Skocz do zawartości
ath

P31 - Wielka Niewiadoma?

Rekomendowane odpowiedzi

co do tej płytki lepiej wybrać:

1. Goodramy - w opisie pisze, że nie działają w dualu ;/

2. Kingston

Ja mam te good ramy na tej płytce i jak najbardziej działają w dualau :D i spokojnie chodzą na 700 4-4-4-12.

W tym sklepie chodzi o to że kupujesz jeden moduł pamięci, a nie o to że nie pracują w dualu B-)

Edytowane przez jarko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie o mój zasilacz Chieftec HPC-360-202-DF. +3.3V: 28A • +5V: 35A • +12V1: 17A • +12V2: 15A • -5V: 0.3A • -12V: 0.8A • +5sb: 2A

 

Czy nie mam za słabej "dwunastki" do e2160, p31, 8600gt i 2gb ram? Chciałbym, aby wszystko działało stabilnie, również po niewielkim OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie o mój zasilacz Chieftec HPC-360-202-DF. +3.3V: 28A • +5V: 35A • +12V1: 17A • +12V2: 15A • -5V: 0.3A • -12V: 0.8A • +5sb: 2A

 

Czy nie mam za słabej "dwunastki" do e2160, p31, 8600gt i 2gb ram? Chciałbym, aby wszystko działało stabilnie, również po niewielkim OC

Jeżeli podane przez Ciebie parametry zasilacza są prawdziwe, to bez problemu uciągnie on taki zestaw :wink: .

Edytowane przez $cREw$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage:

Strona 16 w manual-u podpunkt 1-4-1.

3. Because of chipset limitations, do not populate both DIMM sockets of the same channel

(e.g. DDRII1 and DDRII2) with double-sided memory modules to prevent system's failure to

start or incorrect detection of memory modules.

Czyli tak przy 2 kościach wsio ryba jakie one są ale już przy 3 może być problem.

Więc rozsądnie będzie zaopatrzyć się w pamięci jednostronne.

Te będą jednostronne ?

- Nie, są dwustronne (trzymam je w rękach) okazało sie że jednostronne są ciężko dostępne.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się ten model 3 miesiące temu spalił i kupiłem taki sam ze względu, że byłem z niego zadowolony. wtedy jeszcze nie myslalem o nowej konfiguracji i sie zastanawialem czy wszystko bedzie dzialalo stabilnie. musze tylko sprzedac stare czesci i smigam do sklepu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ta: Płyta MSI P31 NEO-F V2 / i P31 / PCIex / GB LAN / Sock. 775

 

Będzie odpowiednia do zestawu:

 

E2160 @ 3,0 1,325V

KINGMAX DDR2 4GB (2x2GB)/800MHz PC2-6400 CL 5.0 DUAL

be quiet! Straight Power BQT E6-400W ATX 80+

 

 

Czy na tych pamięciach i tej płycie ten proc wyciągnie to?

Mogę kupić tę płytę za 188zł i nie ukrywam, że to podratowało by trochu sytuację - miałem kupować Płyta Gigabyte EP31-DS3L /i P31/ PCIex / GB LAN / Sock 775 ale teraz to już koszt 218zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo ma słabszą sekcję zasilającą, zapewne nie kręci się na niej tak dobrze jak na Gigabyte'cie...

ogólnie wolałbym jednak kombinować kasę na EP-31 DS3L...

 

http://allegro.pl/item468069301_ga_ep31_ds...cja_gratis.html

 

150zł licytacja, 199zł KT (+ dorzucone 512MB ddr2) - na gwarancji jeszcze niecałe 3 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...