Skocz do zawartości
unholy

8600gts Zawiocha...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim komputerem, ktory potrafi dzialac bez problemow 2 dni (przy ostrym gramiu), a nastepnie zawieszac sie podczas grania co pare minut... konfiguracja:

Grafa:8600gts chlodzona radiatorem z wentylatorem, plyta asusa p5nsli, procek e64_0, zasilacz 400w , hdd 500g,monitor 20cali panorama 1680x1050,komp jest od Packard bella, ma regolowane chlodzenie(teraz wlaczone na maxa w biosie) 3 wiatraki w obudowie no i glosny na procku.Sprzet ma zaledwie m-c ale wlasnie sie dowiedzialem ze stracilem gwarancje po tym jak zrobilem sobie sam partycje i zainstalowalem XP... (jestem w Irlandi i nie wiem czy warto z nimi walczyc).

Problemy zaczely sie zaraz na poczatku z dyskiem ktory strasznie rzezil i caly czas pracowal,zrobilem 3 partycje i bylo ok. Po paru dniach zacal sie zawieszac i obraz sie zamazywal, probowalem ze sterami,otwieralem obudowe ale nic to nie dalo.wlaczylem wentylatory na stale w biosie i pomoglo na 2 dni, nastepnie zainstalowalem xp i znowu przez 2 dni bylo ok a pozniej zawiechy i nawet 3dmarka2003 nie byl w stanie skonczyc,czasem przechodzil 3dmarki bez problemow ale jak zaczal sie zawieszac to zawsze padal na tescie grafiki,jak robilem testy samego cpu to bylo ok. temp cpu okolo40, gpu okolo44 maxymalnie 55 po testach, po obnizeniu taktowania gpu z 675 do 600 i pam z 1008 d0 970 przechodzi 3dmarki(03,05,06) bez problemu, ale przy grach na max detalach (rozdzielczosc 1680x1050) chodzi plynnie bez zadnych artefaktow kilkanascie minut i zawiecha. temp gpu nie wieksze jak 55 (mierzone w nTune nvidii). po wylaczeniu aa i srednich obcjach jest lepiej, ale Batt.2 pada. Moze ktos mi powie co to moze byc, zasilacz??? ustawienia biosu,a moze potrzebuje poprawek windows???plyta chyba jest ok, chociaz radiator od chipsetu troche sie grzeje.dzieki za kazda pomoc, walczylem z nim przez tydzien i juz nie mam sily...nie mam drugiej karty na pcie zeby sprawdzic czy tez by byly problemy.po zainstalowaniu visty obraz zawiesza sie co kilkanascie sekund i pokazuje blad ze sterownik ekranu nie odpowiada,albo ekran smierci ... pozdrawiam i czekam na pomoc, szukalem po roznych forach ale podobne problemy z grafa 8600 nie zostaly rozwiazane

Edytowane przez unholy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Wlaczylem wentylatory na stale w biosie i pomoglo na 2 dni, nastepnie zainstalowalem xp i znowu przez 2 dni bylo ok a pozniej zawiechy i nawet 3dmarka2003 nie byl w stanie skonczyc,czasem przechodzil 3dmarki bez problemow ale jak zaczal sie zawieszac to zawsze padal na tescie grafiki,jak robilem testy samego cpu to bylo ok. temp cpu okolo40, gpu okolo44 maksymalnie 55 po testach, po obnizeniu taktowania gpu z 675 do 600 i pam z 1008 d0 970 przechodzi 3dmarki(03,05,06) bez problemu, ale przy grach na max detalach (rozdzielczosc 1680x1050) chodzi plynnie bez zadnych artefaktow kilkanascie minut i zawiecha...

Zasilacz to podstawowa sprawa, może to być jego wina. Wtyczka zasilania podłączona do GTS'a? Ale chyba sterownik by "płakał" że nie jest. Zasilacz 400W no name do C2D, prądożernej płytki i 86 GTS'a to tragedia. Kup sobie jakiegoś HuntKeya/Chiefteca lub nawet Fortrona/Deltę i będzie prawdopodobnie po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to podstawowa sprawa, może to być jego wina. Wtyczka zasilania podłączona do GTS'a? Ale chyba sterownik by "płakał" że nie jest. Zasilacz 400W no name do C2D, prądożernej płytki i 86 GTS'a to tragedia. Kup sobie jakiegoś HuntKeya/Chiefteca lub nawet Fortrona/Deltę i będzie prawdopodobnie po problemie.

witam, dzieki za odpowiedzi, karta ma podlaczone zasilanie dodatkowe 6 pin, ale zasilacz ogolnie to chyba lipa, zamierzam jutro podlaczyc zasilanie karty z drugiego kompa z dobrym i sprawdzonym zasilaczem, moze to cos pomoze i wyjasni sprawe,jak nie to dalej bede grzebal,wiem tylko ze jak pobralem poprawki do visty lacznie z poprawkami do tej grafy to teraz wiesza sie co kilkanascie sekund...totalna lipa, ale vista to narazie chyba w fazie testow jest...na ludziach,znalazlem porade ze trzeba recznie wywalic z system32 pliki sterownika i dopiero wtedy instalowac nowe, jutro z tym powalcze. jak ktos mial podobny problem i udalo mu sie go rozwiazac to prosze o kontakt, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość przetestuj swój konfig na winXP- tak jak piszesz vista jest obecnie "dziurawa" jak w98 w swej pierwszej odsłonie. Jeśli będzie grało- znaczy vista fixuje.

