i wiecej) uslyszalem ze musze wymienic sprzet na 5GHz co kosztowaloby w rozliczeniu (zabierajac moja antene paraboliczna i co tam jeszcze trzeba) jakies 500zl. Jestem ciekaw co musialbym kupic/zmienic (kupujac na wlasna reke) aby otrzymac ten standard i predkosc?

Prosilbym o wypowiedzi jak rowniez o np. linki Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co ma czestotliwosc obecnej radiowki do predkosci internetu. Przeciez na 2.4GHz da sie wycisnac o wiele wiecej niz 1024kbps. Moze provider ma przepelniona siec i sie robia kolizje. Nie wiem. Albo czegos nie rozumiem, albo tutaj jest jakis walek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2.4 GHz spokojnie mozna puscic 1 Mbit, moze w Twojej miejscowosci jest duzo radiowek i 'zasrane powietrze' ; ]. Prawdopodobnie Twoj admin chce sie przesiasc na 5 GHz i powoli ludzi przepina, lub postawil baze na 5 GHz i podpina tam ludzi by odciazyc inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, a jaka jest miej więcej odległość między twoim domem, a bazą ?

To zalezy od tego do ktorego nadajnika bedzie nie podalaczac - u mnie na wsi to byloby jakies max 600m a do anteny nadajacej na okoliczne miejscowosci jest jakies 2,4km (wszystko ofcs w ini prostej).

Mysle ze planuje mnie podlaczyc na ta "glowniejsza" antene gdzie pewnie ma wieksza przepustowosc i 5GHz jest niezbedne tylko ile moze kosztowac taka antena no i pewnie WAPa tez bede musial zmienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O [ciach!]a co za koleś z twojego admina :? W tej chwili masz antenę paraboliczną przy odległości 600m ? :mur: Nie mam więcej pytań. Przy takiej odległości i nawet mocno zasyfionym eterze można bez problemu zrobić link o przepustowości 1024 KB/s (wykorzystując standard 802.11g). Jak możesz to lepiej poszukaj sobie innego ISP <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz bys sie przesiadal na te 5 giga kupno sprzetu we wlasnym zakresie powinno wyjsc taniej:

antena http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?get=produkt,1367

ap http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?get=produkt,1353

potalem ceny z cyberbajta bo ten skelp utrwalil mi sie w pamieci, aczkolwiek tego apka mozesz poszukac gdzie indziej tanie, antenka jest ichniejszzej produkcji, imo robia jedne z lepszych anten w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jak już się przesiadać na 5Ghz to nie ze względu na prędkości tylko ogólne zasyfienie kanałów i kłopoty ze wzajemnym zakłócaniem. Inwestycja wówczas jest nieopłacalna.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze musze miec te 5GHz ze wzgledu na przeniesienie na inny nadajnik oddalony o jakies 4 km ktory jest mniej przeciazony jesli wogole chce osiagnac predkosc wieksza niz 320kbps.

administrator zaproponowal mi abym kupil sobie we wlasnym zakresie WAPa Ovislink WLA-5000 ap a antene jakas na 5GHz i 23dbi. Obliczylem i kupno sprzetu na allegro wyszloby mnie jakies 100 - 200zl mniej jednak niewiem czy jesli sprzet dzialajacy na stansardzie g czy g+ bedzie dzialal z innymi?

 

No i gorzka pigula do przelkniecia to 80zl brutto za 512kbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...