Skocz do zawartości
ArekWolf

Print Server A Hub Usb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość ciekawe pytanie do ekspertów. Czy taka konfiguracja jak na załączonym obrazku ma szansę funkcjonować poprawnie?

 

Router posiadający PRINT SERWER USB (USR8154) Urządzenie wielofunkcyjne HP 4100, i podlaczenie zarowno PRINT SERWERA jak i komputera do HUBA USB aby miec mozliwosc operowania faxem, oraz skanerem za pomoca oprogramowania HP, ale rowniez miec mozliwosc uzywania drukarki jako sieciowej..

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ArekWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo - hub nie ma takiej funkcjonalności aby łączyć w tą stronę.

 

Istnieją natomiast automatyczne urządzenia przełączające dwa kompy (tu komp i print serwer) do jednego urządzenia usb (w tym wypadku urządzenia wielofunkcyjnego HP). Acz z opisów ich wynika iż są one czasem dość kapryśne i nie ze wszystkim muszą pracować poprawnie to jednak dają przynajmniej teoretycznie możliwość jakiej szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w zeszłym tygodniu próbowałem podłączyć do routera dlink Di524UP z printserwerem na USB podpiąć poprzez hub usb dwie drukarki na usb i niestety ale wszystko zakończyło się porażką :( Pojedynczo drukarki działają bez żadnych problemów. Tak więc jeżeli chcę zmienić drukarkę którą chcę mieć widoczną w sieci, muszę jedną z nich przepinać na usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później i tak chyba przeprowadze ten test aby się przekonać czy faktycznie taka konfiguracja nie ma prawa zadziałać. Jak narazie nie wypowiedziała się osoba która przeprowadzała tego typu próbę i faktycznie nie udało się tego spiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...