Skocz do zawartości
Hawk

Małe pytanko o 8RDA+XP1700 B0

Rekomendowane odpowiedzi

w moim przypadku zasilacz to na pewno nie jest mam 300w ale napiecie skala i wysoko np. 5v ma 4.95 i inne podobnie, poproboje z pamieciami (jednostrone sajteki :)) tak jak hawk, aha ja mam obsadzone dimm1 i dimm2, do 150mhz stabilnie powyrzej wychodzi z 3dmara i gier 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja problem rozwiazalem w ten sposob, moze troche drastycznie bo nie mam lana firewire i soundstorma :cry: , ale za mam stabilnosc nawet przy 175mhz - zmienilem na 8rda. na plycie bez plusika wszystko chodzi jak nalezy nawet bez dodatkowego chlodzenia, zero niebieskich zero wychodznia 3dmara to tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym slowe zrezygnowac z duall chanel i obsadzic sloty 2 i 3 i wtedy testowac maks pamieci????

Nie wiem jak jest z dual DDR, ale chodzi mi o to (żeby wykluczyć uszkodzenie płyty) aby osadzić jedną kość w gnieździe DIMM1 (to najbliżej krawędzi płyty) i zobaczyć czy na 333 będą siem takie cyrki działy np. z 3DMarkiem :?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spr. ktoś czy na 8RDA(+) po włożeniu pamięci w slot DIMM1 system (w moim przypadku WINXP) robi dziwne rzeczy np. wychodzi z 3DMarka itp...

Mam TwinMOS'y DDR400 w jednym module (512MB)

Jak zakladalem WC to troszke pozmienialem (ulozenie kabli, pamiec poszla z DIMM3 do DIMM1). Wtedy zaczely sie dziac rozne dziwne jaja - szybkie zwisy w Windowsie, 3DMarku, nawet po odkreceniu procka. Nie pomagalo doslownie nic co probowalem. Wtedy przelozylem pamiec do slotu wczesniejszego (czyli DIMM3) i jak reka odjal - wszystko smiga spoko na FSB=200 (pamiec synchro, 4-3-2-2CL).

Kumpel ma identyczna kosc jak ja (kupowalem dwie - jedna dla niego) - moze uda mi sie pozyczyc na troche i sprawdzic, czy w DualDDR tez tak sie dzieje, bo wtedy trzeba obsadzic DIMM1... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spr. ktoś czy na 8RDA(+) po włożeniu pamięci w slot DIMM1 system (w moim przypadku WINXP) robi dziwne rzeczy np. wychodzi z 3DMarka itp...

Mam TwinMOS'y DDR400 w jednym module (512MB)

Jak zakladalem WC to troszke pozmienialem (ulozenie kabli, pamiec poszla z DIMM3 do DIMM1). Wtedy zaczely sie dziac rozne dziwne jaja - szybkie zwisy w Windowsie, 3DMarku, nawet po odkreceniu procka. Nie pomagalo doslownie nic co probowalem. Wtedy przelozylem pamiec do slotu wczesniejszego (czyli DIMM3) i jak reka odjal - wszystko smiga spoko na FSB=200 (pamiec synchro, 4-3-2-2CL).

Kumpel ma identyczna kosc jak ja (kupowalem dwie - jedna dla niego) - moze uda mi sie pozyczyc na troche i sprawdzic, czy w DualDDR tez tak sie dzieje, bo wtedy trzeba obsadzic DIMM1... :?

Czyli chyba potwierdza siem to o czym myślałem że DIMM1 jest raczej przeznaczony do DUALDDR 8) 8) , zważywszy na fakt że DualDDR uzyskuje siem w kombinacji w której musi być to gniazdo DIMM1 inaczen wsio działa jako single :P 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i spr. , to jest własność chipsetu NForce2 że to gniazdo przy krawędzi MOBO (DIMM1) jest tylko do DUALDDR spr. na EPoX'e, MSI i wszędzie te same objawy 8) czyli po puszczeniu pamięci na 333 objawy te same np: 3DMArk siem sypie. Tak więc myśle że problem rozwiązany :D :P :P :P 8) . Czyli dla jednej kości RAM trzeba obsadzać DIMM2 lub DIMM3. 8) , a dla DualDDR DIMM1 i DIMM3 lub DIMM2 i DIMM1 lub wszystkie trzy DIMM 1 2 3. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i spr. , to jest własność chipsetu NForce2 że to gniazdo przy krawędzi MOBO (DIMM1) jest tylko do DUALDDR spr. na EPoX'e, MSI i wszędzie te same objawy  8)  czyli po puszczeniu pamięci na 333 objawy te same np: 3DMArk siem sypie. Tak więc myśle że problem rozwiązany  :D  :P  :P  :P  8) . Czyli dla jednej kości RAM trzeba obsadzać DIMM2 lub DIMM3. 8) , a dla DualDDR DIMM1 i DIMM3 lub DIMM2 i DIMM1 lub wszystkie trzy DIMM 1 2 3. 8)

Ten DualDDR to chyba troszke nie do konca jednak dopracowany, bo w tym trybie podobno nie osiagniesz takiej FSB (synchro z RAMem), jak w trybie Single. Trzeba by modyfikowac Vdd :?

Trzeba sprawdzic, co wiecej daje: Single wyzej taktowane, czy Dual o nizszym taktowaniu... i jak jest ze stabilnoscia obu.

