Skocz do zawartości
ABI-FOX

Którą Płytę Wybierasz Z 4 Na P35 Do 450zł ;)

Którą płyte wybierasz   

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą płytę wybierasz z P35 ?

    • Abit IP35-E
      24
    • Foxconn P35A
      24
    • MSI P35 NEO2-FIR
      11
    • MSI P35 NEO2-FR
      9


Rekomendowane odpowiedzi

Wybor zalezy czego od plyty oczekujemy. Kazda wymieniona plyta pozwala na dobre O/C. Jezeli chcemy miec raid'a, FireWire to wybor jest prosty -> MSI P35 NEO2-FIR. Jezeli nie chcemy miec problemu z podwojnym restartem to na 'oryginalnym' biosie to Foxconn P35a nam to zapewni. Podobno nowy bios do Abita rozwiazuje ten problem, ale nie kazdy flash'uje bios na plycie bojac sie, ze cos moze pojsc nie tak i przez to padnie plytka. Ja osobisce wybalem Foxconn'a i jestem zadowolony. Plytka jest bardzo stabilna i prosta do 'ogarniecia'. Uzyto w niej wylacznie kondensatow polimerowych co jest imo duzym plusem, bo plytka powinna 'zyc' az do wymiany na nowa co w moim przypadku nie nastapi szybciej niz za 3-4 lata. Z tego co wiem inne plyty maja takie kondensatory tylko przy sekcji zasilania. Oczywiscie nie twierdze, ze inne plyty szybciej padna, bo moga i 10 lat dzialac bez problemow, a Foxconn dawno lezec w 'grobie' (wszystko zalezy od bardzo wielu czynnikow) nie mniej jednak podejscie inzynierow z Foxconn'a bardzo mi sie podoba, bo ma na celu zminimalizowac prawdopodobienstwo padniecia plytki na przyklad na skutek rozlanych kondensatorow. ;]

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tytule dopiszcie Ankieta dla płyt do 450zł .... :wink:

 

Ja postawiłem na abita, tłumaczyć nie trzeba, bezawaryjność, solidne wykonanie robi swoje. Dlatego wybrałem tak a nie inaczej .

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś potrzebuje płyty z 3pci to wybór prosty Abit lub Foxconn. Jeśli ktoś potrzebuje płyty z bajerami typu RAID lub FireWire to MSI. Jeśli ktoś potrzebuje płytki z COM 1 i LPT to Foxconn. Tak jak widać zależy od potrzeb danego użytkownika co ma wybrać.

Ja mam Foxcona i jedynie co mnie irytuje w tej płycie to niedopracowany BIOS a właściwie zaniżanie częstotliwości procka przy fsb 266 lub 333 jeśli procesor standardowo ma fsb 200 (np. E4300) ale idzie łatwo to obejść zwiększając/zmniejszając o 1 fsb przy 266 lub 333 (np 265/267 lub 332/334) a tak to z płyty jestem zadowolony bardzo. Radiatorek na mostu północnym mimo, że lipnie wygląda spełnia swoją funkcję bezproblemowo.

Mój głos padł na Foxconna :) chociaż powoli cena jego wzrosła od wtedy jak ja kupowałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalem przed identycznym wyborem, kupilem i zaglosowalem na msi fr

fox jest tak naprawdę jeszcze nie sprawdzony bo ma go bardzo malo osob

pdwojne starty wystepuja u mnie tylko po wiekszej grzebaninie w biosie

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce wodotryskow wiec pewnie Abit IP35-E.. Bo po co mi Com.. LPT.. FireWire.. Raid.. Czy CF.. skoro i tak z tego nie bede korzystac, dodatwkowo ma swietny design.. dobre chlodzenie no i na egieldzie zrobili az FSB az 550 (!) ale na tym samym miejscu klasuje Msi Neo2-FR bo jest rowniez bardzo dobra ale jak mowilem nie potrzebuje tych bzdetow ktore wymienilem wiec po co maja mi wadzic ;-) i jest za bardzo kolorowa xDD hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce wodotryskow wiec pewnie Abit IP35-E.. Bo po co mi Com.. LPT.. FireWire.. Raid.. Czy CF.. skoro i tak z tego nie bede korzystac, dodatwkowo ma swietny design.. dobre chlodzenie no i na egieldzie zrobili az FSB az 550 (!) ale na tym samym miejscu klasuje Msi Neo2-FR bo jest rowniez bardzo dobra ale jak mowilem nie potrzebuje tych bzdetow ktore wymienilem wiec po co maja mi wadzic ;-) i jest za bardzo kolorowa xDD hehe

Ten sam powód ;) W czwartek (góra piątek :P ) będę posiadaczem IP35-E ze względów które podał crash_zero ;) Trochę mnie martwił poodwójny start... ale jak przeczytałem, że nowy bios to likwiduje :D nic tylko brać ;)

Pozdro

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...