Skocz do zawartości
Mr.Pool...

Bios Do A-trend Atc-6220c-00

Rekomendowane odpowiedzi

Mam starą płytkę A-Trend ATC-6220 - symbol biosu to i440BX-W977TF-ATC-6220C-00 wersja 1.104 WB jest to już nie spotykany typ biosu - te które są dostępne na sieci nie są kompatybilne.

 

Zwracam się do wszystkich forumowiczów którzy mogli by mi pomóc, by przejrzeli swoje zasoby i sprawdzili czy nie mają gdzieś nowszego oprogramowania do tej płytki, a może mają w piwnicy samą płytę wiem że były modele które jako nowe miały bios w wersji 1.105.

 

Druga prośba to czy ktoś miał okazję uruchamiać na tej płycie Pentium 3 700MHz i wyższe na slot 1 ? bez przejsciówki. Chcę kupić na nią Coppermine ale nie wiem czy mam szansę go na niej uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Niby dlaczego?

 

Sam bym chciał wiedzieć dlaczego, poprostu nie działa i już :(

 

Tak jak pisałem wcześniej biosy które są dostępne na necie są niekompatybilne to sa biosy o oznaczeniu -6220C-KZ lub -6220C-VH a ja potrzebuje -6220C-00 wielkość 256. Podczas próby załadowania tych biosów wyświetla mi się taki napis :

- The program file's part number -

- Does not match with your system ! -

 

a czy ktoś się może orientuje czy można załadować do płyty bios z innej płyty tego samego producenta która oparta jest na tym samym chipsecie ?? czy warto popróbować ? i czym to może grozić ?

Edytowane przez Mr.Pool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory dokladnie bios wgrales? Ten modyfikowany czy zwykly?

Oczywiscie zrobiles kopie tak jak pisalem?

Czy podczas startu probuje czytac ze stacji dyskietek?

Jezeli probuje to nagrywasz bios na dyskietke systemowa razem z flasherem i dopisujesz do autoexec'a odwolanie do flasher'a np:

awdflash.exe bios.bin /py

Zapisujesz i uruchamiesz z dyskietki komputer, bios powinien sie sam wgrac. Jezeli nie to zostaje wgranie przy pomocy innej plyty lub programatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholernie mnie podkusiło i wgrałem ten modyfikowany - na szczęście juz wczesniej zrobiłem kopie starego biosu :) - czy czyta z dyskietki nie mam pojęcia wiem ze napiecie pojawia sie na dyskach. po zatym klawiatura nie dziala monit czarny :(

 

 

- co oznacza /py ?? wyczytałem że mozna wgrac za pomocą /QI

Edytowane przez Mr.Pool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerka ! teraz to się chyba coś zrombało na maxa :(

 

Płyta główna nie daje znaku życia, choć dyski startują - co się dzieje ?

 

Jak załadowałem ten nowy bios to ekran był czarny ale płyta główna dawała znak życia - wydawałą jeden krótki dzwięk.

 

Wyjąłem bios by przeprogramowac go na drugiej płycie zupełnie innej niż A-Trend, zapomniałem się i odpaliłem płytę bez biosu by wyjąc płytkę z CD (czy mogłem w ten sposób spalić płytę ?)

 

Udało mi się wgrać stary bios na innej płycie, ale za pomocą polecenia /f . Po włożeniu Biosa na płytę A-Trend Kaplica całkowita. Nie wydaje żadnych dzwięków nawet jak wyjmnę grafę - dyski startują.

 

Co się mogło stać ??

Edytowane przez Mr.Pool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolobos mogłbyś odezwać sie do mnie na GG o to nr: 1063464 czekam :)

 

A jeśli nie da rady na gg to prosze o podpowiedź.

 

Hot flesha robiłem na tej płycie Shuttle AK31 v3.1 - Socket A, prosze mi powiedzieć czy zachowanie biosu spowodowane jest właśnie tym że to na tej płycie robiłem hot flasha i czy powinienem poszukac innej płyty ?? Czy też wystarczy uzyc uniflash ?

Edytowane przez Mr.Pool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fleshowałem ale nic nie pomogło :(

 

Co jest do diaska? Przed zrobieniem pierwszego upgrade , wszysko śmigało jak należy komp startował i było ok. Po upg. Brak reakcji monitora plyta, wydaje jeden krótki sygnał.

 

Po wyjęciu kostki i zrobieniu hot flesha na shuttl AK3-31, płyta przestała wydawać jakie kolwiek dzwięki.

i uruchamia się pomijając przycisk powera.

 

Czy to wina biosu ? Czy coś się mogło wydarzyć na płycie ?

 

Dodam tylko że na A-trend bios ma wersje Award 4,61 a na Shuttl wersja to Award Phenix 6,0 czy da się przeprowadzić udany HOT flash ?

Na te 2 hot flash wszystko zakończyło się sukcesem.

 

Mam jeszcze pytanie: ja podmieniałem kostki w chwili wejścia do DOS-a przed odpaleniem flesha czy to prawidłowa kolejność ?

 

 

Czy ktoś wie czy da sie jeszcze cos z tym zrobić? i jak sprawdzić czy poleciała płyta czy kostak biosu ?

Edytowane przez Mr.Pool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Czy to wina biosu ? Czy coś się mogło wydarzyć na płycie ?

 

Te plyty byly dosc badziewne, wiec moglo stac sie wszystko.

 

> Mam jeszcze pytanie: ja podmieniałem kostki w ...

 

Tak.

 

> jak sprawdzić czy poleciała płyta czy kostak biosu ?

 

Najprosciej uzyc programatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdziu odezwała się płyta jak wsadziłem samego proca to puściła dwa długie sygnały chyba cos sie obudziła :)

 

wyjąłęm ją całkiem odstawiłem na chwile i coś zaczeła gadac do mnie hehe :)

 

ale to wszystko na co ją stać, jak wciskam pamiątke i procek to się nie odzywa, czy jest grafa czy jej nie ma bez znaczenia, ale jak wyjmne pamiatke to znow dwa dlugie dzwieki. Co jest ?

Edytowane przez Mr.Pool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff - temat zamknięty , po raz 3 załadowałem HOT flash - teraz wersję najnowszą biosa 1.108 ta oryginalną , przekładam kostki odpalam i wstał :) zajebioza wręcz hehe :damage_wall: "Czesio powiedział by Alleluja ...!

 

Wielkie dzięki za pomoc !!!

Edytowane przez Mr.Pool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...