Skocz do zawartości
Maciej119

Nowy Komp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w najblizszym czasie mam zamiar kupic nowego kompa , czytam rozne fora juz od ponad 2 miesiecy i jak narazie planuje kupic cos takiego

 

Procesor Intel Core 2 Duo E4400 2,0GHz 2MB

Plyta : Abita IP35-e albo MSI P35 Neo-F

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Goodram GR800D264L5/2GDC

Karta GeForce 8800GTS Gigabyte 640MB GV-NX88S640H-RH

Monitor LCD 22" Samsung SyncMaster 226BW Wide Black albo 22" LG Flatron L226WTQ-SF

Dysk Seagate Barracuda 7200.10 250GB 8MB ST3250310AS

Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-212BK SATA OEM Black

 

Jak widac brakuje jeszcze obudowy i zasilacza , najchetniej kupil bym Antec Sonata III ale ogolnie to 500 zl troche mnie przeraza wolal bym sie zamknac w okolicach 300 zl z obudowa i zasilaczem jezeli jest to mozliwe . Mam tez watpliwosci jezeli chodzi o karte graficzna nie wiem czy jest sens wydawac 1250 zl na sama grafe , moze kupic palit 8600 sonic + albo poczekac chwile na radeona 2900 Pro . Ogolnie jezeli macie jakies lepsze pomysly , modyfikacje do zestawu to piszcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2160

msi neo2-fr

ram OK

no i teraz jak kolega wyzej radzil, dobrze radzil, ewentualnie tymczasowo kup sobie 66gt palit sonic+, wszystko na nim Ci pojdzie, i odloz reszte kasy a potem sprzedasz i kupisz cos lepszego, ja bym tak zrobil.

na monitorach sie nie znam

dysk z jednym talezem albo doloz 50zl zl i kup 320gb samsung t166

nagrywarka samsung SH-183L

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, jezeli chodzi o procek to chyba jednak zostane przy 4400 , czemu akurat ta plyta ????

A z ta grafa najwiekszy problem , zeczywiscie mogl bym kupic tegoo 8600 ale co wyjdzie w listopadzie ile bedzie kosztowalo ? to chyba maja byc karty pomiedzy 8600 a 8800 wiec nie wiem czy jest sens czekac , no chyba ze spowodouja jakas spora obnizke cen ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac brakuje jeszcze obudowy i zasilacza , najchetniej kupil bym Antec Sonata III ale ogolnie to 500 zl troche mnie przeraza wolal bym sie zamknac w okolicach 300 zl z obudowa i zasilaczem jezeli jest to mozliwe.

Jak widze poprzednicy omineli ten problem. Wydaje mi sie ze niestety ale za dobry zasilacz, ktory pociagnie ten zestaw po oc musisz wydac dobre 200plnow, do tego obudowa.. za <100pln to nie polecam, mozesz miec prolemy z temperaturami, i w ogole jak to wyglada.. moglbys upolowac jakiegos uzywanego/nowego chiefteca na allegro, ale to juz kolejny koszt rzedu 200 pln... musisz zdecydowac, moim zdaniem przyoszczedzenie na procesorze ma w twoim przypadku sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bym zamiast tego Antec Sonata III przyjol wersje oszczednosciowa i wrzucil to do Cooler Master Elite 333 i dorzucil zasilacz Chifteca 450 ??? zawsze 150 zl do przodu , a chce zaoszczedzic .

 

Jeszcze mam pytanie o te plyty , jedni mowia zeby brac abita drudzy polecaja MSI - co sodzicie i dlaczego ?

 

 

I ostatnia sprawa : w jakim sklepie najlepiej ??? Zastanawialem sie pomiedzy Apollo a ESC albo agito + monitor osobno w sirius.pl bo najtaniej

Edytowane przez Maciej119

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...