Skocz do zawartości
Warrior

Procesor + Płyta Główna (+/- 800zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę za ok. 800zł (trochę mniej lub minimalnie więcej) kupić procesor i płytę główną.

Procesor nie będzie kręcony zależy mi na stabilności. Dużo dokumentów + programy (programowanie + grafika).

 

Z podstawek rozumiem brać tylko pod uwagę AM2 oraz 775 ? Głównie zależy mi na podsunięciu zakupu procesora, płytę zawsze można dobrać a nie mam pojęcia czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> A64, A64x2, Icore, Icore2. Co byście polecili w tej cenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podstawek rozumiem brać tylko pod uwagę AM2 oraz 775 ?

Nie - tylko 775. Am2 może mieć zastosowanie ( w tej konkretnej chwili ) tylko do low endu przy ograniczonych mocno funduszach (chyba że ktos liczy że kupi phenoma :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zakres poszukiwań się zmniejszył :D

Czyli do wyboru zostało mi:

Intel Core 2 Duo E4300 1.8 GHz s. 775

Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz s. 775

Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz s. 775

 

Który z tych wybrać (warto 2.2 ?) ? I jaką płytę do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do wyboru zostało mi:

Intel Core 2 Duo E4300 1.8 GHz s. 775

Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz s. 775

Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz s. 775

Niekoniecznie.

Warto jeszcze rozważyć E2140, E2160 i E2180.

Sam niedawno dokonywałem podobnego wyboru.

Początkowo właśnie chciałem E4400. Jednak po przeanalizowaniu wszystkiego kupiłem E2140. Na razie spokojnie chodzi na standardowym napięciu przy 2666 MHz. Więcej nawet nie chce mi się kręcić, bo w moich zastosowaniach póki co nie ma po co.

Różnicę w cenie wydałem na lepsze mobo i ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę na p35, msi pewnie może foxconn - zaraz powinien zjawic sie tu beka albo inny wymiatacz i sypnąc numerkami, które akurat rukezują.

 

Problem polega na tym, że wykluczenie OC z Twoich działań jest ... niemądre.

Dobra płyta (stabilna bez podwójnego boota ;) wysokim htt) i do tego proc selekcjonowany przez chłopaków z forum (Lanc, Sector19 o ile się nie mylę) i masz 3-3,2 GHh 2 jajka na dzień dobry na 2160-2180 przy standardowym napięciu, napiecie mozna podbijac , stabilność testować ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solti -> wielkie dzięki. Biore E2180 (a tym samym zyskuje z 200zł) :D

 

Teraz poszukam płyty pod 775, jak ktoś pamięta jakieś numerki dobrych płyt to z góry dzięki :)

 

Ok mam: Foxconn P35A lub MSI P35 NEO2-FIR

Edytowane przez Warrior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle zle zle :P

 

 

Kolega nie chce krecic, wiec proponuje mu taki maly myk. Kup sobie MSI Neo2-FR, 400zl. Do tego kup selekta od Lanca, byle chodzil na default na 333fsb, przestaw zworke w msi. I praktycznie bez grzebania w biosie i niepotrzebnego stresu, masz za 800zl, procesor e6750 za 700zl ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć ram potaniała teraz, więc możesz wziąć coś szybszego, jak np. A-data Extreme, Goodram PRO. Różnice między 667 a 800 zobaczysz tylko w benchmarkach, więc możesz ostatecznie wziąć coś z 667, np. Kingstony na Elpidach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...