Skocz do zawartości
pere

Wybór Mobo Do O\c

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie. za 2-3 dni zamawiam kompa z procem E6750 i mobo: no właśnie... . Chce na tym procu i Scythe Mugen lub Ninja dojść do ok 3,4Ghz. Chyba to możliwe nie??Potrzebuje stabilnej płyty aby trzymała tego C2D i pozniej GF 9xxx. Myślałem nad Msi P35 Neo2-FIR, ale czy na niej dojde do 3,4 GHz. Podobno zła jest bo jakies zwolki ma, mozecie mi wytłumaczyć o co z tym chodzi?? i jeszcze o co chodzi z tymi timingami bo nie bardzo wiem, wiem tylko ze na niej trzeba je ręcznie ustawiać. jeżeli nie to jakaś inna mobo do 500zł w komputroniku tylko. I czy HuntKey HK-350AP utrzyma tego E6750 2,66@3,4 i 7900GS??

Edytowane przez pere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie napalilem na abita ale patrzac na nowy bios gowno w nim naprawili.. przeczytajcie kilka ostatnich postow w dziale Abit i kilka w dziale MSI, o Abicie ciagle problemy, na MSI ludzie juz dawno sie zajeli kreceniem a nie narzekaniem bo nie ma na co ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawić się w Oc i nie wiedzieć co to są timingi... n/c :mur:

 

Są to opóźnienia pamięci RAM. Im niższe, tym lepiej ale im bardziej je wyżyłujesz, tym mniej będziesz mógł wyciągnąć MHz z pamięci.

W przypadku MSI trzeba je ręcznie poustawiać, bo domyślne bardzo zaniżają wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MSI musisz poustawiać ręcznie timingi itd. Ludzie są jednak z niej zadowolenie i dobrze na niej kręcą...

 

Bo to jest bardzo dobra plyta tylko trzeba sie znac lub miec pomoc..

 

 

Bawić się w Oc i nie wiedzieć co to są timingi... n/c :mur:

 

Są to opóźnienia pamięci RAM. Im niższe, tym lepiej ale im bardziej je wyżyłujesz, tym mniej będziesz mógł wyciągnąć MHz z pamięci.

W przypadku MSI trzeba je ręcznie poustawiać, bo domyślne bardzo zaniżają wydajność.

 

z/w... domyslne domyslnymi, tu chodzi o to ze trzeba ustawic oprocz standardowych 4 timingow jeszcze 10 innych xD bo sa ustawione na 38 12 12 12 12 12 12 i pozostaja ciagle takie same... ale szybka lekcja na forum i sie nauczy albo niech da stndard, i tak nie przejdzie FSB 500 a dopiero po 500 zaczynaja sie problemy.. stary z tego co teraz o abicie sie dowiaduje to ta msi jest niebo lepsza.. pozdrofka

 

 

p.s. mam neo-f u brata, i tez te timingi trzeba ustawic i jakos mam lepsze wyniki w everescie np niz moj kolega w dual channelu na amd 6000 3ghz.. ja mam 6550 2.33ghz ;-) takze poprostu trzeba sie pobawic troszku ;-)

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...