Na weekend moze wezme druga, taka sama kostke TwinMOSa i zobacze co sie bardziej sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to sprawdze dzisiaj wieczorem. N moich kostkach FSB to maks 166MHz 5-2-2-2,5 tak aby bylo stabilnie. Zobacze jak pojda obsadzone w dimm2 i dimm3. Bo przyznam sie ze tego jeszcze nie probowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelozylem pamiatki do dimm2 i dimm3 puscilem na 170*11 i wynik w 3dsmarku spad do 9600. Szkoda. Na tych pamiatkach nie poszaleje. Ale za to jak obsadzilem dimm1 i dimm2 to pamiatki ida na 160Mhz 5-2-2-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelozylem pamiatki do dimm2 i dimm3 puscilem na 170*11 i wynik w 3dsmarku spad do 9600. Szkoda. Na tych pamiatkach nie poszaleje. Ale za to jak obsadzilem dimm1 i dimm2 to pamiatki ida na 160Mhz 5-2-2-2

Ja wczoraj puściłem wsio na FSB 170 pamiątki 6-3-3-2.5 i spox system full stable 8). Pewnie z timingami mógłbym zjechać ale było już późno :P:P:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie wim co o tym sadzic. Albo teraz produkuja tak chu@$%#e pamieci albo juz nie wiem co. Wadliwe plyty????

Co do mobo to raczej wsio jest ok, a pamięci to hmmmm... 8O :? . Ja jakoś siem uporałem z moimi Kingstonami i teraz wszystko lata bez problemu, pozatym trafiłem chyba na dobrego proca bo wstaje bez problemu na FSB170 bez zmiany vcore, lata na default 1,6V, na dodatek bez chłodzonego SB i standardowym radiatorku na NB, dopiero będe robił do nich chłodzenie :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i też tak testowałem dwie pamiątki w dim 1 i 2 tylko w 1 lub tylko w 2 czy 3 i przy magistrali 166 standardowych timingach 3dmark po chwili robi reset testowałem różne pamiątki i dalej kicha elixiry infineony

poradzcie coś

procek sie raczej nieprzegrzewa około 46c a standardowo mam 44c

tylko jtdno jakieś napięcie to 3,3v mam 3,0v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i też tak testowałem dwie pamiątki w dim 1 i 2 tylko w 1 lub tylko w 2 czy 3 i przy magistrali 166 standardowych timingach 3dmark po chwili robi reset testowałem różne pamiątki i dalej kicha elixiry infineony  

poradzcie coś  

procek sie raczej nieprzegrzewa około 46c a standardowo mam 44c

tylko jtdno jakieś napięcie to 3,3v mam 3,0v

spr. z jedną kością osadoną w DIMM2 lub DIMM3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:idea: EUREKA :idea:

udało sie nie jest to problem ani procków ani zasiłek ani ddrów

Problem polega na złym odczycie /zapamiętywaniu wartości napięcia dla procka

miałem tak że mimo ustawienia nap na np.1,7 V (wcześniej było np. 1,6V) i zapisie tego w biosie po restarcie niby pokazywało w ustawieniach biosu to co wcześniej ustawiłem a w biosie w zakładce tam gdzie mierzy napięcia było dalej to co przedtem czyli np. 1,6 V

Pomogło jak zrobiłem tak:

-ustawiłem wszystko na defult(lub normal wsio magistrale napiecia timingi mnożniki) i zapis do biosa i wyjście i tu komp albo tak przywisa że go trza resetnąć albo wstaje

-wchodze odrazu do biosa i ustawiam np mnożniki na 12 magistrale procka na 166 i ddrów na 166 nap. procka na 1,7V i reszte jak tam leci (przypomne że mam antka - patrz opis) zapisuje do biosa i wychodze tak jakoś to troche trwa około 2 sek aż ustawi i znowu albo wstaje albo jakby wisiał to go reset

-odpalam winde stable 3dmark idzie wynik 11796- 11850 wszystko śmiga sprawdzam napięcia jest 1,7 i w windzie tak pokazuje i w biosie

-powtarzam procedure z defultem i potem mnożnik na 12,5 i volty na 1,75V dla testu czy zapamięta idzie i winda i 3dmark wynik 11970 stabgilny jak diabli

-jak zrobiłem zmiane napięcia bez defultu (mnożnika i magistral to oczywista procedura niedotyczy) to zmieniały się tylko tam gdzie sie je ustawia a w rzeczywistości ich niezmieniało

KONKLUZJA

może by kto napisał do nVidi bo to po ich stronie leży chyba błąd ( to jest w czipie regulacja napięć) zresztą na różnych płytach sie to samo dzieje

ALE NAPŁODZIŁEM WYTESTUJCIE CZY TO U WAS LECZY PROBLEM RESTARTÓW

:D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy nato !!!!

No ok ale umnie nic takiego siem nie dzieje, zapamiętywanie w biosie mam ok, napięcia tak jek ustawie tak są (rev. mobo 1.1). Tak więc może to pomaga przy odp. konstrukcji mobo :?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka wersja biosu?

I masz tego SP1 do XP?

Co sie tak tego SP1 czepiles.. Po co on wogole?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka wersja biosu?

I masz tego SP1 do XP?

Co sie tak tego SP1 czepiles.. Po co on wogole?

 

Pozdrawiam

Bo bez SP1 do XP przy instalacji sterów do NForce'a wywala błąd i chce aktualizacji windy właśnie SP1. Bodajże chodzi o USB2.0 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały pomysł; może zmienić tytuł na coś w stylu Kompendium EPoX'a i będziemy wpisywać nasze uwagi odnoście EPoX'a i ogólnie płyt na NForce 2. Wszystki problemy i rozwiązania 8)

Co wy na to :?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hawk jest taki patch do XP wlasnie z USB 2.0.. Moze on pomoze. Nie wpadles pierwszy na pomysl z tym Epoxi kompedium, wlasnie planowalem napisac do jakiegos Moderatora i moznaby przykleic taki topic. Zaraz postaram sie to zalatwic.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...