Skocz do zawartości
Gość

Fotoradar Strazy Miejskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie.. jakis czas temu byla cala afera i w koncu przeszlo ze wiejscy moja wystawiac mandaty z fotoradarow. Z drugiej strony duzo dostales + pkt? Aha.. i zeskanuj zdjecie i pokaz czy sie ladnie usmiechales ^^ jak sie juz robi tak drogie zdjecia to chociaz tak zeby sie na nim dobrze wygladalo ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ozeczenie trybunalu konstytucyjnego ze nie moga wstawiac mandatow, nie moga tez kierowac sprawy do sadu :P nie wiem tylko na ile to aktualne, czy czegos nie zrobili z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straż miejska wróciła do kontrolowania ulic fotoradarami po czterech miesiącach przerwy. W marcu Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jest to niezgodne z prawem o ruchu drogowym. W czerwcu Sejm zmienił ustawę, rozszerzając kompetencję straży właśnie o możliwość ścigania kierowców przez fotoradary. Sprawa jest prosta - jeśli fotoradar straży miejskiej złapie kogoś na przekroczeniu prędkości albo bez zapiętych pasów, to nie ma zmiłuj - dostaje mandat tak samo, jakby zarejestrował go fotoradar policyjny. W życie wszedł przepis, który na to pozwala. Straż miejska w całej Polsce od jutra będzie mogła wystawiać mandaty za przekraczanie prędkości i złe parkowanie. Funkcjonariuszom straży pozostawiono także dotychczasowe uprawniania: usuwanie pojazdów stwarzających niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg i blokowanie kół w autach, które są nieprawidłowo zaparkowane.

Od lipca moga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziabne ich od strony formalnej ;) w liscie z fotka nie podali podstawy prawnej swojego dzialania :P . bo za cholere nie moge znalesc paragrafu ze moga, nie ma nic na ten temat ani w prawie o ruchu drogowym, ani w ustawie o strazach gminnych.

 

a no i fotka, w realu jest troche jasniejsza, slabe swiatlo bylo jak robilem (nie mam skanera) kierowala moja mama:p

Dołączona grafika

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Berkut, a nie bierzesz pod uwagę faktu, że jak masz niewidoczne blachy to:

1. Miśki cię wypatrzą na ulicy, zatrzymają i już sobie pojeździłeś z zakrytymi

2. Straż zgłosi twój przypadek na pały i następnym razem będą stać obok tego radaru z lizakiem.

 

Wbrew pozorom trafiają sie funkcjonariusze, którym "się chce", ba nawet czasem są nadgorliwi ;)

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blachy sa niewidoczne (bardzo zamazane) tylko czasami (>60) i po zatrzymaniu sie funkcjonariusz nie jest w stanie stwierdzic dlaczego ich nie widzial. Widocznych mechanizmow brak.

 

Naturalnie nie jest to cos co ma sluzyc do szalenstw po miescie a bardziej kiedy czlowiek sie zapomni / ma pecha. Do tej pory nie dostalem fotoradaru nigdy a jezdze dosc energicznie, niechcialbym dostac frajerskiego mandatu..

 

Kiedys jezdzilem bez blach ok 3 tygodni, miski nigdy mnie nie hajtnely...

Edytowane przez berkut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...