Skocz do zawartości
L96A1

Komputer Dla Kolegi...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam za zadanie złożyć komputer dla kolegi. Fundusze są ograniczone do 1700 zł (łącznie z przesyłką). Oto zestaw, który stworzyłem:

 

 

Procesor Intel Pentium Dual Core E2160 1.8GH 1MB 254.00

Płyta MSI P35 Neo2-FR 398.00

Pamięć DDR2 2x1GB 667MHz Kingston 219.00 lub DDR2 2x1GB 667MHz Goodram 209.00

Karta GeForce 8600GT Palit 256MB 128b NE/8600T+T321 359.00

Dysk WD Caviar 160GB 7200 8MB WD1600AAJS 180.00

Zasilacz ModeCom MC-350ATX 2.0 350W 88.00

Obudowa Sharkoon Rebel9 Eco Silver 139.00

 

Cena z przesyłką to ok. 1660 zł i do tego dwa wentylatory 12 cm. W planach mamy OC w okolicach 3 GHz i nie wiem czy nie będzie problemów z pamięciami. Komputer ma służyć głównie do grania w CS:S. Proszę o wszelakie sugestie do wyżej wymienionego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego Abita może być MSI, ale trzeba ręcznie poustawiać timingi. Ew. Foxconn P35A i grafika jak wyżej 8600gt Sonic+. Być może jeszcze zasilacz na trochę mocniejszy do takiego OC (ale ja się za dobrze nie znam na zasilaczach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kartę graficzną to nie widzę sensu ładowania się w droższego 7900. Co do wersji Sonic+, to niestety nie jest dostępna w apollo.pl (jest tylko Sonic) więc nie wiem czy jest sens dopłacać te ~32 zł do wersji Sonic. Zasilacz powinien wystarczyć, z tego co wyczytałem MC-350 to Amacrox Warrior AX400-PNF w brzydszej obudowie ;). Co do mobo to myślicie, że ten Abit P35-E będzie lepszy od NEO2 -FR? Z tego co obiło mi się o uszy to ten Abit jest dość awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając odpowiedzi w tym wątku nie widzę, aby ktoś posiadał jedną z polecanych płyt. Tylko "Bierz MSI i nie marudź".

L96A1 - Najlepiej poczytaj opinie posiadaczy płyt pod procki intela na P35 i wyciągnij wnioski sam... czego kolega oczekuje. Na temat płyty się nie wypowiem, natomiast dysk zmieniłbym na Seagate 160 GB i zasilacz... na coś lepszego, ale widząc fundusze to hmm... może Delta400 z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyjacielu to sa moje wnioski, mam stycznosc z tymi mobo przez znajomych, nie bede sie klucic i sypac argumentow bo mi sie nie chce tyle pisac.. moja rada to moja rada, nie chcesz.. kup inna.. ja radze to co bym sam kupil i to co mam zamiar kupic jak sprzetam swoje stare graty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...