Skocz do zawartości
YogiCK

Wybór Płyty Głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mam zamiar w najbliższym czasie kupić sobie E2140, przydała by się też jakaś płytka pod niego. Biorę pod uwagę 4:

- EVGA 650i Ultra - chyba najtańsza, bark chłodzenia na SB i niskie możliwe VDIMMM, brak portów COM i LPT

- Abit IP35-E - też tania, podobno problemy z podwójnym boootem, brak portów COM i LPT

- Foxconn P35A - ciekawa płyta, ma wszystko czego potrzebuje - porty COM & LPT, przyciski power/reset, 3x PCI, spore możliwości OC. Za to są problemy podobno z Oc wolniejszych procków.

- MSI P35 NEO2-FR - chyba najciekawsza z tych 4, heatpipe, spore możliwości Oc, za to są podobno problemy z wydajnością na domyślnych ustawieniach (beznadziejne domyślne timingi i alphy??) no i tylko 2xPCI co przy trzech planowanych kartach to troche mało.

 

Którą płytę możecie najbardziej polecić?? Zależy mi na jak najszybszej odpowiediz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde też jestem na tym etapie i powiem szczerze takiego trudnego wyboru jeszcze nie miałem Foxconn VS Neo Fir. Czytałem czytałem.. czytałem i chyba foxconn jest lepszy ale sam nie wiem:/ Trochę się dołącze do tematu. Piszcie proszę którą płyte brać - czy w Fir na prawde to taki problem poustawiać te wszsytkie timingi, bo jeśli to jedyny minus płyta jest lepsza od foxconna to chyba opłaca się dopłacić te 30zł. Myśle że w tym czasie sporo osób ma właśnie taki sam dylemat jak YogiCK i ja. Sorki za doczepienie się do tematu ale nie chciałem już zakładac nowego bo i po co:)

Pozdro. P.S panowie dawać swoje opinie i porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak. Mam Foxconna od kilku dni i jak na razie jestem zadowolony. Mialem malutki problem, ale wynikal on z mojej niewiedzy. Czasem zdarzaly sie male zaciecia w windzie, ale to bylo spowodowane tym, ze nie zaistalowalem sterownikow JMicron JMB36X, a uzwam dysku ATA. Po zainstalowaniu tych sterow owych freezow juz nie odczulem. ;] System chodzi bardzo stabilnie i jeszcze nie mialem zadnej przywieszki. Podkrecanie na tej plycie tez jest banalnie proste, jedynie napiecie CPU zwieksza sie w dosc dziwny sposob, ale da sie do tego przyzwyczaic. Poza tym nie wystepuje problem ze strapem i podwojnym restartem no i nie trzeba ustawiac zadnych alph co dla niewtajemniczonych w temat powinno byc duzym plusem. Plyta jest naprawde solidnie wykonana, a swiadczy o tym chociazby rozdzaj zamontowanych kondensatorow, wszystkie sa typu solid-state. Nie twierdze, ze MSI jest gorsza plyta, ale na pewno jest bardziej problematyczna dla niezbyt zaawansowanych osob chcacych podkrecac swoje procesory. Wybor nalezy do Was. :P

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego samego procesora (E2140) również dosyć długo się naszukałem i uznałem jednak, że biorę Abita IP35-E... Już piszę dlaczemu: :D

- nowy bios niweluje doubleboot

- biorąc pod uwagę gabaryty mojej karty graficznej (8800) tylko Abit daje mi realną możliwość wykorzystania wszystkich 3 slotów PCI

- i co najważniejsze, ma wysokiej jakości kondensatory, co dla kogoś kto miał "płaczące" pasywne MB (Asus, MSI), de facto głośniejsze od tych z wiatrakami... :/

Abit IP35-E (AnandTech)

"Comes will all Japanese capacitors and low-profile solid caps at the CPU power regulation circuit. The IP35-E uses the same PWM RT8802A IC as the top-of-the-line IP35 Pro. There was no buzzing or ringing from the board's power circuit during Orthos and S&M's test sessions."

 

Smutny jest za to brak dodatkowego portu PCI-E, który chciałem wypełnić kontrolerem RAID Adapteca (1420SA) - na szczęście, jest kompatybilny również ze standardowym PCI. (Abit IP35-E nie ma wsparcia dla RAID)

 

Słyszy się też kiepawe opinie na temat serwisów Abita.

+ Foxconn P35A ma drugi PCI-E fajnie umiejscowiony... hmm

 

Chociaż... ja wciąż jeszcze się nie przekonałem - jeszcze niczego nie kupiłem. Jakieś sugestie - piszcie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak można było się spodziewać, sporo osób ma własnie ten problem:/

No więc wszystko fajnie ale jednak dalej pozostaje pytanie dla zaawansowanych:) Powtórzę więc. Jeśli przyjąć że timingi i te wszystkie [ciach!]ły do poustawiania są na tym samym poziomie na w/w płytach, to którą brać:). Ja wiem że marudzę ale jak boga kocham nie miałem w życiu takiego dylematu bo cena jest w sumie taka sama. Może w takim razie iść raczej tropem typu- która bardziej przyszłościowa ale to raczej też to samo. Tak czy inaczej czekam na dalsze opinie i porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-18

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-13

 

 

Zobaczcie jak jada po neo-fr.. wrrr.. ;/ od 4 dni czytam i czytam i wybrac nie moge :(

 

 

P.S. Asus P5K dobry? Na apollo.pl o zlotowke drozszy od msi-fr ;-) za to foxconn'a nigdzie w sklepach znalezc nie moge.. jeszcze jest Abit P35-E...

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w Agito.pl nie ma Foxconna tylko Abit P35-E

A czy Agito to jedyny sklep w Polsce? ;] Jest duzo sklepow gdzie Fox jest i jak ktos chce go kupic to na pewno go znajdzie. ;]

 

 

W ogole to ja juz nie wiem czego niektorzy chca. Macie dobra plytke co potwierdzaja recki na roznych portalach i sami uzytkownicy, jest w dosc przystepnej cenie wiec czego chciec wiecej? :blink: Ktos sie lubi bawic alphami to spoko niech bierze MSI, ktos inny nie ufa marce FOXCONN (z niewiadomych powodow) to ma Abita. Wybor nie jest trudny tylko trzeba wykazac troche zdecydowania, bo ciagle rozmyslane czy ta bedzie lepsza, a moze tamta do niczego nie prowadzi oprocz metliku w glowie.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już jestem zdecydowany na Foxconna P35A ;) Pozdrawiam

hehe no ja tez zamówiłem już foxconna ale i tak jakieś takie mieszane uczucia. Dobrze by było żeby ktoś jeszcze dorzucił pare swoich opini i spostrzeżeń dla przyszłych kupujących. Pozdro.

Aha i takie pytanie w sumie o procesor e2140. Która rewizja jest (prawdopodobnie) najlepiej krętliwa??? Sorki że tutaj no ale płyta odnosi się do tego procka wiec...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługiwane procesory Core 2 Extreme, Core 2 Duo, Pentium Extreme Edition (9xx, 8xx), Pentium 4 Extreme Edition, Pentium D (9xx, 8xx), Pentium 4 (6xx, 5xx), Obsługa technologii 65nm

 

FSB 1066 / 800 / 533 MHz

 

powinno dać radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...