Skocz do zawartości
atento

Jaka Plyte Od 700zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o pomoc w wyborze plyty i ewentualnie uzasadnienie za i przeciw .Cena jak w temacie od 700 bez max ale mysle ze nie ma co przesadzac czesto drogie plyty wcale nie sa takie cacy ;)

moje kryteria: 1 plyta ma byc stabilna nawet jak bym chcial sie pobawic w podkrecanie

2 przyszlosciowa- rozwiazania zastosowane na plycie maja byc dobre stabilne z mozliwoscia przyszlej rozbudowy np dolozenie 2 karty w sli lub wlozenie procka 4 jajowego ,obsluga pamieci ddr2 800 w dualu ewentualnie ddr2+ddr3 (patrze przyszlosciowo)

3 Malo awaryjne

 

Uwazam ze plyta to podstawa wiec nie mam zamiaru oszczedzac mam zamiar ja kupic na min 3-4lata ;)

 

do zestawu zamierzam zamontowac dyski min raid5 ale wolal bym raid10 ze wzgledu na duza ilosc danych wchodzacych wychodzacych 5 moze sie okazac katorga dla dyskow wiec moze zdecyduje sie na 10 w wyborze dyskow sobie poradze ;)

 

co do procesora tez nie jestem pewny mysle o jakims tanim modelu o duzej wydajnosci bede wdzieczny za porade powiedzmy600-1000zl

 

komp bedzie podlaczony do sieci 12MB/s full duplex bede robil backupy z serwera (po to raid)

 

no i prosze o pomoc w wyborze dobrej grafiki ktora bede mogl spiac w sli w przyszlosci najlepiej jakis popularny model zeby za jakis czas nie bylo klopotu z dokupieniem 2 identycznej

 

pamieci mam zamiar zamontowac 2X Patriot 1GB DDR2-800 Dual LLK PC2-6400 (zastanawiam sie nad EEC tylko musze jeszcze pomyslec czy bede tego potrzebowal mozliwe ze wymienie w trakcie jak juz uruchomie calosc)

 

 

wszelkie sugestie mile widziane :D

 

Pozdrawiam

Bardzo dziekuje userowi mərəγō Saēnō ;) chcialem polaczyc serwer z domowym PC ale to sie mija z celem zdecyduje sie chyba na intel workstation board veronia TEMAT UWAZAM ZA ZAMKNIETY ;)

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tyan.com/product_board_detail.aspx?pid=453 - ta powinna ci się spodobać - pójdą też 4 czterordzeniowe opterony jak się pokażą na rynku - przynajmniej tak twierdzi producent

http://sklep.parser.com.pl/product_info.ph...roducts_id=1204 - tu możesz kupić

procesor - na tą chwilę, bo niema barcelony, dowolne 2 opterony 2-rdzeniowe 22xx np. 2210 za 870zł sztuka

pamięci - masz 16 gniazd to chociaż max. 667 najlepej ecc (32GB!) - chyba starczy

uwaga obudowa musi obsługiwać eatx

a jeśli nie potrzebujesz sli koniecznie to może intel workstation board veronia + 2x4 xeon a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...