Skocz do zawartości
rudy178

Jaką Kupić Płyte Do Tego Zestawu!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Mam pytanie do Państwa w sprawie parametrów komputera. Otóż chodzi o to, że składam komputer i chciałem się Państwa poradzić w sprawie doboru płyty głównej. Oto zestaw:

 

Procesor : Intel Core2 Duo E4300 1.8GHz (S775) BOX

 

Płyta główna : Abit AB9

Gigabyte GA-965P-DS3 Intel P965

AsRock CONROEXFIRE-eSATA2 Intel 945P

Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI

 

Pamięć RAM : OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

 

Reszte części posiadam.

 

 

Więc w sprawie płyty to chodzi o to, aby była ona wydajna, bardzo dobrze się "podkręcał" "procek" i ogólnie dobre miała parametry, więc którą radzicie??

 

Dziękuje za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Miper"

 

Tak grafe mam zamiar kupić GF8600GT Galaxy te najtańszą, zasilacz mam w obudowie 450W, ale i tak zmienie go na LEPSZEGO (chieftec, be quiet!, tagan ok 400W)

 

Ogólnie to chce zestaw do 1500zł (płyta+proc+grafa+ramy) na C2D najlepiej e4300 Bo sie dobrze kręci no i płyte główną tą co podałem, ale może są lepsze?

 

Pomóżcie bo naprawde mam kłopot, a potem chce to wszystko na maxa podkręcić!! Z wentylatorem Scythe Infinity:):) (chyba, że też jest lepszy do ceny 170zł)

 

Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę chyba jednak Abita IP35-e i C2D e4300:):) i ramy OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

 

Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie do podkręcania, a Wy jak uważacie?

 

"Nerevar" dlaczego E21xxx?? Skoro e4300 jest świetnym prockiem i "królem" OC :wink: we wszystkich testach :)

 

"BEKA" nie, 8600 zdecydowanie GALAXY, a zasilacz to jest 4Life Hell Fire 450 Silent z 12cm wentylatorem tutaj masz linka do obudowy z zasilaczem: obudowa + zasiłka TRACER Lecz go za miesiąc zmienie na któregoś z poniższych :

1. Chieftec CFT 500A 12S 500W

2. Be quiet Straight Power BQT E5 400W

3. Tagan 400W U33 2 Force II Series

4. Tagan 430W U15 Easycon Serie

 

"JUNIOOR" Goodramy podobną są cienkie tak bardzo dużo osób mówi Woloe OCZy, jak juz to polećcie mi jakies ocz-tki 2GB do 350 zł

 

WIĘC CO O TYM SĄDZICIE??

Edytowane przez rudy178

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GALAXY?? fanbojem jestes?? Palita 8600 Sonic+ wykrecisz spokojnie z GT na GTS a to jest 150zł ;)

A goodramy wcale takie słabe nie sa bo sa na Mikronach 9... dobrze mowie??

Edytowane przez maxiu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"maxiu1"

Nie jestem fanem GALAXY, ale podobno są dobre i nie hałasuje chłodzenie .

 

A może dorzucić z 80 zł i kupić wersje GE??, która bliżej podchodzi do GTS i ją podkręcić jescze.

"Maxiu1" masz gdzieś opis tego Palita sonic i jak go podkrecić?

 

WERSJA GE :

GeForce 8600 GE Galaxy

 

I jak??

 

"JONYK"

 

Tutaj masz świetną stronke, na której testują płyty:) Poczytaj sobie ją całą:)

 

Test płyt głównych dla Core 2 Duo LGA775

 

Moim zdaniem zdecydowanie pozycja nr. 2. Abit IP35-E, lecz nie wiem jak się podkręca Foxconn, ponieważ nie ma jej na komputroniku także nie sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak widząc po opiniach innych rzeczywiście ten Palit sonic+ jest lepszy:)

 

A teraz druga sprawa, ehh to karta graf. czytając na PUREPC natknąłem się na pare tematów mówiących, że lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>

Radeon X1950 Pro niż 8600 GT co o Tym sądzicie?? (x1950 jest lepszy od 2x 8600GT tu jest TEST )

 

Radeon x1950 Pro Extreme

LUB

 

Radeon_X1950GT_Palit_Dual_DVI_512MB

 

LUB

Radeon_X1950_Pro_Sapphire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego E21xxx?? Skoro e4300 jest świetnym prockiem i "królem" OC :wink: we wszystkich testach :)

Miałem w ostatnim okresie podobne dylematy. Przemyślałem sprawę i kupiłem E2140. Na razie nie miałem czasu na dokładne zabawy w kręcenie (sprzęt chodzi od wczoraj), ale już przy pierwszym włączeniu zmieniłem FSB na 333 bez podbijania napięcia i jest rock stable :D Mam teraz 2666 MHz i troszkę kaski w kieszeni. Według mnie nie ma sensu dopłacać do E4xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GALAXY?? fanbojem jestes?? Palita 8600 Sonic+ wykrecisz spokojnie z GT na GTS a to jest 150zł ;)

A goodramy wcale takie słabe nie sa bo sa na Mikronach 9... dobrze mowie??

 

"TAKIE SLABE"... wiec skoro OCZ sa DOBRE, to po co ma brac ramy "NIE TAKIE SLABE"?

 

 

 

 

Procka 2160 zamow selekta od sectora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"crash zero"

 

"Selekta od sectora" hmmm czyli mam rozumieć, że selekta? Ja biore tego E2160

MOŻE BYĆ???

 

Aha teraz co do płyty głównej to....już na 100% brałem ją (asus ip35-e), ale zobaczyłem tę płyte :) MSI p35 neo2 FIR

 

Tutaj macie TEST TEJ PŁYTY wychodzi, że najlepsza:) lepiej sie kreci(asus 2,9 MSI 3,1) i lepsze ma wyposażenie, co sądzicie??

 

Brałbym Foxconna, ale nie mają w komputroniku :sad:

 

Co powiecie?? Może mieliście doczynienia z oby dwoma płytami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu forum PUREPC i Waszych opinii i różnistych testów doszedłem do wniosku, że b.dobrym (nie najlepszym heh) zestawem do OC będzie:

 

A.D 1 : Baaaardzo długo sie zastanawiałem nad Abitem ip35-e i właśnie tym MSI neo2 FIR, wybrałem MSi dlatego, że ma bogatsze wyposażenie i lepiej się kręci:) A naprawde nad sam wybór płyty spędziłem na testach prawie cały dzień (ok 12 H czytałem wszystko o w/w płytach!)

 

A.D 4 : Brałem pod uwage OCZ i te goodramy pro 900. Czytając teksty na forach i testy to powiem Wam, że to na to samo wychodzi, nooo OCZ tyci lepiej wychodzi :)

 

1. Płyta główna : MSI p35 NEO2- F I R

2. Procesor: Intel Pentium Dual Core E2160

3. Karta grafiki : GF 8600 GT Palit Sonic+

4. Pamięć ram : OCZ 800MHZ rev.2

 

I to kupie raczej, a WY co mówicie dobry :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...