Skocz do zawartości
Tomasz76

Abit Kn9 - Sprzedawać Czy Nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ostatnio poprzeglądałem troszkę neta i zauważyłem iż DFI NF ultraII am2 można dostać jużza 250zł i rodzi się moje pytanie czy opłaca się sprzedać moją kn9 i wymienić na DFI bo w sumie wyszło by cenowo na zero. ? Zastanawiam się też dlatego a może zwłaszcza dlatego że wkurza mnie już to zawieszenie kompa przy porannym uruchamianiu, no i V na pamięci "tylko" 2,3 a dfi ma 2,5 ? Oczywiście płytka ma być do O/C a dfi chyba lepiej się kręci od kn9. Jak myślicie, tylko nie piszcie dołóż do innej , poczekaj na am2+.

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ostatnio poprzeglądałem troszkę neta i zauważyłem iż DFI NF ultraII am2 można dostać jużza 250zł i rodzi się moje pytanie czy opłaca się sprzedać moją kn9 i wymienić na DFI bo w sumie wyszło by cenowo na zero. ? Zastanawiam się też dlatego a może zwłaszcza dlatego że wkurza mnie już to zawieszenie kompa przy porannym uruchamianiu, no i V na pamięci "tylko" 2,3 a dfi ma 2,5 ? Oczywiście płytka ma być do O/C a dfi chyba lepiej się kręci od kn9. Jak myślicie, tylko nie piszcie dołóż do innej , poczekaj na am2+.

Heh zato na DFI będzie Cie wkurzało resetowanie się BIOSU też rano :lol2: więc tak jak w przysłowiu "zamienił stryjek". Poczytaj wątek o DFI zwłaszcza niedomagania tej płyty zaoszczędzisz sobie kłopotu i rozczarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kn9 nie ma problemu z rannym wstawaniem.

a mi na kn9 padl regulowane lacze pod wiatrak dla NB

 

a co do zmiany dfi

 

czyzby 2.4 V na pamiatkach ci nie starczalo

 

przecie to i tak juz jest ostro dla ddr2

 

pozatym kn9 ma othesa a dfi wyjca i to jeszcze w dosc kiepsim miejscu ulokowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej mój abit ma fochy raz wstaje szybko raz muszę czekac z minutę czy dwie. Co do napięć na ram to z biosu jest 2,3v a niektóre pamiątki potrzebują 2,4 - 2,45v do powiedzmy osiągnięcia 1100-1300mhz. Chociaz ostatnio wyczytałem że dfi ma problemy ze sterami do zintegrowanej karty muzycznej, tzn taj w płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...niektóre pamiątki potrzebują 2,4 - 2,45v do powiedzmy osiągnięcia 1100-1300mhz.

No ale takiego napięcia to się na co dzień nie używa, ddr2 po paru tygodniach działania na takim napięciu lubią padać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na co dzień śmigają na 2,2v, łaski nie robią , a co do dfi to się wyjasniło ze chodziło o stery do visty dlatego takie problemy, chyba wezmę jednak dfi zobacze czy nie będę żałował no ale HTT na poziomie 400-420 pozwoli mi na zabawę z sempami a w abicie nie da rady. Znalazłem DFI za 239żł plus 2% rabatu więc jak by co to sprzedam za tyle samo i wrócę na stare śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to właściwie jest, ten problem dotyczy tylko procesorów brisbane czy po prostu konkretne sztuki DFI mają problemy z OC Failed, niezależnie od tego czy to proc 65nm czy 90nm? U mnie nigdy nie było takich jaj niezależnie od wersji biosu, ale nigdy nie miałem brisa dlatego ciężko mi to ostatecznie zweryfikować... :huh:

Edytowane przez .:Fallen Angel:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od plyty :) mialem 3 dfi i tylko jedna wariowala- ale byl to lewy egzemplarz z gwary ..

 

teraz mam foxconna na 590sli i wszystko spoko :) wyjec tez tak dziwnie ustawiony ale ma miedziany rdzen i tak nie wyje :) bios jest troche skopany i czujniki przeklamuja.. no i przy niektorych ustawieniach z biosu nie wstaje a clockgenem daje rade i orthosa przechodzi z 4 h :) musze pokombinowac ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam foxconna na 590sli i wszystko spoko :) wyjec tez tak dziwnie ustawiony ale ma miedziany rdzen i tak nie wyje :) bios jest troche skopany i czujniki przeklamuja.. no i przy niektorych ustawieniach z biosu nie wstaje a clockgenem daje rade i orthosa przechodzi z 4 h :) musze pokombinowac ..

Dawno nie wydali nowego biosu do tej płyty może nowy naprawi te odczyty. Everest nie wykrywa mi CPU Fan tzn CPU Fan jest wykrywany jako ten od chipsetu :blink: No i jak na każdym NF 5 HDD jest wykrywany jako SCSI :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hary , na jakiej płycie robiłeś te spi16m w sigu ? jakie miałes pamiątki , ładnie poszły.

 

PS: co do wyjca na dfi to mam na to radę

http://img227.imageshack.us/img227/447/img5884vc2.jpg

Masz go już? To ten z alphacoola? Chyba Andyn (głowy nie dam) miał taki i sprzedał szybciej niż kupił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że Ref Voltage to jest jakieś napięcie odniesienia, na pewno nie jest to dodatnie napięcie zasilania.

W zasadzie nie wiem co to jest ale kilka mhz na pamięciach dało ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe, bo z tego co się dowiedziałem to jest napięcie odniesienia które dostają pamięci przy starcie systemu. Więc nie sądzę żeby to to wpłynęło na te parę MHz, chyba że chodzi o parę MHz na którym płyta wstaje (bo spod clockgena pewno tyle samo MHz byś osiągnął).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to +2% to poprzedni spermon za nic nie osiągnął by 2.8 ;]

Zwiecha w orthosie i basta. Nic innego nie zmieniałem. Nie wiem dlaczego tak jest, ale tak jest;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban , tak to alphacool, nie kupowałem go jako jeden, po prostu dostałem do zestawu WC, nie wiem jak będzie się sprawował.. Dziś testowałem moją kn9 i ustawiłem pamiątki na 400, htt x3, i mnożnik x4 i wyszło ni mniej ni więcej jak tylko 307 HTT normalnie tragedia, nic dziwnego że nie mogę ustawić procka 8x312 , nie wiem co jest albo sprzedam procka albo płyte albo to i to i wezmę inną, hehe.

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe, bo z tego co się dowiedziałem to jest napięcie odniesienia które dostają pamięci przy starcie systemu. Więc nie sądzę żeby to to wpłynęło na te parę MHz, chyba że chodzi o parę MHz na którym płyta wstaje (bo spod clockgena pewno tyle samo MHz byś osiągnął).

Wie ktoś może jaki odpowiednik tego jest w płytce DFi, ma ona w ogóle coś takiego? Może zwiększenie tego czarodziejskiego napięcia odniesiania, spowodóje większą stabilność mojej DFI i brak resetu HTT.

 

Mam jeszcze coś takiego jak DRAM Strengh ale to chyba nie to co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...