Skocz do zawartości
Papuka

Modernizacja

Rekomendowane odpowiedzi

płyta główna Asus P5PL2-E

procesor C2D E4300

pamięć GoodRam DDR2 1GB 667MHz

dysk twardy WD Caviar 120GB ata 160GB sata

zasilacz amacrox warrior 350W (peak 400W)

grafika Asus EN 6600

 

Teraz pojawia się pytanie co można zmienić w tym zestawie aby był jak najwydajniejszy. Na razie chcę zorientować się tylko co i jak a potem pomyślę o pieniążkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie wymiana mobo i podkręcenie ... chcesz się w to bawić ?

 

Na chwilę obecną procek pracuje z częstotliwością 2300MHz ;) minimum podkręcenia dla e4300 to wręcz obowiązek :) zmieniłam mu tylko szynę z 200 na 266 i dla tej płytki co posiadam to max przy wyższych ustawieniach buntuje się. W sumie to zastanawiam się nad zmianą mobo i grafiki. Grafika na 99% 7900GS od galaxy ale nie mam pomysłu co do mobo. Przy zmianie grafiki i płyty finanse będą wyższe bo puszczę na allegro poprzednią grafikę i płytę. czy przy zmianie grafiki i płyty musiałabym zmieniać zasiłkę czy ten amacrox udźwignie zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foxconn P35A ? słyszałam o tej płytce naprawdę jest warta uwagi? Może jednak lepiej abita albo asusa?

bierz Abita na p35, podobno po wyjsciu nowego biosu jest naprawde godny uwagi ( i zaoszczedzisz 40zl)

a jakbys znalazla w skarpecie na palita, abita i :

http://allegro.pl/item243610261_1gb_ddrii_...lep_poznan.html

to bys mial picus glancus maszyne :D

 

@down

moj blad :P

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia szpanu :) Przeżyłam 2 płyty ECS 1 Asrocka teraz jest Asus dodam że ECS i Asrock padły przy dużej pomocy zasilaczy ;) rozumiem że przedmówcy mają na myśli ten model:

http://www.allegro.pl/item244056345_abit_i...o_7_1_ip35.html a grafika to takie cudo:

http://www.allegro.pl/item240234611_palit_..._sonic_1ns.html

Patrząc na ceny trzeba mieć nadzieje ze moje poprzednie zabawki pójdąpo dobrych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady :) co do mobo pomyślę jeszcze nad ostatecznym wyborem. Wybór jest spory, ale wątków też jest sporo, najlepiej byłoby gdyby trafiła się płytka pod którą mogłabym podpiąć moje cd-rw, nagrywarkę dvd oraz dysk ata :) ale zapewne nie obejdzie się bez przejściówki ata na sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...