Skocz do zawartości
kszychooo

E2160 Czy X2 4000 - Zestaw Do Potrzeb

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Aktualnie korzystam z P4 2,66 , 512 ram , integra - laptop

Mam juz kupiony zasilacz delta 350w i bude

W sumie potrzebuje tylko mobo, cpu, gpu, ram

 

Wykorzystanie kompa : firefox (~10 zakladek) , foobar , skype, gg, torrent , 2xpdf i tak mniej wiecej przez 24h - jestem studentem informatyki i jest to moje podstawowe narzedzie do pracy. Laptop chodzi za glosno i odczuwalny jest brak ramu. Przed wakacjami bylem zdecydowany na x2 3600 + KN9 jednak plyty juz nie ma. Przedzial kwotowy jest dynamiczny - placi rowniez informatyk, jednak wole zlozyc cos optymalnego do potrzeb i tanio.

 

Wymyslilem dwie platformy:

 

1) ZESTAW AMD

1.85560 AMD Athlon 64 X2 (AM2) 4000+ BOX (65nm) 255,00 255,00 Usuń

2.105418 Foxconn A690GM2MA-8KRS2H 230,00 230,00 Usuń

3.40345 A-Data 1GB DDR2 667 125,00 125,00 Usuń

Całkowita kwota do zapłaty: 610,00 zł z VA

Podobno niezla plyta z dobra grafika (x1250) - czyli poki co nie musze kupowac karty, a moge dokupic cos za miesiac.

 

2) ZESTAW INTEL

1.103251 Intel Pentium Dual Core (775) E2160 1.80GHz 275,00 275,00 Usuń

2.120188 Foxconn P35A 420,00 420,00 Usuń

3.40345 A-Data 1GB DDR2 667 125,00 125,00 Usuń

Całkowita kwota do zapłaty: 820,00 zł z VAT

Tutaj niezbedna bedzie GPU - 7600gs lub 8600gt czyli +300-400zl

 

Czy roznica miedzy zestawami bedzie dla mnie odczuwalna ? Komp w 95% pracuje j.w. gram bardzo zadko i raczej nie w nowosci - CS lub ET. Chce podpiac karte TV - ale nie w roli magnetowidu, tylko do ogladania programow.

 

Co radzicie wybrac i dlaczego? (ceny z morele.net)

Roznica w cenie jest glownie w cenie plyty - moze jest jakis odpowiednik sensowny dla intela? No i ta grafika, ktora mozna dokupic pozniej.

Edytowane przez kszychooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie bedziesz sie bawil w krecenie i grasz zadko i w takie gry, co podales, to bez zastanowienia AMD. Bedzie sporo taniej, a AMD bez OC jednak jest minimalnie lepsze (wyzszy zegar w standardzie) no i zintegrowana grafa spokojnie do ET i CSa styknie.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecic moge - bo podobno zal nie krecic tych prockow. Oczywiscie przypuszczam, ze nie wykorzystam calej mocy obliczeniowej - nie kompresuje filmow, ani muzyki. Jesli bedzie cos musialo zajac dluzsza chwile to pojde sobie zrobic herbate ;) Zalezy mi glownie na komfortowej pracy (bez zwiech, bez zacinania). Karte graf. i ram moge dokupic po miesiacu. Plyty i procka raczej nie zmienie. A moze jakas lepsze plyty w cenie 250zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym Foxconnie mozna i tak ladnie pokrecic. Co prawda poczytaj o niej jeszcze, bo mnie moze pamiec czasem zawodzic, ale jesli dobrze pamietam, to ta plytka fajna jest. Pozniej jest tylko DFI, ale to juz bez grafy i za ok. 280zl, a wtedy pod znakiem zapytania staje sens kupna AMD.

A jesli Intel, to nie ma sensu brac E2160. Wtedy E2140 za 223zl + jakas plyta za ok. 300zl. Jesli bys byl zainteresowany, to moze bede mial jakas plytke pod Intela w fajnej cenie w przyszlym tygodniu ;) Ale to juz na PW.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie bedziesz sie bawil w krecenie i grasz zadko i w takie gry, co podales, to bez zastanowienia AMD. Bedzie sporo taniej, a AMD bez OC jednak jest minimalnie lepsze (wyzszy zegar w standardzie) no i zintegrowana grafa spokojnie do ET i CSa styknie.

Od kiedy to o wydajnosci procka swiadcza Mhz?

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

W czym jest ten amd lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski

W przypadku codziennych prac na komputerze, kompresji filmów, muzyki, obróbki grafiki czyi innych zadań, trudno będzie odczuć zauważalne różnice między najnowszym procesorem Intela – Pentium Dual Core, a dotychczasowymi liderami tego segmentu, czyli Athlonami 64 X2. Na korzyść Intela z pewnością przemawia mniejsza ilość wydzielanego ciepła, ale AMD oferuje tańsze płyty główne. Jeśli więc interesują Cię tylko aplikacje użytkowe no i nie podkręcasz, to w zasadzie nie kieruj się wydajnością, lecz pozostałymi kwestiami, jak płyty główne, czy ewentualne plany co do rozbudowy komputera. Warto jednocześnie zauważyć, że różnica w wydajności względem Core 2 Duo E4300 czy nawet E6300 jest relatywnie niewielka – z pewnością nie warta ceny!