 

Zasugerowałem najpierw soft, bo piszesz, że Twój komp to nie "składak" tylko konfig "fabryczny"- nie znam Packard bella (aczkolwiek pojedyńcze składniki nazwy sugerują dobrą markę- packard->HP, bell- "blisko" dell; ale może tak miało być) ale jeśli komp prefabrykowany to zapewne nie wcisnęli by shita jako suplaja. Może jednak- jednak.

 

Zapodaj jakieś info o zasiłce.

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość przetestuj swój konfig na winXP- tak jak piszesz vista jest obecnie "dziurawa" jak w98 w swej pierwszej odsłonie. Jeśli będzie grało- znaczy vista fixuje.

 

Zasugerowałem najpierw soft, bo piszesz, że Twój komp to nie "składak" tylko konfig "fabryczny"- nie znam Packard bella (aczkolwiek pojedyńcze składniki nazwy sugerują dobrą markę- packard->HP, bell- "blisko" dell; ale może tak miało być) ale jeśli komp prefabrykowany to zapewne nie wcisnęli by shita jako suplaja. Może jednak- jednak.

 

Zapodaj jakieś info o zasiłce.

niestety nie mam zadnej informacji na temat nazwy zasilacza(to samo z grafa, zero napisow tylko malym druczkiem nvidia), wiem tylko ze 400w i ze 160wat jest przeznaczone na nap 3.3 i +5, reszta na +12 i minusy, dla porownania mam wydajny zasilacz w innym kompie 400wat ale z innym podzialem mocy, tzn wiecej "idzie"na 12V a tym chyba zasilane jest dodatkowe gniazdo grafy??szkoda tylko ze nie moge go podmienic bo ma inne zlacze do plyty gl. Na XPku testowalem i bylo lepiej, ale rowniez komp sie wieszal i nie pomagala zmiana sterownikow. lepiej bylo przez pare godzin jak obnizylem taktowanie pamieci i gpu, ale wczoraj rano to rowniez nie pomagalo, na kazdym 3dmarku zawiocha, a temperatury w normie 45 do 55,

Najbardziej drazni mnie bios, jest calkiem swiezy (lipiec) plyta to asus p5nsli a obcji zero, wszystko zablokowane. zastanawiam sie ,czy producent mogl wgrac uproszczona wersje biosa??? na stronce packardbell sa dostepne wszystkie stery i bios firmowane logo firmy, ale moze lepszy(inny z mozliwoscia konfiguracji) bylby od asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie pozbyc bledu ekranu pod vista-zainstalowalem wszyskie mozliwe poprawki dla visty odnosnie karty i pomoglo, ale dalej karta staje przy 3dmarku, zasilacz na 12v ma 14A i to chyba za malo dla tej grafy, jak podlaczylem pod drugie wyj o slabszym pradzie to reset wystepuje zaraz po starcie 3dmarka, jutro jade oddac go na gwarancji, a jak sie nie uda to kupie zasilacz a o gwarancje zapytam kogos do praw klienta, nie wiem kto sie tym zajmuje w Irlandii ale poszukam i sie dowiem, jak uda mi sie rozwiazac problem to napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci... jakiej firmy jest ten drugi zasilacz?

W kompie od Packard Bella mam zasilacz firmy fsp wyglada jak ten http://www.fsp-group.com/english/1_product...2&proid=198 , ale sprawdzilem prady i ma napisane na obudowie dla 12V tylko 15 A,

w drugim kompie jest jakiejs angielskiej firmy(jutro sprawdze i napisze) ale jest bardzo wydajny , grafa 850XTe podkrecona na maxa, procesor athlon64 4000 rowniez podrasowany, kupe sprzetu usb (w tym booster do bezprzewodowki) , 2 dyski twarde i nie ma zadnych problemow. komp dziala 24/24.

 

Packard bell to dobra firma, ale sklep w ktorym kupilem komp (PC word komputer) ma beznadziejna ekipe - nic nie wiedza o sprzecie od strony tech, oddalem go dzisiaj rano na gwarancji (wyslalem kumpla z pracy Irysa) i gosciu (ten sam ktory rozmawial pare dni temu ze mna) powiedzial ze jak problem lezy w sprzecie to ok, a jak w oprogramowaniu to bede musial zaplacic jakies 50 euro, qrde pracowalem z kompami z windowsemXP przez 3 lata, Vista troche sie rozni ale nie jest to czarna magia,system przywrocilem do takiego stanu jak przy zakupie, zainstalowalem wszystkie poprawki z netu i zrobilem sobie kopie, wiec jak mi zarzuca ze problem byl w tym ze nie umiem obslugiwac systemu operacyjnego to przywroce kopie i pokaze im ze wszystko z softem bylo ok. jak bedziemy go odbierac to przetestuje go 3dmarkiem 2006 na rozdzielczosci 1650x1050 przy wlaczonym aa i anizot. mam nadzieje ze gdyby mialy byc znowu problemy to wyjda juz na miejscu w sklepie. dodatkowo wrzucilem im demo ETQwars wiec sobie przy nich pogram i sprawdze jak dziala.dysk ma 1partycje i strasznie vista na nim rzezi, ale taki byl wymog gwarancji i na to rowniez im zwroce uwage. na pewno zapytam co bylo nie tak ze sprzetem i napisze na forum. dzieki za wszystkie posty, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...