Skocz do zawartości
lucius

1000zl Na Ram/plyte/procka

Rekomendowane odpowiedzi

na obecna chwile bardzo sie wacham miedzy amd a intelem , bo jeszcze nikt nie przedstawil mi miazdzacych argumentow a wszystkie testy robione sa bez oc . no i bez oc amd wygrywa i to mocno . a co do kasy to nie mam okreslonego budzetu , poprostu chce jak najmniej wydac bo szkoda mi pieniedzy na kompa

 

1. jezeli oc e2180 na 2.4 nie wymaga zmiany napiecia ( deafultowe jest 1.25 , tak ? ) i spokojnie wystarczy mi moj modecom 350w .

 

2. jezeli z boxa 2180 wyciagne stabilne nie grzejace sie 2.4 i nie bede musial kupowac dodatkowego chlodzenia

 

to :

 

e2180@2.4

goodram 800 lub kingston 667 - 2x1gb .

mobo- ABIT IP35-E , bo pewno nie ma lepszej tanszej ?; d

palit 8600gt sonic+

 

ogolnie powinno wyjsc 1250zl przeznaczajac na mobo 350zl . z tym ze nie wiem czy bedzie sie dalo kupic tansza czy moze trzeba bedzie dolozyc :)

 

 

 

a w ogole jaka jest roznica miedzy dual core a c2d ? bo wlasnie mi kolega pisze ze dual core to gowno i zeby za zadne skarby nie brac . ze to jak celeron i athlon i ze c2d jest dobre a dual core jest badziewne . wiem ze dual core ma 1mb mniej L2 , ale czy sa jeszcze jakies wazne miedzy nimi roznice ?

bo on twierdzi ze to okrojona wersja dla bidasow ; p , nic nie warta :)

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium Dual Core (zarówno E2140 jak i E2160) podkręca się jak „rasowy” Allendale, czyli dokładnie tak samo jak Core 2 Duo E4300, czy obecne E6300 oraz E6400. Innymi słowy, bez podnoszenia napięcia powinniśmy osiągnąć stabilnie około 2700 – 2900 MHz, zaś wędrując z napięciem zasilającym do około 1.45 – 1.5 V taktowanie rzędu 3200 – 3300 MHz powinno być w zasięgu naszej ręki. Cały czas mówimy rzecz jasna o tradycyjnym, aktywnym chłodzeniu, którym najczęściej jest BOXowy wentylator bądź inny cooler o podobnej, lub nieco większej wydajności.

 

czyli nie powinnien mi sie grzac na boxie przy oc na 2.4/2.6 i zasilacz tez powinnien mi starczyc :)

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie denerwuj się tak :)

jeżeli to Modecom MC a nie żaden Feel

czyli takie ustrojstwo

http://znak.pl/index.php?cid=894&scid=...50+MC350ATX+PFC

to wytrzyma.

Jeżeli to Feel to przez okno go :P moje zdanie.

 

Czy BOX wystarczy do 2.4? wystarczy. powinien bez dawania mu dodatkowego papu byc stabilny.

O głośności się nie wypowiadam bo dla mnie box to masakra :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boze :) , mam feela III .................. ; d

 

i co teraz ?:) nie stac mnie juz na zasilacz ! mialem wydac 300zl , na obecna chwile wydaje 500 . jeszcze cos kupie i na kurte zimowa nie bede mial !

 

wystarczy mi delta 400w za 60zl ?: )

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde , ale z ta delta jest maly problem . bo nie moge jej nigdzie znalesc , tylko na allegro jeden koles je ma . a sklepach z cyklu apollo , ulubiony czy inne nie ma ich :/

 

 

btw: SLI obsluguje tylko dziforsy , a crossfire tylko radki ?

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojoj ale tu niektorzy [ciach!]ly wypisuja;) hehehe

 

najlepiej brac teraz p2160. mobo jak najtaniej np asusa p5b do tego goodramy 667 a nie zadne geile i grafike 8600gt obojetnie jaka jak ktos nie ma zamiaru modowac karty.

 

i 2x1gb spokojnie wystarcza do grania i na przyszlosc

 

2x2gb to przerost formy nad trescia!! totalnie nie odczuwa sie roznicy.

 

lepiej doluz do grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...