 

Napisalem, ze MINIMALNIE, taki E2140 ma 1,6Ghz (2160 nie oplaca sie brac), a 4000+ ma 2,1Ghz i mimo, ze zegar w zegar AMD przegra, to jednak na standardzie roznica 500Mhz (czy 300Mhz dla 2160), da mu minimalna przewage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski

Napisalem, ze MINIMALNIE, taki E2140 ma 1,6Ghz (2160 nie oplaca sie brac), a 4000+ ma 2,1Ghz i mimo, ze zegar w zegar AMD przegra, to jednak na standardzie roznica 500Mhz (czy 300Mhz dla 2160), da mu minimalna przewage.

Rozmowa dotyczyla 2160 i 4000+. W podanym prze zemnie linku AMD przegrywa w standardowym zegarze z 2160!!!! (2140 nie bralem pod uwage) a takie procki autor tematu mial na mysli. GDZIE TY tam widzisz ze MINIMALNIE MA PRZEWAGE? na standardzie jest wolniejszy a przy zegarze w zegar (2.8 np) to juz baty zbiera!

Amd 4000 w konfrontacji z 2160 na standardowym taktowaniu jest minimalnie WOLNIEJSZY ale napewno nie szybszy;] i te 300mhz nic mu nie daje!

 

Jeśli jednak możemy dorzucić do kwoty 500 złotych dodatkowe 120 – 150 złotych, to nie ma się co zastanawiać, tylko należy kupować Pentium Dual Core (model E2140 bądź E2160) i do tego jakąś płytę na chipsecie i965P, bądź nForce 650i Ultra / SLI. Zestaw będzie nieco droższy, ale jego wydajność skutecznie zrekompensuje większy wydatek. Śmiało możemy powiedzieć, że naprawdę warto dorzucić te dodatkowe pieniądze!

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra stary, bo widze ze sie niezdrowo wkreciles, a matka zawsze mi powtarza przyslowie, zeby ustapic... Niewazne. E2160 poteznie kopie dupe 4000+.

A mi pani z matematyki powtarzała zawsze aby analizować wykresy ze zrozumieniem i wyciągać z nich odpowiednie wnioski.

A pani z polskiego powtarzała zawsze aby formułować zdania tak aby inni mnie rozumieli i nie było nieporozumień.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> jakąś płytę na chipsecie i965P, bądź nForce 650i Ultra / SLI.

 

to moze jakas polecana , ktora bedzie ciut drozsza od tego foxconn'a i bedzie miala GPU porownywalne :)

GPU to one raczej nie maja

kupuj e2160 i do tego foxconna p35a / msi neo2 p35 fr / abita ip35-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam E2160 i wiem jak się sprawuje. Normalnie nie powala, ale po OC jest już dość mocnym procesorem. Wzrost wydajności (taki widoczny gołym okiem) to wiadomo w jakich aplikacjach występuje. Moim zdaniem powinieneś wsiąść Athlona. Z prostego powodu - niższy koszt platformy + zintegrowane dość dobre GPU (jak na integrę). w standardzie. Jak potrzebujesz tylko kompa do neta + coś tam jeszcze, to nawet jakbyś tam wsadził Athlona XP to i tak by Ci starczył. Nie wiem po co ludzie polecają szybkie procesory do ludzi, którzy wyraźnie piszą, że tego nie potrzebują. Wiadomo, że szybsze jest lepsze. Ale czy potrzebne...? W Twoim wypadku to nawet bym się za wiele nie zastanawiał, tym bardziej, ze Intel wychodzi +150PLN, do tego jeszcze grafa +150-200PLN, z której przy tych zastosowaniach na pewno nie wykorzystasz. Popatrz na mój config w sigu. Może niekoniecznie jest idealnie dobrany, ale chciałem to zrobić tak, żeby mieć Intela, 2GB Ramu i 7900GS. I udało mi się. Oczywiście mógłbym mieć E4300 czy dysk 250GB ale z czegoś musiałbym zrezygnować. Poza tym E4300 nie jest dużo szybszy, był natomiast ok. 130 zł droższy jak kupowałem. A dysk 250GB to coś, czego nigdy nie zapełnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, ze w zadnych. Mialem jeszcze pare dni temu Brisbane 3Ghz, teraz mam E2140 3Ghz. Sprzet zmienilem tylko i wylacznie dlatego, ze nadarzyla sie dobra okazja. Wezmy na przyklad 3DMark 2003. Na AMD - 15900pkt., Intel - 16700pkt. W grach bedziesz mial zamiast 50fps, jakies 54fps na korzysc Intela. Tak wiec jak widzisz nie warto, jesli glownie zalezy Ci na necie i grach w stylu ET i CS do ktorych integra spokojnie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...